Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan tudom megvédeni a...

Hogyan tudom megvédeni a kutyámat a felelőtlen kutya tartó gazdáktól illetve a kutyáiktól?

Figyelt kérdés

Ma Budán kirándultunk. Visszafelé Anyu vette észre, hogy fut mögöttünk két pitbull. Nálunk volt a séta bot, felocsúdni nem volt időm, csak arra, hogy hirtelen leguggoltam, a térdem le is horzsoltam és a kutyám és a kutyák közé tettem a botot. Anyu szintén a bottal próbálta piszkálni, ütni őket. Ha Anyukám nincs velem, akkor én észre sem vettem volna, még erre sem lett volna időm, hogy leguggoljak, olyan hirtelen ott teremtek. Anyu rá szólt a gazdára, hogy tegye pórázra a kutyáit, sőt ilyen fajta kutyákat szájkosárral kellene sétáltatni. Még a nőnek állt feljebb, mondván, hogy csak játszani akarnak. Na persze...

Nagy szerencsénk volt, megúszta a kutyusom, de egy hajszálon múlott.


Ezt hogy képzelik emberek??? Hogy a másik engedélye nélkül rá eresztik a kutyájukat a másik kutyájára?? Honnan tudja, hogy a másik kutya milyen, akar-e egyáltalán játszani, vagy hogy hogy jönnek ki egymással?? Mi nyugodtan sétálunk a kutyusom szépen jön mellettem, nem ártunk senkinek, nem zavarunk senkit ( Ő amúgy is egy nyugodt öreg kutyus, csak a kajla kiskutyákat morogja meg, (de nem harap )ha játszani akarnak vele, és nem ő megy oda másnak a térfelére, Ő már nem játszik, képzelhetitek, hogy mi lenne, ha egy ilyen kutyára rámorogna nevelési szándékkal, vajon ki lenne erőfölényben?)


Amikor fent sétálunk a hegyen, az országban bárhol több kutyással is találkozunk, nagytestű kutyákkal. Mindegyik gazda, amikor meglát bennünket rárakja a pórázt a kutyájára. Tisztelettudóak. elvétve találkozom ilyen emberekkel, de ez sokkol nagyon :( Nagyon féltem az én kis kicsi öreg kutyámat. Próbálom neki az öreg napjait, bearanyozni. Fitten tartani, amíg csak lehet. Minden hétvégén teszünkk egy nagy túrát. Imád autózni, ilyenkor szerintem 5-6 évet fiatalodik. Nagyokat sprintel örömében :) És úgy örülök, hogy boldog! És borzasztóan sokkolt a mai eset, hogy a kirándulás, majdnem tragédiába torkolt :(


Köszönöm azoknak, akik végig olvasták!


2011. nov. 27. 23:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

1) Kutyára ne rárakjátok a pórázt hanem tartsátok rajta...

2) Ha egy póráz és szájkosár nélküli kutya rohan felétek kutyafuttatón kívül akkor az gázpisztollyal meglőhető, hiszen félelemkeltésre "alkalmas".

2011. nov. 28. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Amúgy van OKJ-s közterület felügyelő képzés, elvégzed aztán ha ilyet látsz akkor megbünteted a gazdit...
2011. nov. 28. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Na a legújabb kaland. Van két spánielünk, akik SOHA nem támadtak még kutyára. Őket viszont már többször is vegzálták más kutyák. Sétálunk ma reggel, az egyik a karomban, mert egy korábbi sérülés miatt fáradékony, a másik pórázon a páromnál. Erre átrohan egy kutya az úton (majdnem elüti egy Porsche Cayenne) és nekiesik a pórázon vezetett spánielnek, aki a páromnál van. Én egy jól irányzott rúgással eltántorítottam, visszaszaladt, majd jön ki a gazda a sarkig tárt kapun. A párom szólt, hogy hívja be a kutyáját, mert nekiment a miénknek. Az ugyan sipákolt valamit, de a kutya megint odarohant, csak a cipőm állta útját és szaltózott is egyet a rúgástól. (Sajnálom. Alapból nem bántok állatokat, de a kutyáimat megvédem bármi áron, ha megtámadják őket. Birkóztam már argentín doggal is, amikor az élet úgy hozta.) Erre a csajnak áll följebb, - aki a póráztalan, agresszív kutyáját képtelen behívni - hogy miért kell belerúgnom a kutyájába. Hát mondtam neki, hogyha nem jött volna oda, főleg nem támadó szándékkal, akkor nem néztem volna focilabdának. Ennyi.
2012. jan. 14. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

utolsó köszi szépen, ez az erre már én is gondoltam, hogy ha ilyen lenne, akkor bele rúgnék. Az a baj, hogy egyedül sétálok többnyire a kutyámmal. Valamelyik nap kint voltam a mezőn és két kuvasz jött felénk, minden átfutott az agyamon. már azt is láttam a lelki szemeimmel, hogy engem is szétszednek. Ordítoztam, mentem feléjük és elszaladtak.

Szerintem szerencsém volt, mert csak másfél két éves fiatal kutyák lehettek, de nagyon féltem.

Aztán van még egy kutyás, akitől nagyon félek, egy berni pásztor már kétszer jött neki a kutyámnak. A faszi póráz nélkül sétáltatja a kutyáját, és amikor szóltam neki, azt mondta a tajparasztja, hogy lány a kutya nem bánt. Basssza meg, mert lány, akkor már nem harap?? Idióta elmebeteg és ilyen tart kutyát, ráadásul a berni pásztorokra jellemző, a hatalmaskodás kisebb testű kutyákkal szemben. Na szóval, a fejemben is az van, ha legközelebb meglátom, hogy jön felém a kutya bele fogok rúgni, vagy megint felkapom a kutyám és megfenyegetem a faszit, ha mégegyszer meglátom, hogy fut a kutyája felénk, az engedélyem nélkül, orrba fogom rúgni, hogy megdöglik, vagy eltöröm a nyakát.


Csak az a rossz, hogy egyedül sétálok, ha lenne mellettem valaki, egy férfi, akkor biztosan nem félnék, bátrabb lennék, mert így még a gazdától is félek, nehogy utána (miután belerúgtam) kikapja a kezemből a kutyámat és bántsa...

2012. jan. 14. 10:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!