Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Megoldódna vajon egyes iskolás...

Megoldódna vajon egyes iskolások viselkedési problémája, ha újra lehetne pálcázással, körmössel nevelni?

Figyelt kérdés
2012. jan. 10. 17:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
53%
Nem.
2012. jan. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
74%
Ez tuti nem vállna be, itt már más módszerek kellenének ha ilyesmit újra be akarnának vezetni.
2012. jan. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Az egyedül akkor oldódna meg ha minden szülő jól nevelné a gyerekét de az lehetetlen, elég ha van 1 rossz és magával rántja a többit is.
2012. jan. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem néhány diáké Igen!
2012. jan. 10. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
84%

Úgy nem oldaná meg, ha a szülő otthon közben a gyerek pártját fogja, és a tanárt szapulja, aztán bemegy az iskolába, és ráburítja az asztalt...

Régen, ha egy gyerek rosszat csinált az iskolában, és mondjuk rávertek a kezére, otthon el se merte mondani, mert a szülei is leszidták/megbüntették volna.

2012. jan. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
59%
Verni sokkal könnyebb, mint tanítani, oktatni a gyermeket. Így is rengeteg inkompetens tanár van, nem hiányzik, hogy ilyen eszközt adjunk a kezükbe.
2012. jan. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
81%

Nem. Viszont az egyenruhát bevezetném, olyat, mint amit az angol vagy a japán iskolások hordanak. Legalább egymás lenézése visszaszorulna.

Az lenne megoldás, ha komolyan vennék a családi pótlék megvonását az igazolatlan hiányzások fejében.

2012. jan. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

# 6/7


Ez nem olyan egyszerű. Vannak gyerekek, akiket az égvilágon nem érdekel semmi, ami nem szex vagy pankráció. Tehát hiába adott egy jó tanár, ha egy húszfős osztályból nyolc tiszteletlen és neveletlen. És nem működik semmi olyasmi, hogy "Fiam, ha nem hagyod abba, megyünk az igazgatóhoz", még akkor se, ha tényleg az igazgatói irodában köt ki. A beírások hatástalanok, még a pedagógusnak kell félnie, mert rá mert szólni a gyerekre, hogy maradjon csendben, ha a tanár beszél. (Mert bejön anyuci a fél családdal, és lesz nemulass!)


Vagy azok, akik azt mondták hogy nem, adhatnának tippeket, hogy lehetne viselkedészavaros cigánygyerekekre hatni!


(A viselkedészavaros alatt nem a sajátos nevelési igényűeket értem, velük nincs baj, amit valahogy ne lehetne megoldani.)

2012. jan. 11. 08:40
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

6-os vagyok (pedagógiát (is) tanultam)

Én úgy oldanám meg, bár lehet, hogy kicsit durván hangzik, hogy kiküldeném, és ha nem menne magától kiraknám a folyosóra a holmiját (ha nagyon ideges lennék, kivágnám az ajtón, az egyik volt tanárom csinálta ezt ilyen helyzetben, utána a gyereknek "nem volt több kérdése", ahogy mondani szokták:D). De hogy ne zavarja a tanítást, mindenképp kizavarnám. Aztán ha megbukik, az ő baja, ha ennyire nem érdekli az órám, akkor üljön kint.

2012. jan. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Megint 6-os vagyok. Az ilyen típusú embereknél egyébként a legfontosabb, hogy lássa, hogy te vagy a domináns, és nem félsz tőle, meg a kiscsaládtól. Az utcán is ha ilyenek beszólogatnak, ha karakánul rájuk förmedsz, vagy elküldöd őket a melegebb éghajlatra, a legtöbb meglepődik, és elhúz. Az a baj, hogy hozzá vannak szokva, hogyha kicsit is nagyra nyitják a pofájukat, mindenki meghunyászkodik. Legtöbbször csak ugatnak, nem harapnak. (szintén volt tanárom példája ez is, nagyon jól kezelte őket, pedig egy 150 cm magas, törékeny csontú nő volt, de akkora kisugárzással és szigorral, hogy mindenki tisztelettudó és szófogadó volt vele)
2012. jan. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!