Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről a szituáci...

Mit gondoltok erről a szituációról? Szerintetek kinek volt igaza? (tanár-diák)

Figyelt kérdés

Szituáció:

az aulában beszélgetett két tanár, mindketten tanítanak engem. az egyik az énektanárom, és meg akartam kérdezni, hogy írunk e pénteken dolgozatot. (mert ugye akkor úgy készülök) és hát beszélgetett a két tanár egymással, én odamentem hozzájuk, és hát nem akartam közbevágni, azért mellettük vártam, amíg szót kapok. és hát végül is már sokat vártam, és mondtam, hogy Marika néni kérem! és erre a másik tanár(technika) odavágja nekem, hogy "esetleg nem kéne a nyakunkba jönnöd (egyáltalán nem voltam közel, de tényleg nem) mert esetleg valami olyanról beszélgetünk, ami rád nem tartozik." én meg mondtam neki, hogy "elnézést kérek, de csak kérdezni szerettem volna, de ha ez önnek gond, akkor elmegyek." amúgy is, egyáltalán nem érdekelt hogy mit beszélnek, meg nem is hallgatóztam, nem figyeltem rájuk. szerintem nem egy ilyen helyen kellene megbeszélniük az olyan dolgot, ami másra nem tartozik, nem az aulában, ahol a gyerekek éppen hazamenetbe éppen meghallhatna valami olyat, amit nem kellene. arra való a tanári, mert oda egy gyerek sem mehet be. meg különben sem értem, hogy hogyan kellett volna jeleznem, hogy beszélni szeretnék a tanárnővel.


ti hogyan cselekedtetek volna? kinek van igaza? ha már megmondom az igazat, vagy amit gondolok egy tanárnak, akkor az már illetlenség?


14/lány


2011. nov. 10. 19:05
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez érdekes helyzet... nálunk is voltak ebből problémák, de mi generáltuk, mert nem metünk szólni, ha valakivel beszélgetett. De aztán megmondták nekünk, hogy nyugodtan lépjünk oda, köszönjünk, esetleg kérjünk elnézést, mert ők azért vannak a suliban, hogy minket tanítsanak, nekünk segítsenek. Szerintem tapintatlan volt mindkét tanár, biztos vagyok benne, hogy közben olyan gondolatok kavarogtak a fejükben, hogy várjon csak, még nem fejeztük be, neki kell hozzánk igazodni, stb. Tehát kissé önteltnek tűnt a reakciójuk. Illetve az, hogy nem reagáltak a jelenlétedre, holott gondolom látható volt, hogy az egyik tanárra vársz. Tapintatlanság és illetlenség volt részükről, hogy figyelembe sem vettek.


Ha fontos dologról volt szó, akkor vagy odaszólt gyorsan a tanár, hogy várjunk/várjak egy kicsit, fél perc, vagy meg kell néznie valamit, de mindjárt visszajön. Tehát reagált a jelenlétemre, nem nézett levegőnek... Lehurrogni meg végképp nem jutott volna eszébe egyiknek sem...

2011. nov. 10. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszi a válaszod. értelmes válaszadók még akkor léteznek :) különben a vége az lett, hogy berágtam, és elmentem. (haza)
2011. nov. 10. 19:29
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem semmi "rosszat" nem csináltál. Én a tanár helyében rögtön megkérdeztem volna, hogy mit szeretnél, amikor észreveszem, hogy céllal jössz oda.

Hiszen ő a felnőtt, neki illene "segíteni" neked egy ilyen kellemetlenné váló helyzetben.

27/N

2011. nov. 10. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

jólesik, hogy igazat adtok. a tanárok mindig is szemtelennek néztek, mert megmondtam mit gondolok, azokról a helyzetekről, amiket ők máshogy gondolnak. nem az első eset volt, hogy nekem van igazam, de a tanár van felháborodva, hogy én miért nem adok a felnőttnek igazat.

bocs h ennyi a szóismétlés, de nem tudom mással helyettesíteni.

2011. nov. 10. 19:33
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Sajnos nekem is volt egy tanárom, 23 éves fiatal nő, de kinézett vagy 35-nek... na lényegtelen. Borzalmas rossz tanár volt, ő mondta azt, hogy a tanárnak akkor is igaza van, ha nincs igaza. Nos ez nem igaz. Miatta nem kerültem olyan pályára, ami ma már tudom, hogy jó lenne nekem... nagyon-nagyon meg kéne válogatni a tanárokat, hiszen emberek százainak a jövője múlhat azon, ki hogyan tanít 1-1 tantárgyat, meg tudja-e szerettetni vagy sem...
2011. nov. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
egyetértek. bár nekem nincs olyan tanárom, aki olyan rosszul tanítana.
2011. nov. 10. 21:14
 7/7 anonim ***** válasza:
szerintem sem csináltál semmi rosszat, és szerintem is ha látja, hogy szeretnél valamit, akkor igazán abbahagyhatná a beszélgetést, és megkérdezhetné, hogy mit szeretnél...amúgy engem is szemtelennek tartottak néha, mert sokszor megmondtam, hogy mit gondolok ha igazságtalanok voltak és nekem volt igazam:)
2011. nov. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!