Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Itt mindenki gazdag, vagy van...

Itt mindenki gazdag, vagy van még olyan rajtam kívül akinek alig van ruhája, pedig szeretne?

Figyelt kérdés

Nem kötözködésből írtam ki a kérdést, csak olvasgatok itt és olyan jó annak akinek ennyi ruhája van. Én is nagyon szeretnék, de nincs pénzem, szüleimtől meg nem kapok, nem is kaptam soha...


Évek óta nem vettünk új ruhát, se egy felsőt semmit.

Alig van pár ruhám, abból kell gazdálkodnom.


Mások havonta többször is vesznek mi meg évente nem bírjuk ki. Cipőről nem is szólva.

Képzeljétek nincs egy rendes cipőm, ráadásul a papucsom is elszakadt ott tartok, hogy nem tudok lemenni a boltba venni valamit a lábamra mert mezítláb nem mehetek be :))))


Turkálóból szereztünk be ruhákat eddig is, mert vannak ott márkásak is és jobb mint a trendi felkapott ruhácskák amiket itt kapni. De arra se jut igazából, pedig úgy érzem átlagosan élünk. Vagy talán kicsit szerényebben.


Egyébként nem tudom de mikor meglátok egy felsőt és 5-6 ezer forint, hát... egy nadrág is 10-12. Cipőt 10 alatt sosem vettem azt már megszoktam, mert mégiscsak bőr és nagy lábam is van... meg az olcsók elszakadnak hamar de ez évekig kitart.

Nem tudom, csak nekem nagyon drága minden?


Szerintetek mennyiből jönne ki egy komplett ruhatár? Mert most van rajtam felesleg, erre a testre nem veszek ruhát semmiképp :) :s

De ha sikerül lefogyni mindenből új kell még fehérneműből és kabátból is, mindenből.

Szerintetek mennyiből jön ki? Úgy gondoltam elkezdek valamit dolgozni most, vagy szerzek pénzt és akkor talán egyszer sikerül olyan 100ezer forintot összeszedni. Bár nem tudom hogy gondoltam amikor 10ezer is nagy dolog nekem... :)

Na tehát mit gondoltok mennyi pénz kellene ahhoz, hogy úgy mindenből legyen 1-2 darab? Nem fontos, hogy márkás legyen. Egyszerűen csak szép és mondjuk pamut, ne pedig műszálas és mégis divatos, fiatalos.


ja és hát a fő kérdés, mindenkinek telik ruhára, csak nekem nem?


2009. máj. 18. 13:14
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
26%

"ja és hát a fő kérdés, mindenkinek telik ruhára, csak nekem nem?"


Nem kötekedésből írom , de ha internet előfizetésre és számítógépre van PÉNZED akkor miről beszélsz?

2009. máj. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
42%

.:)

Én a baràtnömtöl kapok ruhàkat,amit egyszer-kétszer vett fel,és megunt.

Meg a turibol is hozok néha.

Cipöt azt azért minden évszakban veszek ujat,akàr kinaiban is vehetsz 3-4 ezer forintért.

Felsöim azok régiek mind a szekrényben,de ujat is veszek.

Na nem vagyok plàzacica,de azért minden évszakban 2-3 darab ujat illik venni,és ez nem pénz kérdése!

Ha akarsz,vagyis szüleid,kitudnànak annyi pénzt szoritani.

Kérj nagymamaitöl,keresztszülötöl hétvégi munkàt(kerti,vagy porszivozz, ablakpucolàs)tuti hogy adnak egy kisebb összeget.

De a különbözö internetes oldalon is hozzà juthatsz alig hasznàlt ruhàkhoz àron alul.

Ha annyira szegények vagytok,ahogy leirod,akkor hogy engedhetitek meg az internetet(nem kötekedésképp)de ha ennyire bànt a ruha hiàny,akkor mondd le az internetet,és aannak a havi àràbol vehetsz egy-egy uj darabot.

Kézileg varràst nem ajànlom,én nem tudnék varrni:)

2009. máj. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
90%

Kicsit néha ellentmondasz magadnak.

Van egy nagyon jó kilós turi a Nagy Lajoson..

5000 Ft-ért kb 2 öltözet ruhát vehetsz..

Nem tudom hány éves vagy, de a munka is sokat lendítene a helyzeten...


Az előzőknek, lehet, hogy a kérdező nem otthonról hanem mondjuk suliból netezik..

2009. máj. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
90%

Sajnos nekünk sincs pénzünk több ruhára. :(

(elsőnek! : az internetet nálunk pl. a párom munkahelye fizeti, mert kell a munkához. Honnan tudod, hogy a kérdező nem munkahelyről vagy iskolából netezik??????)

2009. máj. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
95%
Nekem is van számítógépem és internetem, mégis majdnem ugyanolyan cipőben járok, mint a kérdező. Attól, hogy a netet ki tudjuk fizetni, még nem feltétlenül telik mindig új cipőre, ruhára. Én tanuló vagyok és nyári diákmunkával tudom csak megkeresni a pénzt jó ruhákra, kiegészítőkre, mert itthonról nem tudnak adni csak alapdolgokra, mint a legszükségesebb ruhák, cipők. Természetesen ez is elég és nem mondom magam szegénynek, de egy lány szereti az új cuccokat és én nem engedhetem meg magamnak, hogy megvegyem ami megtetszik. Ezért megyek el nyáron dolgozni és szerintem olyan 50 ezer nekem már elég lenne, mert nem márkás ruhákra vágyom.
2009. máj. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
97%

Én is így vagyok, mivel nincs munkám és esélyem se rá hogy találjak így ruhára sem telik, évek óta nem vettem semmit, 25 éves vagyok, azokban a ruhákban járok ma is amikben 5-6 évvel ezelőtt. Az internet meg más ügy, ez az egyetlen amit megengedhetek magamnak, semmi más, se kábeltévé, se szórakozásra nem telik, ha net sem lenne már halálra untam volna magam.

De te menj el dolgozni ha tudsz, egy havi fizudból már szépen be tudnál vásárolni turiból vagy kínaiból. Néha ott is lehet jó cuccot találni.

2009. máj. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
89%

Ahogy észrevettem ha valaki kiír egy ilyen jellgű kérdést,egyből neki esnek egyesek,hogy bezzeg az internetre futja...

Én sem vagyok gazdag,sőt még jó módú sem,de látod netezek.Havi 3990 ft-ért.Szerinted ebből mennyi ruhát vehetnék???

(bocsi de kikívánkozott....!!!)

2009. máj. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
97%

Olcsón vagy turkálóba vagy kínaiba kapsz.

Kínaiba kapsz felsőt: 3000 Ft

nadrág: 4000-4500 Ft

cipő: 3500Ft körül

Hát kb. 10ezerből össze tudsz állítani egy új szettet. :)

2009. máj. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Nem kötözködni akartam a kérdéssel, azt gondoltam sorstársak írnak majd akiknek szintén alig van ruhájuk.


1.nek: azokat szüleim fizetik, de ruhát nem vesznek nekem. Most én hiába mondom, hogy inkább ruhát az fontosabb ha annyi a válasz, hogy nincs pénz, és ők döntik el mire költik, de hagyjuk. Nem idegesítem magam!


Nálunk nincs lehetőség diákmunkára meg semmire, ráadásul dolgozom itthon eleget - ingyen. Nagyszüleim nem adnak csak esetleg születésnapomra, abból meg egy felső se jön ki, hiába spórolok.



Köszi a tippeket, de nem kifejezetten tanácsot kértem, csak hogy más is van-e ilyen helyzetben, vagy mindenkinek egy szekrény ruhája van :)


13:27 köszi. Igen, én amúgy is ilyen elletmondásos személyiség vagyok. Ha egyszer bp-n járok benézek oda.


Köszönöm akik nem támadtak le az internet miatt. 13:30es is jó, hogy írt :)

Nem azért, de a net nekünk havonta alig pár ezer forint, hiába, hogy a leggyorsabb. Van itt ilyen jó akció, most nehogy már arról is én tehessek... és hiába, ha szüleim így gondolkodnak. Most itt azt lehet elérni, hogy ha nyafogok, hogy nekem ruha kell inkább akkor se net nem lesz, se ruha, mert nálunk mindig így van. Inkább nem szólok és legyen net.



Köszi a válaszokat, akik kedvesen írtak :) Kínaiba sajnos én nem találok, mert van rajtam felesleg, és ott olyan vékony nőkre van csak, pedig én keresgélek mindig, de nem jön rám...


Igazából most tényleg nem azért írtam ki a kérdést, hogy egyesek kioktassanak, csak úgy elszomorodtam, hogy másoknak mennyi szép ruhája van nekem meg tinikorom óta ugyanaz van, azóta már nem nőttem még azok jók rám így maradtak.

Anyám tele van ruhákkal, nem tudom hogy csinálja, nekem semmim sincs.

Szeretnék majd dolgozni, csak még nincs végzettségem hozzá... de nagyon fontos nekem is, hogy dolgozzak hiszen így nem is lesz változás. Max a lottóban bízhatok, de hát az meg tudjuk milyen :)))

2009. máj. 18. 14:39
 10/23 A kérdező kommentje:
Rögtön hozzátenném azt is, hogy ritkán adunk fel lottó és szüleim adják fel és csak egy mezőt töltök ki!!!!!!!! Nehogy megszóljanak, hogy lottóra szórom azt a rengeteg pénzt...
2009. máj. 18. 14:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!