Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Titeket mennyire szoktak...

Titeket mennyire szoktak dícsérgetni (külsőleg) az emberek, főleg idegenek, vagy kicsit ismert személyek? Ha nem dícsérnek meg, akkor az azt jelent, hogy csúnya vagyok?

Figyelt kérdés

Igaz, hogy nem járok olyan sokszor el ( nem vagyok itthonülős, csak nem megyek mindig vhova ), de szinte sose dícsér meg senki:( pár barátnőm pedig néha meséli, hogy múltkor hogy megdícsérte egy csaj x helyen, hogy milyen szép, milyen szép rajta egy dolog...

volt már, hogy egyik barátőmmel volt egy helyen, és egy csaj, akit egy kicsit ismertünk, mondta a barátnőmnek, hogy jajj milyen jó ez rajtad, milyen jól néz ki, tehát dícsérte...én meg ott álltam, néztem mellette magamra nézve, és olyan rossz volt...mert pl. van, amikor kiteszek magamért, és úgy érzem, jól áll ez vagy az, de hiába:( nincs önbizalmam sem:(

nem arról van szó, hogy mindenki dícsérgessen, hanem csak jól esne az embernek egy két kedves szó...de gondolom értitek mire gondolok:)

és azt is tudom, hogy nem ez a legfontosabb dolog, és már sokszor legyintek és nem zavar, de néha eszembe jut és elszomorodom...:(

ennyire csúnyácska lennék? ez egyenlő azzal, hogy egy ronda lán vagyok? ti hogy vagytok ezzel? mik a tapasztalataitok?

köszönöm!:)


2011. aug. 25. 21:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

engem szoktak dicsérni, de ha nem dicsérnének akkor sem érezném magam csúnyának.

Nem hiszem, hogy csúnya vagy, ne is gondolj ilyenekre

2011. aug. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

mostanában ugyanez van velem is, mint veled, Kérdező

régebben agyondicsértek, most meg kb semmi, pedig szerintem nem lettem rondább és már nekem sincs önbizalmam

2011. aug. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Kimondottan a szépségemért sose dicsértek. Tudom magamról, hogy nem vagyok egy szépségkirálynő. Viszont azért már többször, hogy milyen jól áll a hajam, milyen jó egyik kiegészítőm, milyen csini a ruhám. Pedig hát ritkán veszek újat, mert nem telik. Csak akkor olyat ami talál hozzám.

22/L

2011. aug. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Kb azt tudom mondani, mitn az előttem szóló, volt már, hogy megállítottak, hogy milyen hajfestéket használok, ez honnan van, stb. De olyan is, h két csaj a metrón simán elkezdett szapulni, hogy hogy nézek ki, persze úgy, hogy én is halljam. De ez nem jelent semmit, velem is volt már olyan, hogy nagyon tetszett valakinek a táskája, felsője, de nem mertem volna megkérdezni, hogy honnan van.
2011. aug. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

hát nézd,az,hogy dicsérik,még nem biztos ,hogy úgy is gondolják:D

Sokszor jönnek hozzám pl ismerősök,csak hogy már legyen valami beszédtéma és elkezdik dicsérni pl a cipőm...nem egyszer halottam vissza,hogy a hátam mögött meg azt ecseteli milyen rosszul áll.Nem mintha adnék ilyen emberek véleményére.

Dicséretet a barátnőimtől kapok sokszor,hogy csinos vagyok stb.

De sokszor beszólnak férfiak az utcán,ez számomra nem hízelgő hanem lealacsonyító.

Kb egy hete voltunk egy koncerten a barátaimmal és a párommal.Megáltunk egy fiatal társaság mellett és a csaj iszonyatosan féltékenykedett,úgy nézett rám mint a véres rongyra,mormogott valamit a pasijának,miközben a szeméel kb átkokat szórt rám,aztán elküldte szerencsétlen srácot,hogy azonnal hozzon inni.

A féltékenységgel elég sokszor szembesülök sajnos.Nem mindíg jó,ha az embert csinosnak tartják,mert a lányok sokkal ellenségesebbek pl.

De szerintem nem mondhatod magadra,hogy csúnya vagy.Biztosan sokaknak tetszel.

2011. aug. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

idegen lányok nem szoktak dicsérgetni, csak a barátnőim.

idegen srácok utánam szoktak fütyülni. ezt dicséretnek veszem, bár elég bunkó dolog. szerintem. :DD

2011. aug. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Engem azért dicsérgetnek néha, pedig én szerintem olyan bűnronda vagyok, hogy fogalmam sincs, hogy mi a fenéért mondják...nagy az orrom, kicsi a fülem, furák a fogaim:D úgyhogy ez számomra örök rejtély marad, pedig idegenek és ismerősök is mondják.

úgyhogy nem tudom mi lehet a titok...

21/L

2011. aug. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Ezen mar en is gondolkodtam. Szerintem nem jelent semmit, hogy nem dicsernek annyira. En azt vettem eszre, hogy mikor erre figyeltem, sosem dicsertek. Mikor valamiert megdicsertek, mindig valami varatlan pillanatban jott olyantol, akitol nem szamitottam ra. Ezt nem lehet kivaltani annyira tudatosan. Eleve, hogy ki csunya/szep, szubjektiv. Szerintem az lenne a megoldas, ha nem gorcsolnel ra annyira es pont akkor jonnenek a dicseretek. Te eleve azert vagy csalodott, mert x helyzetben y szemely nem dicsert meg, pedig te ezt szinte elvarnad. De ez nem igy mukodik.
2011. aug. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

még valami eszembe jutott.

ha ezt a szivedre veszed,rágörcsölsz és egy szürke,észrevehetetlen kisegérnek fogod érezni magad,azt mások is érzik majd és a végén tényleg ilyen sorsra jutsz.

kisugárzás is számít,érezd jól magad a bőrödben,ragyogj:D

Mások is észreveeszik majd.

Pl én anno álltalánosba nagyon ronda kislány oltam,de volt pár fiú akit vonzónak találtam.

Sokszor csúfoltak,amin nem is lepődök meg mai fejjel:D

De én mindíg úgy éreztem nem vagyok ronda(pedig az voltam:D)és arra gondoltam,hogy talán másoknak is tetszem.Annak ellenére,hogy csúnya voltam a fiúk bámultak és néha kaptam egy pár bókot is.Ezt szerintem maximum az önbizalmamnak köszönhetem,mert valóban szörnyen néztem ki:)

2011. aug. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

köszönöm a kedves válaszokat:)

akkor nem csak én vagyok így ezzel:$ igazából nem várnám el, h dícsérjenek, nem arról van szó, hanem inkább az a rossz, h mások mondják, hogy dícsérik valamelyüket, vagy csak őket, és nekem szinte sose mondja senki...akkor sem, ha pl. úgy érzem, jól sikerült ez vagy az magamon:$

igen, az is igaz, hogy az sem jó ha mások csininek találnak és féltékenykednek, azt sem szeretném persze:)

csupán jól esne, ha megdicsérnének néha...:)

2011. aug. 25. 22:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!