Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Sokan miért alkotnak úgy...

Sokan miért alkotnak úgy véleményt másokról, hogy nem is ismerik az illetőt?

Figyelt kérdés
2011. júl. 9. 12:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert az illető nem akar megismerkedni velük.
2011. júl. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Úgy értem,hogy pl. van egy lány,akit sokan ismernek,szeretnek és valaki úgy alkot róla véleményt,hogy nem is találkozott a lánnyal és ezt a véleményt el is mondja hangosan mindenkinek.
2011. júl. 9. 12:38
 3/8 anonim ***** válasza:
74%
Ez egy olyan általános duma. Olyan ember nincs aki nem előítéletes. Te is az vagy.
2011. júl. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Jó,persze az vagyok,de azért nem ócsárolok másokat a hátuk mögött,úgy,hogy 2 szót nem beszéltem még velük...
2011. júl. 9. 12:40
 5/8 anonim ***** válasza:
41%
Persze te még biztos soha senkire nem mondtál rosszat, úgy hogy nem beszéltél vele,persze...nőlj már fel.
2011. júl. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Én csak olyanra mondok rosszat,aki tett is azért,hogy róla rosszat mondjak,de azt is a szemébe mondom,nem a háta mögött.
2011. júl. 9. 12:45
 7/8 anonim ***** válasza:
91%

azért van, mert mindenkinek hobbija az ítélkezés. az ember szeret ítélkezni, látatlanba, látottba, mindegy, hogy hogy, csak mondhassa. az mind1, ismeri-e. mindenki ilyen. csak van aki kimondja, van aki nem. és a pozitív véleményt nem osztja meg az ember, sokkal inkább a negatívat. amúgy első látásra is látja az ember vkin h az szimpatikus e neki vagy sem. nekem mindig az van, h elsőre-akár képről nézve is- eldől h bírom, vagy nem bírom az illetőt. 10ből 9szer be is jön.

18L

2011. júl. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Én egyetem első félévében voltam ilyen lány, csak azért mert tanultam. :) Hallottam vissza a hátam mögül, hogy mekkora stréber idióta vagyok hogy nem elégszek meg a 2-essel blabla. Olyan sértő dolgokat vágtak olykor a fejemhez, hogy csak pislogtam, pedig nem is ismertek. Érdekes második félévben már mindenki rájött, hogy ösztöndíjat kapni jó és neki álltak tanulni, páran bocsánatot kértek tőlem, hogy a hátam mögött olyanokat mondtak, amilyeneket és mostmár többnyire mindenkivel jól elvagyok, nem terjednek a pletykák hülyeségekről.


Nem tudom miért jó ez az embereknek. "Egészséges" előítélet bennem is van úgy gondolom, mint ahogy mindenki másban is, de azért én ezt általában nem szoktam olyannyira túlzásba vinni, hogy az más számára ennyire sértő legyen.

2011. júl. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!