Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mitől alakult ki ez a megjátsz...

Mitől alakult ki ez a megjátszós viselkedés?

Figyelt kérdés

Rengeteg embernél megfigyeltem ezt a jellegzetes viselkedési formát, főleg felnőtt férfiaknál, 30-60 éveseknél, értelmiségieknél is. Valahogy olyan természetellenes a viselkedésük, próbálnak jópofizni, vagánykodni, mint egy személyiségzavaros kamasz, aki nem találta meg önmagát, és ezzel a mesterkélt magatartással hárítana. Hogy mit, azt nem tudom, valószínűleg ő maga sem, mindenesetre nagyon mű.


Kényszeredetten próbál vicces lenni, minimum minden második mondatának poénosnak kell lennie, de ebben a poénban (amellett, hogy gyengus, erőltetett) nincs semmi kedvesség (vagy nem is tudom, mi lenne rá a megfelelő szó), de szóval inkább ironikus, vagy valami totál kiábrándító, közönséges dolog. Humor = cinizmus. Kicsit az az érzésem, mintha egyfolytában attól tartana, hogy beég, és ez ellen védekezik így.


És ez a beégés a másik. Nálunk minden hiperciki, meg égő, meg ultragáz. Menőzni kell, vagánynak, cinikusnak, hangosnak lenni, nehogy meglássák az igazi énedet. Ciki lehet bármi; a ruhád, a szóhasználatod, a politikai vagy vallási nézeted (bár ezt nem tudom, honnan tudjuk egymásról, amikor magánügy). És a legapróbb tévedés is ciki, ha tévedünk, reflexszerűen el kell kezdeni heherészni és hárítani; tulajdonképpen mi nem is úgy gondoltuk...


Elég álmos vagyok már, ezért lehet, hogy hülyén fogalmaztam meg a mondandómat, de aki járt már pár helyen külföldön, az biztos érti, miről beszélek, látja a különbséget köztünk és a többi nép között.


Már egyáltalán nem "divat" nálunk természetesnek, egyszerűnek (már nem agyilag:)), szelídnek, kultúráltnak lenni? Mindenféle felvett szerep nélkül!


2011. nov. 13. 02:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem mindig volt az életemben egy-két ilyen alak, de valóban ahogy idősödöm egyre többen lesznek körülöttem. Én sajnos nem tudom így megjátszani magam és mivel erős szociális fóbiám van és meglehetősen önbizalom hiányos vagyok ez viselkedési forma sokszor megnehezíti az életemet, nem is gondolnák mekkora károkat tudnak okozni vele. 25F
2011. nov. 13. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nekem is szörnyen megnehezíti a dolgomat, már szinte emberfóbiás leszek lassan.


És még azzal kiegészíteném a nyitómat, hogy az intimitás (nem szexuális értelemben) is ciki, ha meghittséget szimatol, megint rögtön hárít, el kell hessegetni valami ironikus beszólással.


Tipikusan olyan emberek, akik ugyan nagyon talpraesettek, és értelmesek is lehetnek, de azt mondjuk nem tudnám már róluk elképzelni, hogy gyengédek pl a gyerekükhöz, vagy egy barátjukhoz, vagy akárkihez. Itt sem szex. értelemben használtam a gyengédség szót.


Aki jóindulatú vagy egy kicsit mélyebb érzelemvilágú, és nem megy bele piti emberi játszmákba, ahol a két egó igyekszik felülkerekedni egymáson, az meg egyenesen baleknak, lúzernek számít. Egók harca, bbrrrr... :/

2011. nov. 13. 02:38
 3/4 anonim ***** válasza:
Ezeknek az igénytelen,személyiségrontó tévé sorozatok,V.V,című okádékoknak köszönhető.
2011. nov. 13. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez az új generáció megjelenésével vált figyelemreméltóvá. A történet röviden annyi, hogy a szocializmusban nevelkedett generációk próbálnak felnőni a már fiatalabban szélesebb látókörrel rendelkező fiatalakhoz és ezt azzal leplezik, hogy folyton hülyének beállítva minden 20 év alattit, megPRÓBÁLJÁK kiparodizálni a viselkedésüket, persze az ellentettje jön létre, mindenki hülyének nézi őket. Jó példa erre a fizikatanárom, aki belekezd a tananyag magyarázásába aztán meggondolja magát, mond pár idétlen SZ@R viccet, majd újból elkezdi a tananyagot, de egyiket sem fejezi be normálisan, közben meg az éltanulók átlaga lesz 3-as, a fél osztály pedig megbukik.
2012. jan. 13. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!