Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » 16-17 fok van átlagban lakásun...

16-17 fok van átlagban lakásunkban, kiszellőztettem és estig nem is akarok konvektort kapcsolni. Szerintetek ez még egészséges, vagy már túl hidegnek mondható?

Figyelt kérdés
Nálatok hány fok van?
2011. nov. 16. 13:41
 1/7 anonim ***** válasza:
40%
Minek neked lakás?
2011. nov. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 hollófernyiges ***** válasza:
Úgy csináld ahogyan neked megfelelő, ne másokkal mondasd meg mikor jó neked.
2011. nov. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A szobahőmérséklet általános értelemben a zárt épületekben hosszabb emberi tartózkodásra alkalmas hőmérsékletet jelenti. Általában 18 °C – 28 °C között van (más hőmérséklet ajánlott az épület más-más helyiségeiben, pl. a fürdőszobában magasabb, az alváshoz alacsonyabb hőmérséklet ajánlott), de ez éghajlattól és kulturális tényezőktől függően is különböző lehet.
2011. nov. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nálunk most 28 fok van, de így is pulcsiban vagyok, mert nagyon fázós vagyok. Az meg, hogy egészséges e, azt nem lehet meghatározni. Ha te nem fázol, és neked így jó, akkor mi a probléma?
2011. nov. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hihi...! Nálam nap közben 15 kemény fok van, - este már olykor 16-17 is! Sikerrel képzem át magamat eszkimóvá - pedig születetten fázós vagyok. Konstans 18 fok esetén a gázszámlám minimum 35.000 lenne. Úgy gondoltam, sokat megtakarítok némi önfegyelemmel, plusz egy kínai paplandzsekivel, amit a kényesebb műveletekhez:-)))) (mosogatás..) gondosan levetek. Ez már a második telem ezzel az alkalmazkodási kísérlettel. Ha ez is sikerül, jövőre építtetek az udvaron egy iglu-t.:(((
2011. nov. 16. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :) ! Utolsó, jól bírod :)Nálunk gyújtó lángon mennek a konvektorok és így is 16 fok van, este, illetve alkalmanként egy pár percre nagyra kapcsolom azt, ahol éppen tartózkodunk. Mi is nagy gáz számlát füzetünk még így is :(
2011. nov. 18. 08:50
 7/7 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok:


Kösz, kedves Kérdező! Látom, haonló "technikával" védekezünk a gázszámla ellen:-) Nálam az a baj, hogy családi házban lakom, ami ráadásul tetőteres: gázcirkóval fűtök, és ügyelnem kell arra is, hogy a tetőtérben be ne fagyjon a rendszerbe a víz. Mindenféle "stratégiákat" dolgozok ki: eltervezem, milyen külső hőfok mellett mikor és mennyit fűtsek, beállítok magamnak egy havi köbméter-mennyiséget, azt próbálom meg "elosztani" - és hát a kÍnai dzseki:-). Mindamellett el is akarnám adni a házat, dehát manapság...tudjuk. No, ez után a hideghullám után kellemes, enyhébb telet - mindannyiunknak.

2011. nov. 18. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!