Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Divat lett utálni a karácsonyt?

Divat lett utálni a karácsonyt?

Figyelt kérdés

Azt veszem észre, hogy egyre többen szajkózzák ezeket a lassan már közhellyé vált dolgokat, hogy a karácsony csak a pénzről szól, már nem olyan, mint régen, minek kell annyi ajándékot venni, ki nem állhatom a karácsonyt stb.


De ugyanezek az emberek (főleg fiatalok) közben nézegetik a kirakatokat, hogy ezt meg azt szeretnének kapni karácsonyra, meg már novemberben felteszik itt ezen az oldalon a kérdéseiket, hogy kinek mit vegyenek majd.


Anyukám szerint is hülyeség felhajtást csinálni emiatt az ünnep miatt, mégis ezer féle süteményt sütünk, bevásárolunk, vendégeket hívunk stb.


A barátaim közül is többen hangoztatják, hogy milyen hülyeség az egész karácsonyi felhajtás, közben meg alig várják az ajándékozást, hónapokkal előre tervezgetnek.


Miért csinálják ezt? Divat szidni a karácsonyt, ezért az emberek nem azt mondják róla, mit valójában gondolnak?


2011. dec. 21. 15:43
 1/7 anonim ***** válasza:
91%

Mindenki utálja de mondok neked egy nagy igazságot:)


Az emberek és ezt bármilyen téren értheted legyen az ünnepek vagy csak a hétköznapok.Mindig a látszatra mennek.Pl ugye ahogy mondod karácsonyt utálják,de azért kell a szép fa meg minden hogy ha jönnek a vendégek lássák. :D

Egy nagy álszent az egész.A karácsony vallási ünnep.De ki az aki e miatt tartja?


Húsvétkor sonkát zabálnak holott az a hús nélkülözéséről a böjtről szól.


Hát ennyit erről :D

2011. dec. 21. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%

Az álszent-el egyetértek, hiszen bárki bármit mond és érez ezzel a két nappal kapcsolatban, tény, hogy csak a biznisz tartja életben. Nem bibliai ünnep és az is tény, hogy akik az első századokban még nem ünnepelték, sokkal sikeresebbek is voltak a hitéletükben.


"Húsvétkor sonkát zabálnak holott az a hús nélkülözéséről a böjtről szól."


Értem, hogy mit akartál kihozni ebből, mint érvet, de azért az igazság az, hogy a húsvét eredetileg sem a böjtről szólt.

2011. dec. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%

Én angol órákat adok privátban. Ebben az zavar, hogy most karácsony környékén a legtöbben (van közöttük idősebb 36 éves, de fiatalabb 22 éves is) kijelentették, hogy nekik a karácsony semmit sem jelent, úgyhogy jönnének akkor is. Hát pofám leszakadt! Nem ám érted megkérdeznék, hogy esetleg én mit tervezek és tudnék e tartani akkor is órát, hanem kijelentik, hogy jönnek. Megmondtam , hogy nem, mert nekem a karácsony az szent ünnep, és ha valakinek nem ér semmit még próbálja tiszteletben tartani mások meggyőződését.


Egyébként az első válaszolóval egyetértek. Szerintem is inkább a látszatról szól a legtöbb embernek . Nekem speciel nem, ha tök egyedül élnék és nem jönne hozzám senki, akkor is lenne fa, szaloncukor és egy csomagolt dobozka a fa alatt.

2011. dec. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Természetesen mindenki érzéseit tiszteletben kell tartani, hiszen azon (ha helytelen a felfogása) csak ő tud változtatni magának, senkire sem lehet rákényszeríteni semmit.

De kedves utolsó válaszoló, tény ami tény, a te egy erős érzelmi kötődéssel állsz ehhez hozzá - aminek sok oka lehet: családi neveltetés, a (vallási) hagyomány tisztelet, mély egyházi elkötelezettség, félelem az emberektől, rokonoktól, hogy mit szólnának, stb.-stb.


Én azért mégis azt mondanám, hogy aki hitelvek miatt ragaszkodik ezen "jeles" napokban ehhez a kényszer-ajándékozáshoz, az vizsgálja felül az álláspontját. Tényleg jobbára pozitív üzenete és hatása van ennek az ünnepnek, vagy sokkal inkább nem?!

Erre rossz válasz az, hogy ezt embere válogatja, hiszen - mivel ez eredendően egyházi ünnep - elsősorban Istent kellene megkérdezni, mit gondol róla. Van-e válasza neki erre? Hát persze, hogy van: a Biblia.


Sok negatív pszichés hatása van ennek a (annak idején jó okkal) kitalált ünnepnek, nem is hinné sok ember, hogy mennyi.

2011. dec. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Jaj, bocsi: kihagytam az okok közül a legjelentősebbet, az üzleti érdekeket. Mindig is a kereskedelem tette igazán népszerűvé a jobban elterjedt ünnepeket, még a nőnapot és a mikulást is.
2011. dec. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem sokan csak azért utálják ,mert nem tudták még önmagukra formálni. Nincs olyan, hogy kötelező, nem kell ajándékot venni, nem kell fát állítani, nincs semmi amit ilyenkor kell csinálni, ha az ember nem szeretné.

Mi tesómmal kiskorunk óta hagyományosan kiöltözünk, betlehemet csinálunk, mézeskalácsot sütünk, a szüleinknek ajándékot készítünk (van hogy vesszük, de nem azért mert kötelező). Tehát hagyományaink vannak, amik miatt magunkénak érezzük a karácsonyt, pedig nem vagyunk vallásosak.

Aki úgy érzi csak az üzletről szól az egész, az nyugodtan alakítsa a saját képére az ünnepet.

27/n

2011. dec. 24. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Tudom régi màr a kérdés, de mivel mindjárt karàcsony van, ezért gondoltam megosztom a gondolataimat én is. A karácsonyt utálni azért lett divat, mert az emberek már nem látják meg az ünnepben a szépet. Az egész karàcsonyi készülôdés egy nyûg és kiadàs számukra. Tenni kell a szépet a rokonok elôtt, mindenkinek a legdrágább, legújabb, legmenôbb ajàndék kell. Elfelejtették az ünnep igazi lényegét, ahelyett, hogy kialakítanának saját szokásokat és tradíciókat. Mi a családdal minden évben kirakunk November utolsó hetétôl kezdve egy 1000 db-os Thomas Kinkade karácsonyi puzzle-et. Ha Szentestéig végzünk képkeretbe tesszük és felkerül a falra. Közben az adventi hétvégéken általában készítünk valami karàcsonyi dekorációt vagy karácsonyfadíszt. Mindenkinek meg kell talàlnia a saját ünnepét a szívében. Ha egyáltalán nem akar ünnepelni, közölje ezt a családtagokkal, ôk pedig tartsák ezt tiszteletben. Senkire nem lehet ráerôltetni semmit ilyenkor. A csodavárás a gyermekeké, de azok a felnôttek, akik ilyenkor lázasan készülnek és imádják a karàcsonyt, ôk valószínûleg gyermekként is ezt látták otthon és ezt vitték tovább a hagyományaikban és a saját családjaikban. Véleményem szerint ezek az emberek általában boldogabbak, mint azok, akik egyáltalán nem ülik meg az ünnepeket, mert gyermekként gazdagabb volt a lelkiviláguk. Viszont egyáltalán nem ítélem el azokat az embereket, akik egy jó film megnézését és egy hatalmas téli szundikálást többre tartanak a piros betûs ünnepek alatt. Mindenkinek magának kell eldöntenie, hogy hogyan érzi jól magát az ünnepek alatt. Kívánok Mindenkinek nagyon szép karácsonyt és egy szuper sikeres új évet!
2022. nov. 20. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!