Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Van olyan, hogy valakivel a...

Van olyan, hogy valakivel a középiskola befejezte után semmi sem történik?

Figyelt kérdés

Nem vagyok az a panaszkodós fajta élőben, de ijesztő, ha belegondolok, hogy 1 évem van vissza és a szó szoros értelmében semmi nem történt velem a középsuliban. Nem alakítottam ki kapcsolatokat, nem történt semmi, de úgy érzem, ha erőlködtem volna sem történik semmi... Semmi fizikai problémám nincs, magas testalkatú vagyok, filozofikus, tervezgető, álmodozó alkat. Szereztem haverokat, de egyik sem komolyabb barátság és ha azt akarnám, hogy az legyen, nem tudom, hogy valósíthatnám meg azt sem. Nem volt csajom, nincs is alakulóban semmi, ezt sem értem igazán, mármint az okát.

Elképzeltem, hogy leérettségizek és utána ott állok 1 papírral és nem tudom mihez kezdjek, másokat persze ellátok az ötleteimmel, de önmagamhoz nem értek. Nap nap után jön és megy és semmi nem történik és az utóbbi időben elkezdtem félni a jövőtől.


Tudom, hogy a főiskolát fogjátok mondani, de a fősuli (diploma) csak belépő az élet bizonyos területeire, nem teszi ki az egész életet és én "élni" akarok.


2011. nov. 17. 20:45
 1/2 anonim válasza:

Hidd el, semmit nem hagytál ki. Én ugyan kiépítettem jó pár kapcsolatot a gimis éveim alatt, de mind megszakadt ilyen-olyan dolgok miatt, szóval ugyanott vagyok szinte, ahol te. Nem az a lényeg eddig mit nem tettél meg. Ha úgy érzed szükséged van pár emberre, akkor mentsd ami menthető és próbálj 1 év alatt a lehető legjobban közéjük csapódni. A másik, hogy attól még hogy vége lesz a sulinak, nem szakad meg minden. Saját magamból kiindulva az alap felszínes kapcsolataim csak a gimi után alakultak ki barátsággá. akkor kezdett letisztulni midnen, hogy ki is vagyok, miylen is vagyok... azokkal pedig akikkel barátkoztam akkoriban, megváltoztak, és én is megváltoztam. Csak pár évvel vagyok nálad idősebb, de már jobban átlátom, hogy nem kell ennyire kritikusan nézni az ilyen dolgokat, hagyni kell, hogy maguktól alakuljanak. Te is fejlődni fogsz még sokat bizonyára, és ha eddig nem találtad meg a suliban az alkalmas embereket, annak valószínűleg van valami oka.

Azt írod élni akarsz. Hát, élni nem ennyit jelent. :)

2011. nov. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

ma 10:40


Nem tudom milyen oka lehet, mintha lenne bennem egy természetes ellenszenvesség, bár lehet ez is hülyeség, csak én gondolom így.

Szinte már minden klasszikus filmet láttam, a legjobbakat, ezzel arra akarok célozni, hogy nem vagyok előítéletes senkivel szemben, mindenféle ember világába képes vagyok beleélni magam, azaz gyakorlatilag semmi akadálya nem lenne, annak, hogy megbízzanak bennem.

Tudom, hogy a filmek és könyvek nem egyenlőek az élettel.

2011. nov. 19. 13:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!