Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek az a szó, hogy...

Szerintetek az a szó, hogy "húgy", csúnya szónak minősül?

Figyelt kérdés

2011. nov. 23. 15:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Alapvetően nem, de van egy kis negatív felhangja.
2011. nov. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem.
2011. nov. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez fugg attol, hogyan hasznaljak, mivel hugyvezetek egy szerv, amit nem szoktak becezni pl. ez a neve, tehat itt nem csunyat fejezunk ki vele. ffiatalok koreben hallottam mar olyat, hogy "hugyfeju", tehat ez mar csunyat akar kifejezni, hiszen gunyolasnak minosul.
2011. nov. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

A húgysavat nem lehet másképp mondani!Ez egy magyar általánosn használt közszó!A fínomkodás nem értelmes dolog!

Az igazi butaság az amikor egy idegen szót hozzá nem értésből csúnyának mondanak. Ilyent tapasztaltam Foch marsall nevénél amit Fos marsallnak kell ejteni!

2011. nov. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Régen húgynak nevezték a csillagot.


[link]


Egyébként sztm nem minősül csúnya szónak így önmagában.

2011. nov. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
És az a szó, hogy "húgyozni"? Szerintetek?
2011. nov. 23. 16:17
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Amit az előzőek írtak pl. a húgyvezeték, húgysav, úgy nyilván nem.

Ahogy te gondolod, úgy viszont nem túl disztingvált kifejezés. Van helyette sok más szó, amit tudsz használni pl. vizelni, ha kevésbé formális a helyzet, akkor pisilni. De ha ezt a haverok előtt ciki kimondani, akkor is vannak humorosabb kifejezési módjai ennek a cselekvésnek, ami nem kifejezetten csúnya pl. dobni egy sárgát, csurgatni

2011. nov. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
De ez csak az emberek rossz beidegződése a "húgy" szóval, hogy a "húgyozni" trágár, holott például a "húgyvezeték sem vizeletvezeték, nem?
2011. nov. 23. 16:22
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Maga a nyelv is egy beidegződés ilyen alapon, mert hangokat vagy betűket rakunk egymás mögé, és azt jelenti, ami beidegződött. Szóval igen, egy "beidegződés", éppen ezért ne csodálkozz, ha valakit ez bánt. :)

(Első voltam.)

2011. nov. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Akkor ez bánthatta annyira a tanárnő fülét, amiért intőt adott, utána pedig mikor megkérdeztem, hogy kimehet-e mostmár, mondta hogy menjek, és mikor kimentem, akkor utánam szólt, hogy "k***va anyád". :D
2011. nov. 23. 19:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!