Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Segítene valaki kötés, és...

Segítene valaki kötés, és (vagy) horgolás témában?

Figyelt kérdés
2011. nov. 14. 10:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Mire vagy kíváncsi?
2011. nov. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A horgolás alap dolgaihoz értek (inkább kis kitömött figurák, nem a csipke). Mit szeretnél tudni?
2011. nov. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm, hogy válaszoltatok!


Kötöttem, és horgoltam is egy két dolgot, de azért még kezdő vagyok. Most egy pulcsit kötök magamnak, amiből lehet, hogy mellény lesz(?). Ha már össze van varrva a válla, és az oldala, akkor hogyan lehet újjat kötni hozzá? (már ha ezt így le lehet írni!) Ez még haggyján! Ami érdekesebb, hogy kapucnit szeretnék rá, de sajnos se újságban, se könyvben, sem neten nem találtam leírást erről, csak annyit, hogy 2 téglalapot kössünk, aztán varju össze, majd fel. JÓ! De mekkorát? Vagy elég, ha felszedem a nyakánál a szemeket aztán itt-ott (de hol is) szaporítok?


Bocs ha érthetetlen volt...:))


A másik kérdésem, hogy kükönböző alapanyagú fonalakat mennyire lehet kombinálni? (65% pamut, 25% len, 10% bambusz fonalat egy 96% acrylic, 4% viscose fonallal? Vastagságban kis eltérés van.) Mondjuk maradékokból összehozni egy kardigánt?


Továbbá, hogy 96% acrylic, 4% viscose (50gr/115m) fonalból, mit érdemes esetleg horgolni? (takaró?) Annó horgoltam belőle egy kisködmönt/vastag kardigánt a kislányomnak, de elég merev. Vagy az ilyen típusú fonalból horgolni milyen mintával érdemes?


Hú, ez így sok volt! (még nekem is!)


Nagyon örülnék, ha tudna valaki segíteni! Előre is köszönöm!!!


Üdv.

2011. nov. 14. 20:26
 4/6 anonim ***** válasza:

A kapucnihoz javaslom,hogy egy kapucnis pólódat használd mintának.Mérd le és aszerint kösd meg.

Az eltérő anyagú fonalaknál meg attól függ,hogy mire akarod használni.Meg,hogy mennyi van egy-egy fonalból.

Vegyesen is használhatod,de mint észre is vetted különbözőképpen viselkednek a fonalak.

A takaró a legjobb ötlet,ha sokféle fonalad van.

2011. nov. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2011. nov. 19. 16:46
 6/6 A kérdező kommentje:

Még annyit szeretnék kérdezni, ha készen van tulajdonképpen egy mellény, (össze van varva a válla és az oldala a ruhának) akkor ha körbe felszedem a szemeket az ujjakörnél és körbe-körbe kötöm az ujját, (gondolom lehet így is, délután jött az ötlet) akkor hogyan kell fogyasztani a csokló felé? Kb. hány soronként és mennyit?


Előre is köszi, ha segítetek!

2011. nov. 19. 16:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!