Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mindenkinek kiül az arcára,...

Mindenkinek kiül az arcára, hogy mennyire értelmes?

Figyelt kérdés

Ezt a bizonyos kisugárzást egyöntetűen felismerik vajon az emberek, vagy pedig létezhet olyan, hogy valakinek az arcát egyik embertársunk butának, üresnek látja, a másik meg intelligensnek, kifinomultnak?


És még egy kérdés: vajon hány éves kortól látszódik egyértelműen?

Mert véleményem szerint gyerek- ill. kamaszkorban még mindenki egyforma e tekintetben. Nincsenek jelentős különbségek. Viszont 40-es, 50-es éveinktől kezdve már vannak különbségek.


2011. nov. 30. 22:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Már egy óvodás tekintetén látszódik, hogy okos kölyök vagy butuska.
2011. nov. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Tényleg? :)

Én még róluk nem tudnám megmondani.

2011. nov. 30. 22:29
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Az arcizmok tartása egyértelműen jellemzi az embereket bizonyos mértékig.

Egy megfelelő intelligenciával rendelkező ember figyel az arcizmaira is. Egy fesztelen, ám mégis rendezett arcot vág. A gyengébb elméjű emberek gyakran öntudatlanul is grimaszolnak, tekintetük üres, a nagyon gyengék sokszor a szájuk csukva tartására sem figyelnek. Ezzel csak az átlagnál jóval csekélyebb értelmi képességű embereket tudod megkülönböztetni az átlagtól. Persze ez is tanulható, ahogy a jellemző viselkedési formák is.

2011. nov. 30. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A tekintet sokat elárul.

Azt mondják, '30 éves kortól mindenki felelős az arcáért' - és onnan vannak erőteljes különbségek is.

2011. nov. 30. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Azért ne délután a buszon figyeld az embereket, mert ott sokan, még a legértelmesebbek is tudnak bambák lenni.
2011. dec. 1. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ránézésre nem lehet egyértelműen meghatározni, főleg hogy ha meglátsz egy embert, akkor nem csak az arcát figyeled, hanem pl. az öltözködése is nagyban befolyásol.


Végzős gimnazista voltam, amikor hozzánk került egy új lány. Ránéztem és megállapítottam, hogy "ez egy buta liba". Az arcát nem is láttam a sok smink alatt, a haja eredeti színét maga sem tudja már, hogy néz ki, mindig a legdivatosabb ruhákban láttam csak... nem is beszélgettem vele soha, nem tartottam rá érdemesnek.

Aztán évekkel később felkért egy közös munkára, és megdöbbentő volt, ahogy elkezdtünk beszélgetni, kiderült hogy ritka intelligens lánnyal állok szemben.


Tulajdonképpen ha az arcát figyeltem volna, láttam volna rajta. De nem tudtam elvonatkoztatni attól, hogy hogy néz ki.


Más kérdés, hogy ez azért kivétel, a legtöbbször látszik az emberen, mennyire értelmes, illetve ha néhány mondatot váltunk valakivel, az alapján már le lehet szűrni pl. abból, hogy miről beszél, vagy hogy hogy fogalmaz.

2011. dec. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Vannak olyanok, akik élőszóban, társaságban valamiért nem tudnak olyan ügyesen fogalmazni, talán mert zavarba jönnek, viszont írásban sokkal jobban.

Tehát róluk is lehet, hogy az lenne az első benyomás, hogy nem egy észlény, pedig csak nem oldódott még fel.

2011. dec. 2. 03:49
 8/10 anonim ***** válasza:

Én pont ilyen vagyok, kedves kérdező. Sokszor csak hebegek-habogok, de igazán érthető leveleket szoktam írni.


Persze rólam a második benyomás az első után - ami a "bamba" vagyok -, az szokott lenni, hogy nagyzolok, mert olyan szavakat használok, amit a többség nem, illetve nem beszélek csúnyán.

2011. dec. 2. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A hangról mit gondoltok? Végül is arra ugyanúgy oda lehet figyelni, milyen hanglejtéssel beszél az ember mint az arcizmokra, tekintetre.
2011. dec. 2. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"élőszóban, társaságban valamiért nem tudnak olyan ügyesen fogalmazni"

Nem is erre gondoltam. Nem attól tűnik valaki intelligensnek, hogy jól szónokol.

Sok kis apróságot lehet megfigyelni, amik alapján elég egyértelműen kiderül, hogy az illető milyen. Pélédául nyelvtanilag helyesek-e a mondatai. Suk-süköl-e. Mekkora a szókincse. Milyen témához szól hozzá.

2011. dec. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!