Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Lehet sértő az, hogy egy...

Lehet sértő az, hogy egy emberről egyértelműen azt feltételezik, hogy vallásos! Tehát evidens, hogy neked tudnod kell, hogy miről szól a Biblia, mert ha nem tudod, akkor nulla a műveltséged? Mi erről a véleményetek?

Figyelt kérdés
2011. nov. 11. 07:46
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
36%
No ez igaz.
2011. nov. 11. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
49%
Sztálin sem volt hívő, de azért a "júdáspénz" kifejezést értette és használta (Vlaszovról Churchillnek).Tehát gyakran használatosak némely kifejezések a Bibliából és jó ha ismered azokat.
2011. nov. 11. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 bánomisén ***** válasza:
81%

A Bibliát nemcsak vallásos műnek lehet tekinteni, hanem kulturális emléknek is, ami akár akarjuk, akár nem, szerepel a mindennapjainkban, még a szóhasználatunkban is.

"Szemet szemért", "Őrizkedjetek a hamis prófétáktól", "Ne ítélj, hogy ne ítéltess", stb., ezeket a kifejezéseket használjuk a hétköznapi nyelvben is, ami annyit jelent, hogy akár vallásos valaki, akár nem, a Biblia ott van valahol az életében.

Nem azért érdemes ismerni, mert a keresztény vallás szent könyve, hanem azért, mert egy gyönyörű kulturális örökség.


Mondom ezt úgy, hogy nem vagyok vallásos, viszont ismerem a Bibliát, de ugyanúgy ismerem a Bhagavad Gítát is (hindu Biblia), meg a Koránt is.


Egyébként a Bibliában található a világ legszebb szerelmes verse is, az Énekek Éneke :-)

2011. nov. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
50%

A műveltséghez valóban kell, mert a legtöbb szokás, történelem, stb kötődik - jelen esetben a keresztény - kultúrához.

Van egy itt élő izraeli zsidó barátom. Nagyon érdeklődik a magyar, európai történelem iránt, mert érthető módon ők kevesebbet tanultak erről Izraelben.

Az Újszövetségről alig tudott valamit, úgyhogy kapott egy angol nyelvű Bibliát, illetve egy rövidebb, "Bibliamagyarázó" könyvet. A történelmi eseményeket is ezzel párhuzamosan meséltem el neki, pl. ahogy az ország történelmének jelentős állomása, amikor csatlakoztunk a kereszténységhez, mert jelentős fejlődés, kereskedelem, egyebek történtek ennek révén.

Még a jogrendszer is jellemzően az uralkodó vallás alapján alakult ki, hiszen régen az egyházak gyakoroltak "bírói jogkört".

2011. nov. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
54%
Magyarországon alapvetően a kereszténység a fő vallás (illetve ennek kböző felekezetei), így egyes emberek szeretik azt hinni, hogy mki az. Nem azért, a Bibliát vmilyen szinten ismerni alapműveltésg, ha máshogy nem is, mint irodalmi művet (pl. A Mario és a varászlót ismerni is az, még akkor is, ha sokan nem szeretik), meg azért nem árt a legismertebb történeteket ismerni belőle. De azt már én is túlzásnak tartom, hogyha nem tudok idézni belőle, meg nem tudom, kinek melyik könyvéből honnan való az idézet, akkor már műveletlen tuskó vagyok, pedig sokan sajnos így gondolkodnak. Nálam is kivágta a biztosítékot (lehettem akkor 12 éves), amikor egy ismertebb tv-műsor alapján készített játékban a sport, történelem stb. mellett külön témakör volt a Biblia... azért ez nekem már sok. Mert gondolom, ki lehetett már eddig találni, hogy én nem vagyok hívő, és az meg engem zavar, ha vki le akarja erőszakolni a torkomon a nézeteit.
2011. nov. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
62%

Ha valaki lenéz azért, mert nem fújod a Bibliát kívülről, akkor nagyon gyanús,hogy ő nem Istennek tetszően viselkedő ember.Tehát kitörölheti a fenekét a tudományával.


Nem kötelező ismerni a Bibliát, attól még lehet művelt valaki,ugyanis szíve joga mindenkinek, miben hisz és mi után érdeklődik.

Viszont érdemes a Bibliát olvasgatni, nem csak műveltségi, de sok egyéb szempontból is.Csak úgy értheted meg igazán a megkeresztelkedés, az Istenhit értelmét, a teremtést, ha ismered a Bibliát.

2011. nov. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Az igen, ha lenéznek, mert egy dolognak a sok közül nem vagy szakértője.
2011. nov. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
70%
Evidens, hogy tudnod kell, miről szól a Biblia akkor is, ha nem vagy vallásos, ez az alapműveltség része, nem véletlenül középiskolai tananyag irodalomból. Nyilván aki nem vallásos, nem ismeri olyan részletesen, de azért hogy nagyjából miről szól, milyen részei vannak, azt manapság nehéz nem tudni.
2011. nov. 11. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem nem fontos tudni, miről szól a Biblia. Ez csak a mi kultúránkban lényeges az emberek egy része számára. A műveltségre való hivatkozás pedig egy fura dolog... az emberek általában különböző területeken műveltek. És erősen megvan a véleményem arról, aki ezek alapján ítélkezik vki felett.
2011. nov. 12. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

"Fura, h mindenki ilyen fontosnak tartja a Biblia ismeretét. És mi van a Koránnal, Tórával, Misnával, Védákkal stb? Ezeket ki ismeri? Ez is lehetne ugyanúgy alapműveltség."


Mivel Európában vagyunk, és az európai kultúra (művészetek például) elég erőteljesen épít a Bibliára, ellenben elhanyagolható részben a Védákra vagy a Koránra, ezért ez logikus dolog. Ha Indiában lennénk, akkor ott valószínűleg fordítva lenne a dolog.

Azt nem akarod esetleg megkérdezni, hogy Magyarországon miért Arany János tartozik az alapműveltséghez, és miért nem mondjuk a kazahok nemzeti költője?

Hasonló kérdés lenne.


A Tóra ráadásul meg azért hülye példa, mert az benne van a keresztény Bibliában is, tehát az ugyanúgy beletartozik az alapműveltségbe, mint a Biblia, hiszen része (nem is pici része).

A Misna meg már Tóra-elemzések gyűjteménye, tehát a kereszténységben kb. a teológiai vitáknak, esszéknek felel meg, amit ugyanúgy nem elvárt dolog behatóbban ismerni átlag embernek.

2011. nov. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!