Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » A középiskola utolsó éve...

A középiskola utolsó éve mennyire mutatja meg, hogy végül mivé válik egy ember, milyen lesz a személyisége?

Figyelt kérdés

Olyanoktól kérdezném, akiknek van ebben tapasztalatuk, láttak embereket felnőni és visszagondolva meg tudják mondani, hogy az abban a korban tapasztalható viselkedés mennyire hasonlít a felnőttkorira (tehát hogy 40-50 évesen milyen lesz valaki).


(elnézést, ha rossz a kategória)


2011. aug. 2. 21:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha az önmegfigyelés ér valamit, akkor szerintem egyáltalán nem számít. Vagy csak esetemben? mert az iskola nem egy személyiség építő hely, legalábbis a mienk nem volt olyan :)), Az élet viszont olyan.
2011. aug. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha mindenképpen iskola, akkor inkább a főiskola, de alapvetően sokkal inkább iskolán kívül.
2011. aug. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nyilván azért a középiskolát kérdezem, mert az én szempontomból az az aktuális.
2011. aug. 2. 22:41
 4/5 anonim ***** válasza:
Az ember általában rengeteget változik (fejlődik?) még 18 éves kora után. Vannak, akik már ekkor majdnem kész személyiségek, és tudják, mit akarnak az élettől, és milyen erkölcsi elveket követnek. De a legtöbbünk számára ez még javában tanulóidőszak.
2011. aug. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ja, de ha a személyiség magjára, a legalapvetőbb személyiségjegyekre vagy kíváncsi, akkor azok a tudomány mai állása szerint 6 éves korra kialakulnak, utána már legfeljebb csak csiszolni lehet őket.

Ha engem kérdezel, az alapjegyek már egy csecsemőnél is megfigyelhetők: óvatosabb vagy felfedező, sírós vagy nyugodt, barátságos vagy félénk...stb

2011. aug. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!