Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Tegezés, magázás, kényes...

Tegezés, magázás, kényes helyzetek?

Figyelt kérdés

Most egy iskolában dolgozom, ahol a diákok természetesen magáznak. Viszont gyakran eljárok olyan rendezvényekre - mondjuk Animekarácsony, animeconok - ahol mindenki tegez mindenkit. Na most, mi van akkor, ha ugyanazok a hetedikesek, akiknek Kati néni vagyok az iskolában, összefutnak velem egy animés rendezvényen. Megengedhetem-e, hogy tegezzenek, elvégre iskolán kívül vagyunk, vagy ismerve ezen gyerekek jellemét - pimaszok és szemtelenek máskülönben -, maradjak a magázódásnál?


És vajon nem vet-e rossz fényt rám, ha azt látják, hogy egyik tanáruk a hétvégén képregényszereplőnek öltözve mászkál, és mindenkinek Mariaquenna néven mutatkozik be.


Vagyis nem fognak-e a jövőben Kati néni helyett a nicknevemen szólítani, és mellőzni minden tiszteletet?


2011. dec. 10. 18:58
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Ja és hogy cseppentél bele (vagy ha nem te cseppentél,akkor a diákjaid miként cseppentek) ebbe az animés rendezvények világába?
2011. dec. 10. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Huszonöt vagyok, húsznak se nézek ki, és attól kezdve vagyok rajongó, mikor még a Candy Candy-t meg a Dragon Ballt adták az RTLKLUB-on.

(Az, hogy mennyinek nézek ki nem én döntöm el, hanem a boltosok, akik rendre elkérik a személyimet, ha évente pár alkalommal én intézem az alkoholos italok vásárlását.)

2011. dec. 11. 09:09
 13/14 anonim válasza:
A barátnőm is tanár, jóval idősebb is nálad, Kati, és ő is beöltözve jár ezekre a rendezvényekre. A diákjai tudnak a hobbyjáról, és ez semmiféle problémát nem okoz neki. Sőt! Az iskolai farsangon hasonló jelmezben jelent meg, és mind a kollégái, mind a főnökei tetszését elnyerte! A tegeződést természetesen nem ajánlja ő sem, de az, hogy ilyen hobbid van, nem bűn (hisz semmi erkölcstelen nincs benne, nem mutatsz rossz példát vele!), és teljesen magánügy! Egy orvos vagy ügyvéd magánéletébe sem szólhat bele senki (ki is kérné magának, ha pl. nem mehetne el sörözni a barátaival), főleg amíg semmi olyat nem tesz, ami megbotránkoztató lenne. Márpedig a cosplay nem megbotránkoztató hobbi! A tiszteletet ugyanúgy követeld meg a diákjaidtól, és ne engedd, hogy az iskolában másként tekintsenek rád, mint tanárukra! :)
2011. dec. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ és válaszokat.
2011. dec. 11. 12:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!