Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy egyszerre...

Miért van az, hogy egyszerre akár 10 könyvet is olvasok és gyakran elfelejtem befejezni valamelyiket?

Figyelt kérdés
Más nem úgy van vele,hogy ha elkezd valamit,akkor végig is olvassa?
2011. máj. 13. 09:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha engem kérdezel túl sok felé osztod magad. Tapasztalataim szerint ritkán tud az ember 3-4 történetszálnál többet fejben tartani. Igen. Ha elkezdek valamit azt végig is olvasom, de eszembe se jutna ennyi mindent "egyszerre" olvasni.
2011. máj. 13. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
én soha nem olvastam egy könyvnél többet egyszerre.
2011. máj. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Mi az oka annak, hogy egyszerre csak 1 könyvet olvastál?
2011. máj. 13. 10:13
 4/14 anonim ***** válasza:
az, hogy szerintem csak belekavarodnék ha többet olvasnék. Meg ha megfog egy történet, akkor annak szeretnék mielőbb a végére jutni :)
2011. máj. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Értem.:)Én amúgy nagyon szeretek így olvasni,annyira sok minden érdekel.Na majd befejezem a könyveket.
2011. máj. 13. 10:23
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez rengeteg, túlterheled magad vele. Természetes, hogy ennyi felé már nem tudsz figyelni és akaratlanul is rangsorolod a könyveket, aztán egyet-kettőt átugrasz, elfelejtesz. Elég 3-4 könyvet olvasni egyzserre, így rövidebb idő alatt elolvasod őket és kezdheted a többit. Értem, hogy szeretsz sok mindennel foglalkozni egyszerre, de ha kevesebbet olvasol egy időben, akkor azokkal hamarabb végzel és hamarabb mehetsz a következőre... Így ugyanannyit tudsz elolvasni, mint korábban, csak mindegyik történetre oda tudsz figyelni.


Megkérdezhetem, hogy megmaradnak ezek a könyvek a fejedben? Történet? Szereplők neve? Nem hullik ki, ha ilyen mennyiségben adagolod? Csak kíváncsi vagyok.


Én eddig max kettőt olvastam egyszerre, de szenvedtem, így végül azokat is úgy végeztem ki, hogy egyiket a másik után. Egyszerre csak egy megy, különben nem tudok figyelni rá, véleményt alkotni, stb (és nekem ez a munkám).

2011. máj. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Én is csak egy könyvet olvasok egyszerre, de azt baromi gyorsan, ha érdekes, akkor szó szerint éjjel-nappal.
2011. máj. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Egyébként meg igen, ha elkezdtem valamit, el is olvasom, még ha kiderül közben, hogy borzalmas, akkor is :) Filmekkel is így vagyok. Végignézem, még ha iszonyúan unom, vagy nagyon rossz,akkor is :)
2011. máj. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Valószínűleg, amit elfelejtesz befejezni az nem is érdekelt eléggé. Ne bánkódj miatta. Én is jártam már így.
2011. máj. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Én főleg szakirodalmat, tanulmányokat olvasok, nem regényeket. Mondjuk a családom is elég érdekesen olvas könyveket, apukám belelapoz a közepén, ha tetszik, olvassa, ha nem, akkor máshova lapoz. Egyébként kb.200 oldalt 3 óra alatt olvasok el.Ti?

Azt hiszem Umberto Eco valamelyik könyvében is írt arról, hogy ha egy könyv jó, akkor bárhova lapozunk, meg tudjuk állapítani. Na szerintetek? Ha ismeritek ezt a gondolatot, hogy honnan van pontosan,akkor szóljatok, köszi!

2011. máj. 13. 11:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!