Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nem tudom mihez kezdjek?...

Nem tudom mihez kezdjek? KÖnyvírás!

Figyelt kérdés

14 éves lány vagyok, egyszerűen tudom, hogy író leszek, és tudom hogy meg is van hozzá a tehetségem. az iskolai kötelező munkákat mindig jól csinálom meg. sok regényötletem van, de egyszerűen nem tudom elkezdeni őket!!! amit leírok, nagyon rossznak tartom, pedig elolvastam Szurovecz Kitti internetes e-bookjainak pár oldalát és szerintem olyat én is tudnék írni.. mármint nem azért, de szerintem fényévekre van egy igazi klasszikustól (Bronte, Gaskell, Orwell).

semmi nincs ami ösztönözne. próbáltam úgy csinálni, hogy mintha a magyartanáromnak írnám, és akkor mondjuk ballagáson a kezébe nyomnám a kéziratot, mint ajándék vagy valami, de ez sem ösztönöz..:(


2011. nov. 18. 15:57
 1/4 A kérdező kommentje:

szerintetek hogy írjam?

van egy történet testvérekről szól. úgy tervezem hogy leírom amit akarok, és utána "10 évvel később"-i eseményekkel folytatom.

vagy csak mondjuk egy álomként írjam le mi történt velük addig, vagy a történet közbe derüljön ki?

2011. nov. 18. 16:01
 2/4 anonim ***** válasza:

Profik (sokadik írás után) tudnak elhatározásból, vagy rendelésre írni bármit. Úgy tűnik, te még nem tartasz itt, csak ezt gondolod magadról.

Ha valóban jó író vagy, akkor van olyan belső késztetés, sugallat, amely átsegít ezen a problémán. Az iskolai kötelező feladatok nem ez a kategória. Ahhoz kellő tárgyismeret és persze jó fogalmazókészség szükségeltetik. Lehet, hogy van érzéket a fogalmazáshoz, de hogy íróvá kezdesz válni, az onnan veszed észre, hogy nem lesz szükséged ilyen kérdésekre.

2011. nov. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha van regényötleted, akkor vázold fel. Bármi gondolat felmerül, amit kicsit is érdekesnek tartasz, írd le. Ne törődj a fogalmazással, csak írj! Akár tarts magadnál egy jegyzetfüzetet, mert gyakran megeshet, hogy úton hazafelé jön az ihlet. :)

Teremts világod a történetednek, alkoss helyszíneket, szereplőket, minél több infót gyűjts össze, olyanokat is, amiket nem akarsz közölni az olvasóval, csak magaddal. És még messze nem tartunk a tényleges fogalmazásnál.


Itt van még pár okosság:

[link]


Ja, és két egyforma író nincs, szóval ne vegyél rá mérget, hogy ezek a tanácsok segítenek. Az író általában magányos harcos, nem tanítják. Saját maga jön rá, mi motiválja, hogy az írógép elé rugdossa magát. :)

2011. nov. 20. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
én 13 és fél vagyok.Állandóan könyveket írok.Ahoogy jön írd úgy.Nálam bejött.
2012. jan. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!