Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit gondoltok az eszak-europai...

Mit gondoltok az eszak-europai ferfiakrol?

Figyelt kérdés
Komolyabb kapcsolat? Kozos csalad? Termszetesen, ha minden mas passzol, tudom, ez altalanositas, de azert tobbnyire azok sem veletlen szuletnek meg.:) Bar alairom, ahany haz annyi szokas. Szoval a kioktastol most kimeljetek meg. Kort,nemet,indokot irjatok. Esetleg ha van valakinek tapasztalata.:) El valaki eszakon?(norveg,dan,finn,sved nyelvteruleten)
2011. nov. 23. 12:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ööö...szőkék és jól bírják a hideget?
2011. nov. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én csak azt az egyet nem értem, hogy miért kell az embereket a származásuk szerint bekategorizálni?


Egy svéd vagy egy finn is lehet egy utolsó sz@rházi vagy Én vagyok a hülye???

2011. nov. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Szerintem nem lattam el oket se pozitiv,se negativ jelzokkel.:) Nem kell mindenfelet belekepzelni egy egyszeru kerdesbe.
2011. nov. 23. 12:50
 4/11 A kérdező kommentje:
A kerdesem a kivancsisag szulte,nem ezek alapjan fogom oket megitelni, kivancsi vagyok,hogy ki hogy gondolja,esetleg mit tapasztalt. Rolunk is hallok sok pozitiv es negativ velemenyt,ahogy mas nemzetisegekrol is. Es szerintem egy reszuk teljesen helytallo. De mint mondtam,hogy hagyjuk most azt,hogy mindenki mas, mert termeszetesen ezt tudom. Kulturalis kulonbseg,szokasokban kulonbseg,hetkoznapok. De mivel egy ferfi miatt tettem fel a kerdest,jobbnak lattam igy kiirni.
2011. nov. 23. 12:54
 5/11 anonim ***** válasza:
Azt ugye Te is tudod, hogy a kérdésed ebben a formában butaság, ahogy a lehurrogott 2. válaszadó is írta? Európában élünk, európai kultúrkörben, gyakorlatilag az éghajlaton és az életszínvonalon kívül már nem különböznek egy közép-európaitól, de egy másik NY-E-i régiótól még ennyiben sem. Itt maximum komoly kapcsolat, közös család tekintetében annak lenne értelme, hogy ki vállalná egy külföldivel (eleinte távkapcs, utazás...).. Az, hogy megkülönbözteted, hogy konkrétan az észak-európai milyen, annak értelme nincs.
2011. nov. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ertem,tehat szerinted egy brit,egy nemet,egy sved ugyanolyan szokasokkal rendelkezik,ugyanolyan kulturkorrel. :) Erdekes egy elgondolas...Persze nyilvan Europaban nincsenek hatalmas kulonbsegek,de talan ha nem alapbol hulyenek nezned az embereket,akkor tudnad, hogy nem is erre gondol mindenki rogton.
2011. nov. 23. 13:17
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem értem, hol néztelek alapból hülyének. És igen, az általad felsorolt nemzetek alapvetően ugyanolyan szokásokkal rendelkeznek. Vagy tévedek? Netán egy németnek más szokások közt telik egy napja, mint egy svédnek? Egy arabnak igen. De ezért írtam, hogy ez európai kultúrkör.
2011. nov. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
*Mondom ezt úgy, hogy a testvérem Svédországban él 20 éve.
2011. nov. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nyilvan mindenki tudja, hogy Europaban nincsenek hatalmas vallasi kulonbsegek, ezert az alap dolgok nem nagyon masok. En "aprosagokra" gondolok,amik nana,hogy nekunk aprosagok innen,de ott meg kell szokni. Pl. az angoloknak nagyon fontos a reggeli, legalabbis nekem ez furcsa volt,amig ott eltem. Meg, hogy ok mindig azt mondjak,hogy jol vannak, ha megkerdezik toluk,hogy hogy vannak. Biztos van olyan angol,aki nem,de 5 ev alatt nem talalkoztam egy olyannal se. Annyit tudok, hogy pl. az eszaki orszagok nacionalistabbak, ezt az a bizonyos ferfi allitotta,de nem tudom mennyiben igaz,mivel meg nem eltem ott. Allitolag a gyermek-szulo kapcsolat apolasara tobb penzt fordit a kormany,mint azt itt valaha el tudnank kepzelni. Gyermekkozpontubb minden. Delen eltem meg,ott furcsa volt,hogy a szieszta szinte kotelezo, ez innen kicsinysegnek tunik,ott meg olyan mintha egy masik kontinensrol jottel volna,ha ebben kell elned. Ilyenekre gondolok. Tehat ebbol kiindulva,igen,mas. Persze gondoltam,hogy ez egyertelmu. Ezek kihatnak az emberekre...mert azt senki ne mondja nekem,hogy nem.:)
2011. nov. 23. 13:28
 10/11 anonim ***** válasza:

Amit az angolokról írtál (reggeli kérdés, a hogy vagy kérdés..) egy az egybe igaz rám is és a környezetemre.. Sőt, teát is iszom. Kétlem, hogy ezzel egyedül lennénk az egész régióban.. A déliek sziesztája pedig megint egészen más tészta, ahogy írtam, a közép-, nyugat- és észak európáról írtam, amiből csak a közép-európai emeberek lógnak ki pöttyet, és ők is az életszínvonal és kisebb történelmi adalékok miatt. A déli szieszta nem népszokás, hanem a déli magas hőmérsékletre adott természetes emberi reakció. Így egy északi megintcsak nem különbözik egy német-angol-akármitől:) Télen csak 2-3-4 órát, vagy annyit sem süt a nap, de ez megint nem kulturális szokás.

A végszavam az: nem különböznek semmiben, nincsenek olyan, számunkra furcsa szokásaik, mint máshol az ötszöri ima naponta.

2011. nov. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!