Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » "Vörös kutya, vörös ló, vörös...

"Vörös kutya, vörös ló, vörös ember, egy se jó". Miért baj a vörös haj?

Figyelt kérdés
Olvasok egy II. világháborús regényt, ami Budapesten játszódik. Főszereplője egy vörös hajú zsidó kisfiú, akit mindenki meg akar verni a haja színe miatt. (A felnőttek is, nem csak a gyerekek. A származásáról pedig nem tudnak.)
2011. júl. 23. 13:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%
Ugyanolyan korlátolt hülyeség, mint azt gondolni, hogy a nők csak a konyhába meg az ágyba valók. Nem kell foglalkozni vele.
2011. júl. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
hát nem tudom,de a középkorban szemérmetlennek tartották a vörös hajúakat,én sem értem miért,elég gáz...:/
2011. júl. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan azért tartották bajnak, mint amiért régen a balkezességet is rossznak tartották.

Viszonylag ritkának mondható tulajdonság, de annyira azért eléggé elterjedt, hogy ilyen "bölcsességeket" lehessen megállapítani. Magyarázata nincs, maximum az emberi hülyeség.

2011. júl. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez ugyanolyan sztereotípia, mint az, hogy a szőkék buták. Nyilván valakinek volt valami rossz tapasztalata vörös hajú emberrel és ez elterjedt.
2011. júl. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Bretso ***** válasza:
81%
[link] Ebből kiderül.
2011. júl. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért alakult ki az a mondás, mert a vörös haj ritka Magyarországon, és ami ritka, vagy szokatlan, az egyből rossznak számított.

Írországban biztos nincs ilyen mondás, mert tele van vöröshajú emberekkel.

2011. júl. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek a 14.12- vel, szerintem is azért, mert ritka.
2011. júl. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezt mondta mindig nagyapám is :D Vörös macskát nem tűrt el a háznál, a többit igen. Én sem tudom, honnan ered...
2011. júl. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
84%

Nincs negatív tapasztalatom a vörös hajúakkal, pozitív annál inkább, főleg ha lány.

Lásd: "Minél rozsdásabb a tető, annál nedvesebb a pince" -ha érted, hogy mondom. ;)

2011. júl. 23. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Utolsó, ejnye! Ide kiskorúak is járnak! :P :)
2011. júl. 23. 18:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!