Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mi a különbség a kötés és a...

Mi a különbség a kötés és a horgolás között?

Figyelt kérdés
Egyikhez sem értek, de szeretném megtanulni, hogy hogyan kell. Csak nem tudom, hogy melyiket, mert első ránézésre ugyanúgy néz ki egy horgolt és egy kötött valami... :)
2010. jún. 21. 11:54
 1/4 anonim ***** válasza:
72%

A kötéshez 2db kötőtű kell, ami lényegében 2 db vékony "bot".

A horgoláshoz 1 db horgolótű kell, ami egy kampós végű "bot".


Gyakorlat teszi a mestert. :)

2010. jún. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2010. jún. 21. 13:31
 3/4 anonim ***** válasza:
81%

Ezenkívül más a fonal is. Vannak kifejezetten horgoláshoz és kifejezetten kötéshez való fonalak, illetve olyanok, amik mindkettőhöz jók.


Egyébként van ún. körkötőtű is, ennek az a lényege, hogy a két pálca vége egy damillal össze van kötve. Ennek az a funkciója, hogy egy adott darabnál nem az a menetrend, hogy megkötöd az elejét/hátát/ujját/stb. és a végén összevarrod őket, hanem meg lehet kötni egy darabot egészben.


Én is most kezdtem el újra kötni (15 év után) és hát kicsit nehéz belerázódni újra. Egyébként nagyon sok szép modern kötött mintát találni a neten. Talán nézz körül, hogy milyen jellegű dolgokat akarsz készíteni és akkor könnyebb lesz dönteni.

Például itt:

[link]

Az oldal több nyelven is megtekinthető (sajnos a magyar nincs köztük). Ha a németre mész, akkor a képeknél a horgolt modellek alatt ott lesz az, hogy gehäkelte. Az összes többi kötve van.

2010. jún. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha teljesen kezdő vagy, akkor inkább a kötést ajánlanám. Divatosabb is, és vastagabb, tartósabb dolgokat is lehet így készíteni. Nem beszélve arról, hogy egy vastag pamutból kötött norvégmintás pulóver milyen jól tud állni egy férfin, mignem egy horgolt kardigán...??:) szóval, nem elég férfias a technika, ez természetesen csak akkor érdekes, ha van egy pár férfi a környezetedben...férjed, fiad. Horgolással könnyű, tavaszi, nyári vékony kardigánokat lehet készíteni, szoknyát, nadrágot kevésbé, mert kiülődik. A kötött dolgog jobban megtartják a formáájukat, rugalmasabbak, persze ez nagyrészt minta kérdése is, .. az a jó öreg mackóminta. Antikváriumokban kereshetsz kötös könyveket.Nagyon szerettem kötni, de elég drága lett a fonal.
2010. jún. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!