Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mindig azt mondják hogy:"Legyé...

Mindig azt mondják hogy:"Legyél büszke arra, hogy magyar vagy! ". DE MIRE?

Figyelt kérdés

Mire legyen büszke a magyar ember? Arra hogy éhenhal ebben a tetves országban? Akik tiszteséggesen dolgoznak, azoknak növelik a munkaidejét, aki nem talál munkát, az nem is fog, akik meg nem is akarnak dolgozni, annak meg küldik a segílyt... Az öregeket (40+) nem akarják felvenni dolgozni, de a korán nyugdíjba menteket meg rángatnák vissza... Az áram/gáz/benzin itt a legdrágább, mégis itt keresnek a legkevesebbet (majdnem). Ilyen helyzetben az emberek nagy többsége csalni fog, és mit találnak ki erre a politikusok? BÍRSÁGÓJJUK MEG ŐKET! De ne olyan igazságos pénzmennyiségre, azzal nem áll helyre a gazdaság, amit 10 év alatt mégjobban elrontottunk! 10000ft-os kárért fizessenek csak 1 milliót! És az hogy miből, már legyen az ő bajuk!... Folytathatnám egy darabig.

Mire legyen büszke egy magyar? Talán a nyelv szépsége az egyetlen... De ilyen országból az ember leginkább csak menekülni akar, a nyelvet meg máshol nem fogja használni...


2011. dec. 13. 19:23
1 2
 1/16 anonim válasza:
59%

azért legyél büszke a magyarságodra, amiért örülj annak, hogy lyuk van a fenekeden! Erre nem tudok mást mondani! :)

Nyilván nagyon sz@r helyzetben van az ország, de úgysem tudsz vele mit kezdeni...

Viszont az, hogy nagyon szép nyelvünk van, abban igazad van! Persze a többiben is!

2011. dec. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
34%

"Keress kérdéseket hasonló témákban: Gyurcsány Ferenc"


Bingo.

2011. dec. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
20%

Szerintem is büszkék lehetünk arra, hogy ide születtünk, elvégre kemény munkával értük el, sokat szenvedtünk érte, minden okunk meg van rá, hogy büszkék legyünk a véletlenre.


Hopp, mégse. Lehet 100 éve menő volt a származásodra büszkének lenni, de itt az ideje belátni, hogy semmi értelme.

2011. dec. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
42%

Ha fiatal lennék, szakmám lenne, elmennék a francba ebből a gátlástalan-lopós-csalós-önző politikusok által igazgatott országból. Magura szabják a törvényeket, szabályokat.

Mivel nyugdíjas vagyok, maradok.

2011. dec. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
58%

ez egy nagyon jó kérdés, és igazad is van benne.


a sok ember, aki hangoztatja hatalmas hazafias érzülettel, hogy milyen jó ez az ország, sem tud mást felhozni, minthogy gyönyörű a nyelvünk, szép nagy Alföldünk van, szép az ország.


és az ÉLHETŐSÉG?


ekkor jön az, hogy hogyan is kéne tűzzel-vassal elűzni a köcsög-libcsi-zs*dó-....-....-....-.... kormányt, hogy aztán itt valaki kikiáltsa a diktatúrát, kilépjünk az EUból, elküldjük az IMF-et a fenébe, megtámadjuk Szlovákiát. vélt eredmény: tejjel-mézzel folyó kánaán egy katonaállamban.


tényleg igaz, hogy manapság már szinte semmi nem maradt, amire egy magyar ember tényleg büszke tud lenni, mégis meg kell tenni, mert ez hozzá tartozik egy (reális keretek közt mozgó!) hazaszeretettel rendelkező embernek.


nem szeretem az országot, de pl. azt sem szeretem, a külföldön szapulják, és ilyenkor nem a külföldre vagyok dühös (ahogy sok ember) hanem azokra a magyar emberekre, akik miatt, ezt csinálják.

2011. dec. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
23%

jól van kérdező, már vagy 1000 ilyen kérdést feltettél, most ontsd a nyomorod valaki másra.

Miért vagy még mindig Magyarországon ha ennyire utálod? Talán késsel kényszerítenek, hogy itt maradj?


Képzeld, én sem találok munkát már 1 éve, elhiheted, hogy én is nyomhatnám a szöveget, hogy de szar itt, mire legyek büszke stb.

De ehelyett inkább állást keresek, mert a panaszkodástól nem lesz jobb.

Miért nem ülsz fel holnap a vonatra és mész nyugatra? senki sem tart vissza, a picsogásnak zéró értelme van.

2011. dec. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
54%
19:51-es válaszoló! Akkor talán szedhetné a sátorfáját és mondjuk elcuccolhatna az USA-ba ahogy azt sokan teszik! Pont az ilyen értetlenkedő, mindenbe belekötő nyugdíjasok miatt van itt az ország. Önökkel lehet minden sz*rt elhitetni,most ne siránkozzanak, maguk választották a mostani kormányt is! Ja! hogy már nem jó? Csak ameddig ígértek nyugdíjemelést?
2011. dec. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
25%

21:59. ez így igaz.

de hogy ott a nyuggereknek nem jár alanyi jogon a TB, az már nem jut eszébe.

Látom a szakrendeléseken mi van. Heti 2x-3x ülnek ott egyes nyuggerek teljesen nevetséges panaszokkal, sokan tényleg betegek, persze, de sokan csak az időt csapják agyon és miattuk órákat kell várni.


Németországban 10 euró a vizitdíj, ki lehet cuccolni tényleg. pont a nyuggereknek nincs okuk panaszra!

2011. dec. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
5%
Mert ide születtél,a magyar történelemre és itt is halj meg.
2011. dec. 14. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
31%
Jelenleg szerintem amiatt lehet büszke az ember a magyarságára, hogy a kérdező által leírt körülmények mellett még bírja, még él, tehát jó szívós nép.:(
2011. dec. 14. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!