Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem tudok viselkedni rendesen,...

Nem tudok viselkedni rendesen, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nem úgy értem, hogy nem tudok társaságban viselkedni, egyhelyben maradni vagy ilyenek, hanem ha beszélek valakivel, akkor nem tudok pár mp-nél tovább a szemébe nézni, mert azt gondolom hogy lehet idegesítem vele vagy csúnya tekintetet vágok és azt hiszi bajom van vele, ezért fel-le kapkodom a tekintetemet, összehúzom a számat stb, szerintem nők néha azt hiszik a mellüket bámulom.. De ha társaságban beszél valaki nem kifejezetten hozzám, akkor sem tudok a beszélő szemébe nézni, hiába látom hogy mindenki más simán a szemébe néz a másiknak. Elég szorongásos vagyok, ha egyedül vagyok, akkor is képes vagyok görcsölni, hogy milyen fejet vágok stb.. Már most azon izgulok, hogy el fogom cseszni az érettségit, mert már előre bebeszélem magamnak, hogy ideges leszek és végig remegni fogok.

Egyszerűen nem tudok nyugodtan viselkedni, mint mások :S 95%-ban állandóan a mentális dolgaimmal foglalkozok



2011. dec. 25. 18:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha érdekel ,keress meg,tel:20-4515471
2011. dec. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Gyakorlás és önbizalomépítés lenne fontos. Állj a tükör elé, és idézd fel a napi történéseket, az érzéseidet és próbáld felvenni azokat az arckifejezéseket, amik ezekhez fűződnek. Ha valamelyik nem áll jól, akkor azon próbálj korrigálni, bele lehet tanulni a dologba. Sokan gyakorolnak így, pl. el lehet érni, hogy kevesebbet ráncold a homlokod, - ez nőknél érdekesebb, - vagy elrejtsd a szépséghibáidat. Próbálj új mimikát felépíteni. Nézz filmeket úgy, hogy figyeled az emberek mozgását, arckifejezését, és ami tetszik, vagy szted hozzád illik, azt leutánzod. Jó lenne még az is, ha felvennéd videóra, vagy webcammal a mozgásod, és azután visszanéznéd. Néha már csak a látvány is elég ahhoz, hogy felhagyj dolgokkal. Ez sokkal hatásosabb, mint a tükör, mivel a mozgásra közben egyáltalán nem figyelsz, csak a látvány köt le.

Esetleg járj tornázni, fittnessterembe, olyan helyre, ahol tükör előtt lehet feladatokat végezni. Az önkontroll egy idő után majd automatikussá válik.


Emellett lelki változások is szükségesek. Andrew Matthews könyveket tudok ajánlani. Egyszerűen fogalmaz, és emészthetően. Ha túl szájbarágósnak találnád, akkor a sztoikus filozófusok műveiből meríthetsz vigaszt, az ő filozófiájuk lényege a lelki nyugalom, amire neked is szükséged lenne. Wikipedián keress rá.

*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. dec. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Második: kösz a tippeket, amúgy alapból hajlamos vagyok mások viselkedési stílusát átvenni szinte ösztönösen, akiké bejön. Ezzel meg az a gond, hogy akkor meg mást kópizok, ami másnak is feltűnik sztem és akkor már zavar. Bár lehet ezt is csak én képzelem be. Amúgy is sokat változtam személyiségileg az elmúlt 1-2 év alatt, úgy érzem nem is az vagyok aki voltam. Mindig próbálok pozitív irányba változni, normális lenni, megfelelni másoknak és önmagamnak, nem érzem magam önzőnek sem, nem várok el túl sokat, meg vagyok elégedve a helyzettel. Egyedül csak belső nyugalmat szeretnék, semmi mást


Első: kösz, de nem telefonálgatok

2011. dec. 25. 21:41
 4/4 anonim ***** válasza:

Ezért jobb filmekből másolni. Akkor esetleg azt mondják, hogy egy karakterre vagy színészre hasonlítasz és nem sértődik meg senki.

A nyugalomhoz fejben kell rendet tenni. Jó olvasást. :)

2011. dec. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!