Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Attól kulturálatlan vagyok ha...

Attól kulturálatlan vagyok ha nem olvasok elég könyvet?

Figyelt kérdés

Mióta elkezdtem a fősulit minden tanár könyvek ezreit ajánlja hogy olvassam el, sőt csoporttársaknál is sokszor téma hogy miket olvasnak. Én tartom magam elég intelligensnek és nyitottnak, sok minden érdekel, de sajnos nagyon ritkán olvasok könyvet. Időm nincs rá meg nem is vagyok gyors olvasó. Egy könyv volt amit eddig konkrétan kiolvastam úgy hogy nem volt kötelező, illetve olvasgattam fiatalon a Harry Pottert de az megint más.

Sokat olvasok cikkeket híreket, szóval azért informálódok, de leülni egy vaskosabb könyvet elolvasni már nem mindig jut erőm. Ha gyorsabban tudnék olvasni talán.

Pedig sok könyv lenne amit szívesen elolvasnék, főleg scifik érdekelnek illetve olyan témájú könyvek amik kicsit elrugaszkodnak a valóságtól, de annyira nem mennek át fantasyba. Illetve ha van egy egy jó könyv amiből tanulni lehet az is érdekelne.

Fontos hogy jó olvasott legyek?

21/f


2011. dec. 4. 11:49
 1/10 smiley55 válasza:
90%
Attól még,hogy nem olvasol könyvet,nem jelenti azt,hogy kúltúrálatlan vagy. Az csak a te érdeked lenne,ha olvasnál. Ha meg jól informált vagy (amint azt leírtad), akkor ezek miatt nem kell paráznod.:D
2011. dec. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem vagy tőle kulturálatlan. Az a kulturálatlan, aki lenézi azt, aki olvas. Ezt most azért is írtam le, mert én pl imádok olvasni viszont egyszer jártam egy gyerekkel, na ő konkrétan a képembe vágta, hogy mekkora hülyeség olvasni, meg amúgy is milyen gáz. Hozzátenném még, hogy ugyanez a gyerek nem tud helyesen írni, általános dolgokról fogalma sincs (ha azt mondom neki, hogy üvegház hatás, csak pislog mintha legalábbis szuahéliül beszélnék) és alap művekről még csak nem is hallott. Alap művek alatt pedig ilyet értek mondjuk, hogy Pál utcai fiúk. Na ő egy műveletlen és kulturálatlan ember :D de amíg te tiszteletben tartod más érdeklődését illetve nem szenvedsz hátrányt amiatt, hogy kevesebbet olvasol addig én nem tartalak kulturálatlannak :)
2011. dec. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én sem tartom kulturálatlannak aki nem olvas,de meglep,mert ez az egyik kedvenc hobbim.A gond az inkább,hogy nagyon sok könyv van amiből tanulni lehetne,vagy fejlődik a szókincsed.Nagyon sokszor egy társaságban (főleg ahol sokan olvasnak) unatkozni fogsz mert nem tudsz hozzászólni az adott témához.De nem azért mert buta vagy,hanem mert fogalmad sincs hogy a könyv miről szól..

Írtad hogy sci-fit olvasnál szívesen..Akkor olvass.Nem az a lényeg hogy gyors olvasó legyél,hanem hogy élvezd,megértsd a könyv mondandóját.

Mostanában nekem is alig van időm olvasni.Mégis olvasok amikor utazom,amikor wc-én ülök,amikor a kádban áztatom magam 1 órát,amikor esténként pihennek lefekvés előtt..Ha csak 2-3 oldalt olvasok naponta már megérte..

Egyébként ajánlom az "Én a robot" című könyvet Asimovtól..Ezerszer jobb mint a film..

2011. dec. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Jah igen azzal a nagy vaskos Asimov könyvvel barátkozom a könyvesboltokban már egy ideje, de még mindig elrettent a mérete.
2011. dec. 4. 12:10
 5/10 anonim ***** válasza:
32%
Tegnap éppen olvastam errõl egy cikket, hogy aki sokat olvas, az magànyos. Szerintem sem vagy kulturàlatlan.
2011. dec. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a könyvolvasás ugyanúgy hobbi, mint a színház, mozi, utazás, sport. Kinek mihez van kedve, mi érdekli, mi köti le. A könyvolvasás fejleszti a szókincset, szerintem az empátiát is, találkozhatunk olyan helyzetekkel, amivel az életben nem biztos. Sokféle karaktert megismerhetünk belőle, és érdekes felismerni őket a való életben. Szóval nekem sok pluszt adott. Régebben nagyon sok regényt olvastam, ma már nem szoktam annyit, találtam más elfoglaltságot, ami ugyanolyan jól leköt.
2011. dec. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem gondolnám, hogy kulturálatlan vagy, de vannak olyan művek, amelyek hozzátartoznak az alapvető műveltséghez és az ismeretük hiányában sok mindent(akár cikkeket) sem tudsz megfelelően értelmezni.


Nem gondolom azt sem, hogy aki sokat olvas, az magányos. Rengeteg könyvet elolvastam már és vannak olyan barátságaim, amik kifejezetten az olvasás szeretete miatt köttettek.

Azt hiszem, hogy ezt is, mint minden mást az életben a helyén kell kezelni, meg kell tartani az egyensúlyt a magányos elfoglaltság és társas kapcsolatok, valamint a realitás és fikció vonatkozásában.

2011. dec. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Osztom az utolsó író véleményét.

Az olvasás egy hobbi.VAn aki szeret olvasni,és sokat olvas,mert élvezi az ezzel járó kis képzeletbeli világot,van aki utál olvasni,és jó ha egész életében elolvas 3 könyvet.De én is azt mondom hogy vannak könyvek amit ahogy mondják" minden embernek el kéne egyszer olvasnia"

Az olvasás nem teszi az embert magányossá..Éppen ellenkezőleg..A könyvek által barátságok alakulhatnak ki..Azért mert valaki olvas,nem azt jelenti hogy nem él társas életet..

2011. dec. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
amúgy nem utálom a könyveket, vagy azokat akik olvasnak, csak nekem nincs időm és energiám rájuk, pedig tudom hogy sok jó van, illetve majd szakvizsgához fog kelleni sok könyv :S
2011. dec. 6. 09:31
 10/10 Lilith1994 válasza:
Én személy szerint a Stephen King könyveket szeretem meg a novelláit. lehet hogy a rövidke novellái téged is lekötnének van ami csak 10 oldal mondjuk most olvasom az Az címü könyvét ami nagyon hosszú föleg hogy két kötetes az kb.1000 oldal vagy több.... Egyébként szerintem ha azért nem olvasol ,mert nincs rá időd akkor az érthető. de olvasni jó. Szerintem az butaság hogy az az ember aki sokat olvas az magányos. (eggyütt élek a barátommmal és ő is sokat olvas:) és nem vagyunk magányosak:)....)(bocsi a helyes írási hibákért)
2011. dec. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!