Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Tegezés, magázás, kényes...

Tegezés, magázás, kényes helyzetek?

Figyelt kérdés

Most egy iskolában dolgozom, ahol a diákok természetesen magáznak. Viszont gyakran eljárok olyan rendezvényekre - mondjuk Animekarácsony, animeconok - ahol mindenki tegez mindenkit. Na most, mi van akkor, ha ugyanazok a hetedikesek, akiknek Kati néni vagyok az iskolában, összefutnak velem egy animés rendezvényen. Megengedhetem-e, hogy tegezzenek, elvégre iskolán kívül vagyunk, vagy ismerve ezen gyerekek jellemét - pimaszok és szemtelenek máskülönben -, maradjak a magázódásnál?


És vajon nem vet-e rossz fényt rám, ha azt látják, hogy egyik tanáruk a hétvégén képregényszereplőnek öltözve mászkál, és mindenkinek Mariaquenna néven mutatkozik be.


Vagyis nem fognak-e a jövőben Kati néni helyett a nicknevemen szólítani, és mellőzni minden tiszteletet?


2011. dec. 10. 18:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ne hagyd, hogy tegezzenek! Ez az animés dolog amúgy sem szerencsés dolog egy aktív pedagógusnak, hiszen ezzel leereszkedik a gyerekek szintjére, akik őt természetesen egynek tekintik majd maguk közül.
2011. dec. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

egyetértek az előttem szólóval tökéletesen,mindenben és abszolut...

nem szerencsés,ha olyan rendezvényeken jelensz meg ráadásul jelmezben és álnéven...ezt akkor vagy olyan helyeken,klubokban tedd,ahova ők és a szüleik(akiket nyilván arcról és névről is kell ismerj) nem járnak,vagy hagyj fel ezzel a hobbyval,ha pedig esetleg a hobbidat nem akarod beáldozni,akkor mondj fel az iskolában...egy volt tanárt már lehet tegezni...én is 1-2 kivétellel majd az összes amúgy fiatalabb,közel velemkorú tanáromat tegezem,mióta elhagytam az iskolapadot,leérettségiztem és lediplomáztam...

2011. dec. 10. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ez tényleg kényes helyzet, de, ha kellő humorral kezeled, akár jól is kijöhetsz belőle. A humor mellett határozottságra lesz nagy szükséged, hogy meghúzd a határokat, amiket a diákjaid nem léphetnek át az iskolában.
2011. dec. 10. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

ne engedd, hogy tegezzenek..

egy kis vicc: Karinthy: Tegezés

(mikor a találkozók, nem tudják,hogy tegeződtek-e vagy sem: "- hogy van a családunk?

-Milyen "családunk"? márhogy ez én családom?:))

[link]

2011. dec. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Az iskolán kívüli tegezés vagy magázás az tőled függ, de én biztos nem mennék ilyen animeconok dologba bele, valahogy ezt nem tudnám összeegyeztetni a tanári hivatással, szerintem rossz fényt vetne rád.
2011. dec. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

az utólagos tegezésben pedig ha pl.van egy 36 éves tanár és egy 29 éves,immáron 2 diplomás volt diák - nos egy ilyen típusú tegezésben már én személy szerint nem látok semmi kivetnivalót...de kérem a többieket,hogy mondjanak erről is véleményt,hurrogjanak le persze csak kultúráltan,vagy erősítsenek meg,ahogy érzik...


Konkrét példát mondok,most volt a 10 éves érettségi találkozónk kora ősszel,rögtön azután,hogy elindult a suliidőszak benn az iskolában és be tudtunk jutni az iskola épületébe minden különösebb előzetes nagy szervezés nélkül(az igazgatónak lett szólva,az meg utasította a portást,hogy nyissa ki az iskolát,ennyi...),az osztályfőnöknek meg a minket tanító többi tanárnak meg mi magunk illetve a közülünk a szervezéssel megbízott 2 diák,én,mint fiu és egy másik lány szólt...ott egy csomó fiatalabb,ilyen 30egynéhányéves tanár,meg a korai negyvenes éveit taposó tanár önként felajánlotta a tegezést,hiszen mindannyiunkból már lett Valaki,kiből kutató lett,másból tanárkolléga,megint másból orvos,stb.Ilyenkor elfogadható a tegeződés felajánlása,de csak a tanár részéről és csak egy érettségi találkozó során.


Szóval ez hogy így sült el,ez nagyon rossz.Én a helyedben,mivel az animés rendezvényen már megfordultál,és ami megtörtént,az ottani tegeződésen és az iskolában történteken már nem tudsz változtatni,és gondolom az animés rendezvényen se lehetsz szószóló,tehát nem mondhatod meg a szervezőknek,hogy "Hát kedves szervező,Pistikének,Julcsinak meg Jancsikának én ezentúl Kati néni vagyok,a többiek hívjanak Mariaquennának nyugodtan ezentúl is -ebből nagy balhé lenne.A gyerekeket se tilthatod el ettől a rendezvénytől - feltéve,hogy semmi illegális nem zajlik ott - képregényezés mögé bujtatott drogterjesztésre,pedofiliára gondolok- szóval a legjobb,amit tehetsz,hogy vagy felmondasz a munkahelyen,és akkor szólíthatnak akárhogy ezentúl,akár Mariaquennának is,max. neked esik majd rosszul,az igazgató és az iskolai főnökeid nem szólhatnak érte semmit, vagy amennyiben a munkahelyed fontosabb - és ezt neked kell tudni,átértékelni- akkor be kellene fejezned az odajárást,esetleg keresni másik hasonló helyet máshol,akár másik városban,ahol nem fordulnak meg az iskolai tanítványaid,és ahol továbbra is lehetsz Mariaquenna.

2011. dec. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem vet rossz fényt rád, ettől még menő is lehetsz a szemükben, de tényleg mondd nekik, hogy ez a szituáció teljesen más, mint egy tanórán.
2011. dec. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Teljesen egyertelmu, hogy az altalad felvazolt szituacioban nem szabad megengedni a tegezest, hisz ha valakivel elkezdesz tegezodni, akkor konzisztensen tegezodni fogtok vagy inkabb maradjatok a magazodasnal. Hulyen venne ki magat, ha az iskolaban ugyanaz a diak magazna, utana pedig tegezne. Mint egy szinjatek. Viszont ha megengeded ennek a diaknak, hogy tegezzen egyebkent is, 1. a tobbi gyerek nem fogja jo neven venni a bratyizast (teljesen ertheto okbol), 2. tanarkent kerulhetsz olyan szituacioba, mikor az adott diakot fegyelmezni kell vagy rossz jegyet adni es akkor szinte meg fog sertodni, mert "barati" alapon nem lehet objektiven osztalyozni.


Ha ismered a jellemuket, hogy pimaszok es szemtelenek, akkor pedig hogy is merult fel benned ez a kerdes? Nyilvan magazniuk kell tovabbra is. Nem vet rad rossz fenyt, hogy van hobbid, szerintem ettol fiatalosnak fognak tartani illetve kozelebb kerulsz a szivukhoz. Miert szolitananak maskepp, ha egyszer nem is adsz ra lehetoseget nekik? Magazzanak tovabbra is. Ha esetleg feljonne temakent, hogy masok miert tegeznek, mig ok magaznak, mondd meg, hogy a "szakmai", iskolai kapcsolat miatt fontos ezt fenntartani. El lehet nekik magyarazni az okot, hogy ne lassanak bele semmi rosszat. A tegezodest ugyis neked kellene felajanlani. Ha nem teszed meg, nem fognak tegezni.

2011. dec. 10. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Es meg annyit, hogy teljesen igaza van az elottem szolonak, aki irta, hogy 36 eves tanar es 29 eves diak kozott ez mar nem problema, de leirasod alapjan te valoszinuleg altalanos iskolai vagy kozepiskolai tanar vagy. Ott pedig biztos, hogy nincs helye tegezodesnek. Csak osszezavarnad vele oket.
2011. dec. 10. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Amugy te,kedves Kati (néni) mennyi idős is vagy?
2011. dec. 10. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!