Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Finnországban, hogy telik egy...

Finnországban, hogy telik egy átlagos nap? Milyen ott az élet?

Figyelt kérdés
Van olyan szokás ami itthon furcsa lenne de ott természetes?
2009. máj. 23. 20:35
 1/2 anonim ***** válasza:
85%

úgy értesültem róla, hogy szeretnek szaunázni, náluk ez népi hagyomány márcsak az időjárás miatt is, a zenében a legjobbak, a legtöbben rockerek :)

békés emberek, szeretnek rendezvényeket szervezni, szórakozni, mnidig kitalálnak valami programot maguknak.

Szép rendezettek az utcák, tisztaság van, szép szinesek a házak, sokkal jobb az életszinvonal, nincs akkora egzisztenciális különbség az országon belül mint nálunk.

Szorgalmasak, sok munka és képzési lehetőség van ott, jófejek nagyon. Csodálatos a nyelvük, baromi jó ízlésük van. Szerintem furcsa mert új, meg más, de biztosan jóóó!

2009. máj. 24. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%

Én voltam olyan szerencsés és fél évet éltem Finnországban, Helsinki mellett Espooban. Imádtam. Az élet nem különbözik sokban az itthonitól - csupán az emberek mentalitása. Kedvesebbek, figyelmesebbek, előzékenyebbek. Nagyon szeretik és tisztelik a természetet. Rettentően törvénytisztelőek - ott még akkor sem mennek át a gyalogosok a piroson ha nem jól láthatóan nem jön egy autó sem, nem bliccelnek a tömegközlekedésen stb. Tiszták az utcák, a terek, a házfalak.

Egyedül az alkoholhoz való viszonyuk lehet furcsa. Külön Alko Shopok vannak, melyek este (ha jól emlékszem) 7kor (vagy 9kor?) bezárnak - szupermarketekben csak sört és cidert lehet kapni. Az ennél magasabb alkoholtartalmú italokat csak az Alkoban - természetesen szigorúan személyivel! Utcán nem fogyaszthatsz alkoholt és a bárokból is kidobnak ill. be se engednek ha túl részeg vagy.

A szauna meg alap náluk. A legtöbb házban, lakásban van.

2009. máj. 24. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!