Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek bele lehet törődni...

Szerintetek bele lehet törődni a halálba?

Figyelt kérdés

Mármint halálbüntetésnél. Az ember akkor is ember, ha már gyilkolt és kiérdemelte. Akkor is félni fog a saját halálától. De bele tud törődni?


Ted Bundy miatt kérdezem, ugyanis láttam az utolsó interjúját, és ott nem úgy látszott, hogy különösebben félt volna, inkább csak az emlékei zaklatták fel.


2011. nov. 13. 21:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
40%
Ha abba a tudatba bele tud nyugodni valaki hogy ölt, akkor nyugodjon bele ebbe is.
2011. nov. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
70%
Vannak akik igen. Engem sem érdekelne különösebben, ha már a kivégzésem előtt állnék. Nem akarok meghalni de ha muszáj akkor mit problémázzak rajta feleslegesen?
2011. nov. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát figyelj, biztos volt, hogy kivégzik ergo mitől féljen? Szerintem volt pár kellemetlen, forgolódós, nyugtalan éjszakája, de azon az ominózus interjún már biztos átrágta magát ezen az egészen. És talán a lelke mélyén azt is tudta, hogy megérdemli.
2011. nov. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Belelehet. Csakis azon múlik, hogy, minek tekintjük magát a halált.
2011. nov. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
32%
Az az ember nem volt normális. De tényleg, olvastam, hogy olyanokat mondott, hogy mikor embert ölt, Istennek érezte magát. Szerintem egy ilyen embertől nem várhatunk normális reakciókat.
2011. nov. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"Szerintetek bele lehet törődni a halálba?"


Bele lehet, bár teljesen mindegy, hogy valaki beletörődik-e, úgyis mind meghalunk.


"Akkor is félni fog a saját halálától."


Nem mindenki fél a haláltól, mert nem mindenki tartja félelmetes dolognak.


"Ted Bundy miatt kérdezem, ugyanis láttam az utolsó interjúját, és ott nem úgy látszott, hogy különösebben félt volna"


Közismert, hogy van egy alkalmazkodási folyamat, amely során a legtöbb ember néhány hónap alatt hozzá tud szokni a halál gondolatához még akkor is, ha semmi különösebb elmélete nincs a halálról.

2011. nov. 14. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
34%
Elfogadni lehet, sot kell, mivel egy hasonlo esemeny, mint a szuletes, tehat elkell fogadni!
2011. nov. 14. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
34%
Legvégül muszály lesz.
2011. nov. 14. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

11-13 21:38


Normális volt a hivatalos pszichológiai vizsgálatok szerint, ugyanis próbáltak az elmebetegségre hivatkozva enyhített büntetést elérni. De ez nem jött össze, mert nem volt semmi baja.


Számomra akkor is furcsa, hogy valaki tudja, hogy kivégzik. Persze lehet, hogy én magam is bele tudnék törődni, de valahogy annyira bizarr a tudat, hogy engem akkor és ott fognak megölni.

2011. nov. 15. 20:48
 10/12 anonim ***** válasza:
A "nem volt semmi baja" az nem biztos, hogy igaz. Elég sanszos, hogy pszichopata volt, márpedig a pszichopaták reakciói normális ember számára elképzelhetetlenek. Ugyanakkor a pszichopaták, beszámíthatónak és büntethetőnek minősülnek, hacsak nincs valami más is (pl skizofrénia).
2013. júl. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!