Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ok nélkül kedvesek másokkal,...

Ok nélkül kedvesek másokkal, és én ezt tök kicseszésnek érzem. Miért kedvesebbek néhány másik emberrel, mint velem?

Figyelt kérdés

van egy osztálytársam,akivel régebben barátnők voltunk,de mostmár kezdek egyre jobban eltávolodni tőle,mert egyszerűen nem bírom elviselni,hogy vele a tanárok kedvesebbek


jó,mondjuk részben az is benne lehet,hogy a csaj stréber,és olyan tipikus kis nyámnyila alak vagy hogy is mondjam....szóval az osztályban sokan utálják,mert mindig halkan beszél,meg ha csak poénból mondanak neki valamit,máris megy árulkodni az anyjához,mint egy 5 éves


és most tudom,hogy önzőség,de egy idő után szerintem már megunja az ember,hogy te kiteszel magadért,mégis a barátnődet imádják,hogy jajj,milyen ügyes,meg annyira okos,hogy jobb,mint te,meg ilyenek...még ha ezt nem is mondják így ki a tanárok,hogy -XY jobb,mint te! de azért tényleg úgy kivételeznek vele,hogy nekem ez jön le az egészből


de amit abszolút nem értek meg,hogy van egy másik lány az osztályban,ő meg pont az ellentéte,szóval ő meg nagyhangú,már kb a fél suli végigment rajta,kihívóan öltözik és úgy is sminkeli magát mint egy ....,a tanároknak be is szólogat,a jegyei is rosszak,és még vele így is jobban törődnek,mint velem,de most miért?

és ezt nem csak én érzem így,mert tényleg volt már rá példa,hogy pl töri órán feleltem,és pár dolgot nem tudtam,de azért lehetett volna legalább 4es a feleletem,erre a tanár adott egy 2est. és pár órával később ez a lány felelt,egy sokkal könnyebb anyagból,és semmit nem tudott,és a tanár helyreküldte egy 4-essel.

most komolyan,azért hogy lehet ilyen valaki? jó,az egy dolog,hogy kedves tanár,de egy tanárnak az a dolga,hogy tanítson,és a feleleteket normálisan osztályozza,nem az,hogy -Jajj,hát téged nem bírlak,hát akkor kapsz egy 2est,azt tanuljál,a másik gyerek meg olyan kis aranyos kislány,jajj,hát akkor ő kap egy 4est,csak úgy a nagy semmiért!

mert amúgy amikor a csaj felel,és nem tud semmit,a tanár mindig ott papol vagy 5 percig,hogy pedig ő milyen egy drága,aranyos kislány,és hogy tanuljon picit többet


csak én túlzom el ezt az egészet vagy tényleg igazam van,hogy azért másokkal tényleg normálisabbak? de velük miért kedvesebbek?


14/L


2012. jan. 8. 14:39
 1/5 anonim válasza:
35%
Ne foglalkozz vele, magadnak tanulsz nem a tanárnak tanár legtöbb esetben pofára megy h ki mennyire kedves stb.. keress magadnak akkor másik barátnőt vagy legvégsőbb esetben próbálj valahogy velük összhangba kerülni.
2012. jan. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
35%

A nyalóké a tanárok szeretete, általában.

De amíg nem vagy kitűnő tanuló..addig nem tudjuk meg soha, hogy mi bajuk van veled.

2012. jan. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
55%

Nem lehet, hogy süt rólad ez a hozzáállás? "Miért nem ENGEM szeretnek???" Mert ha én tanár lennék, nekem sem tetszene, sőt, emberként sem tetszik.


A másik dolog: aki csendes, visszahúzódó, érzékeny és jó tanuló, az miért rögtön csúnyarossz stréber? Nagyon utálom ezt a szót, általában a buta vagy lusta gyerekek mondják azokra, akik jobb képességűek vagy szorgalmasabbak. Ha a tanár azt látja, hogy gúnyolódsz és bántod ezt a lányt a többiekkel, az megint egy ok rá, hogy ne legyél szimpatikus.


A harmadik dolog: sokan vannak úgy, hogy nem kérik, a tanár mégis kedvesebb. Így jártam én is, egyetemista létemre. Van egy prof. aki iszonyat kedves, de pár diákkal (köztünk velem) még talán kicsit jobban. Ne érts félre, tuti nem "csajozni" próbál, vannak fiúk is, lányok is vegyesen, akiket láthatóan kedvel. 3-as és 4-es között álltam, be kellett mennem pótló tesztet írni. Tudtam, hogy rossz lett, a felét nem tudtam, el is könyveltem, hogy akkor3-as leszek. Ehhez képest nézem az interneten, 4-est írt be. Én sem érzem jogosnak, de ez van.

2012. jan. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

ohh hogyne,leírtam az őszinte véleményemet,és máris én lettem a rossz,aki csúfolódik meg akiről süt hogy miért nem őt szeretik ;)


úgy van b.zdmeg,akkor nyald ki a seggem,ha ennyire bunkó nyomorék vagy,egyáltalán minek válaszolsz???

2012. jan. 9. 17:38
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Kislány vagy még. :D Na az ilyen stílus miatt utálhatnak! Amúgy ha ezen nem változtatsz, akkor utálni is fognak. Csak elmondtam a véleményemet. Kicsit felnőhetnél, akkor lehet, hogy a tanárok is máshogy viszonyulnának hozzád. Hisztik kis tyúk vagy, aki féltékeny, mert nem ő a központ. :D


Nem olyan rég volt egy kérdés. Egy nő írt, aki féltékeny volt, mert a "szánalmas kis stréber", akin ostoba csitri korában gúnyolódott, sikeres, boldog nő lett, szép családdal és jó munkával, amíg belőle nem lett semmi. Remélem te előbb a fejedhez kapsz majd.

2012. jan. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!