Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mindig azt mondják hogy:"Legyé...

Mindig azt mondják hogy:"Legyél büszke arra, hogy magyar vagy! ". DE MIRE?

Figyelt kérdés

Mire legyen büszke a magyar ember? Arra hogy éhenhal ebben a tetves országban? Akik tiszteséggesen dolgoznak, azoknak növelik a munkaidejét, aki nem talál munkát, az nem is fog, akik meg nem is akarnak dolgozni, annak meg küldik a segílyt... Az öregeket (40+) nem akarják felvenni dolgozni, de a korán nyugdíjba menteket meg rángatnák vissza... Az áram/gáz/benzin itt a legdrágább, mégis itt keresnek a legkevesebbet (majdnem). Ilyen helyzetben az emberek nagy többsége csalni fog, és mit találnak ki erre a politikusok? BÍRSÁGÓJJUK MEG ŐKET! De ne olyan igazságos pénzmennyiségre, azzal nem áll helyre a gazdaság, amit 10 év alatt mégjobban elrontottunk! 10000ft-os kárért fizessenek csak 1 milliót! És az hogy miből, már legyen az ő bajuk!... Folytathatnám egy darabig.

Mire legyen büszke egy magyar? Talán a nyelv szépsége az egyetlen... De ilyen országból az ember leginkább csak menekülni akar, a nyelvet meg máshol nem fogja használni...


2011. dec. 13. 19:23
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
58%

Legyél büszke? Miért akarsz büszke lenni? Ha nem akarsz büszke lenni, a probléma meg van oldva, ne legyél büszke arra, hogy magyar vagy.


Vagy mégis akarsz büszke lenni? Mire? Hogy orosz, norvég, hottentotta, vagy maláj vagy? Vagy kiderül, hogy amire lehetnél nem akarsz, mert nem az vagy?


Szokás-e nemzetiségi hovatartozásra büszke lenni? Többnyire igen, én is szeretnék. Más választásom nincs, ez vagyok, erre vagyok büszke.


Ami viszont Magyarországon történik, arra a jó jelző: felháborodott vagyok. És hogy ne maradjak így, nemcsak a számat tátom, hanem cselekszem. Az eredmény talán nem látványos, de a magam számára eredményes. Ugyanerre kívánok rávenni másokat is. Ha elég sokan leszünk, nem is lesz olyan tetves ez az ország. A tetűk is eltüntethetők.


A menekülés eddig nem jutott eszembe, de ha már szóba került, a cselekvési listába felveszem az erről történő lebeszélést. Veled kezdeném. Akkor menj máshová, ha biztos vagy benne, hogy nem akarsz visszajönni. Ez drámai elhatározás, jól gondold meg. Ha később mégis jó lesz itt, akkor se jöhetsz vissza. Ki az a bolond, aki neked akarja kikaparni a gesztenyét. Ha szereted, itt próbáld kisütni magadnak. Határozottan, célratörően, ahogy az USA-ban mondják: ha százszor eltapostak, állj fel százegyedszer, és mutasd meg, hogy még mindig cselekszel.

2011. dec. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem az a normális ha valaki kimegy.

Én az USA-ban szeretnék menni. Már voltam kint bele szerettem. Csere diák programban.

Sokkal szebb ,mint Magyarország.


Éljen USA!!!

2011. dec. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
53%

Én nem vagyok büszke rá, nem én választottam, hogy magyar legyek... mondhatni "igy sikerült".

Egyébként teljesen igaza van a kérdezőnek, én is ki fogok menni külföldre, amint lehet.

Na az meg persze szintén egy érdekes kérdés, h a legtöbb magyarnak van r+hadt nagy büszkesége, de mire??? A legtöbben csak megalázni képesek a többieket, meg ha nekik jó, akkor le se tojják a többieket, beleértve azt a tényt is , hogy a segítőkészség nagyjából nullla.

(tisztelet a kivételnek)


üdv: egy friss diplomás

2011. dec. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

12.47. Kedves válaszoló! Írhatok neked privátban? Lenne egy-két kérdésem. Felcsigáztad az érdeklődésemet.

Ha szabad?

2012. jan. 20. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Politika... Politika mindenhol :D

mondjuk a nyelvre, a tájakra, magára az országra, a kajákra, hungarikumokra...

2014. febr. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
A magyarokat és a politikát én sem szeretem, de az országot igen. Nézőpont kérdése minden...
2014. febr. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!