Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Jövőre ugyebár szinte mindenho...

Jövőre ugyebár szinte mindenhol és minden tekintetben szankcionálva lesznek a dohányosok. Kedves dohányosok! Leszoktok ezért?

Figyelt kérdés

Vagy igyekeztek már most leszokni? Itt van pl. hogy szinte mostmár sehol sem szabad fújnotok a füstöt, se közterületen, se zárt helyiségekben, csakis otthon, na de otthon is csak akkor, ha meg tudjátok venni lassan közel 800-1000 forintért, és ha ez még össze is jön, akkor nem kezelnek TB-re, ha bebizonyosodik, hogy ki tudtátok játszani a szabályokat, és a cigitől betegedtetek meg.

Szóval ennyi nyomás közepedte leteszitek mostmár a cigit?


2011. dec. 27. 16:29
 1/5 anonim ***** válasza:
52%

A dohányos drogos.

Nem fogja letenni a cigit ezért senki.

Lehet, hogy nem tudja fizetni a számlát, nem kap enni rendes ételt a gyerek, de a cigi az kell! (Aki nem hiszi, nézze meg a polgármesterik előtt a segélyért kígyózó sorban álló "anyukákat". Egytől egyig bagóznak!)


A következő 50 évben nem lesz változás, ott és akkor fognak rágyújtani, ahol és amikor eszükbe jut. Azt meg nem várnám meg fél lábon állva, mire kiszabják az első büntetést.

Pont úgy, mint a vonaton. A füstmentes szerelvényen se büntet meg senkit az a kaller, aki maga is épp dohányzik.

2011. dec. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Első azért kissé elvetette a sulykot...

Én dohányos vagyok és eszem ágában nincs emiatt leszokni. Úgy gondolom, hogy ne az állam határozza meg, hogy dohányzom-e vagy sem.

A megoldás a megfelelő dohányzási kultúra kialakítása lenne, nem a normális dohányosok büntetése a bunkók miatt.

A kezelések kifizettetése pedig felháborító annak fényében, hogy az állam rengeteget spórol a dohányosokon, akik havi 20 ezret fizetnek be pluszban az államkasszába, plusz hamarabb meghalnak, tehát kevesebb nyugdíjat kell fizetni nekik, plusz emiatt még ha kezelik is őket rákkal egy-két évig, akkor is olcsóbb a kórházi ellátásuk, mint azoknak, akik plusz húsz évig szinte napi rendszerességgel mennek különféle kezelésekre, sokszor már csak azért, mert legalább ott az orvossal beszélgethetnek.


Persze az átlagmagyar ennek már nem jár utána, hanem minden baromságot elhisz a csodálatos kormányunknak...

2011. dec. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Második te is elvetetted a sulykot.

A válaszodból az jön le, hogy a dohányosok a legjobb emberek, mert ugyanúgy dolgoznak többet fizetnek az államnak kevesebb nyugdíj kell, mert előbb halnak. Félre értés ne essék nem szeretnélek megbántani, mert jó dolgokat írtál:)

Amúgy nem hiszem, hogy ez miatt sokan leszoknának a cigiről és szerintem nem fogják vasszigorral betartatni ezeket a törvényeket.

2011. dec. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Bocsánat, lehet hogy túlzásba estem, de arra próbáltam csak rávilágítani, hogy a dohányzás nem csupán a cigiből befolyt plusz adó miatt extra bevétel az államnak. Az viszont tény, hogy ha valaki korábban meghal, akkor kevesebb nyugdíjat kell neki fizetni, és mivel már mindenki az állami kasszában van...

Meg persze a legegyszerűbb logika erre az, hogy ha annyira nagy probléma lenne a dohányzás, akkor egyszerűen betiltanák. Az tiszta sor lenne. Ha törvény tiltaná, akkor a legtöbb dohányos abbahagyná, mert annyit azért nem ér, hogy börtönbe kerüljünk miatta. Csak ez nagyon sokba kerülne mindenkinek...

2011. dec. 27. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem, ezekért nem fogok leszokni a dohányzásról, bár eddig is kultúrált körülmények között dohányoztam, utcán soha, olyan környezetben meg pláne nem, ahol nemdohányzók voltak. A szigorú tiltással sem fognak elérni túl sokat, mint ahogyan semelyik másik európai országban sem sikerült.

A TB-vel kapcsolatban pedig kifejezetten igazságtalannak érzem a megkülönböztetést kivéve ha szintén nem jár TB ellátás annak aki:

-drogos v. alkoholista vagy egyéb függő

-elhízott

-nem sportol

-nem táplálkozik egészségesen


Ezeknél az embereknél ugyanis ugyanúgy magasabb a betegségek kockázata, mint a dohányosoknál, ellenük viszont nem folyik olyan boszorkányüldözés.

2011. dec. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!