Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért csak az az elviselt...

Szegecseltköntös kérdése:

Miért csak az az elviselt viselkedési forma, ha besimulsz vagy dominálsz?

Figyelt kérdés
Azt utálom, hogy miért kell belemenni a játékba egy hangos, határozott emberrel szemben? . Ha nem szólok egy szót se, vagy kiröhögöm, akkor már rögtön "kerülöm a konfliktust". Miért csak az számít, ha leoltom a p!csába? Hol vagyunk, a vadonban? Miért csak az az elviselt viselkedési forma, ha besimulsz vagy dominálsz? Miért számítasz egyébként gyengének vagy deviánsnak?
2011. dec. 19. 21:58
 1/9 anonim ***** válasza:
Én momentán kiröhögöm azt, aki konfrontálódni akar velem. Egyébként vitáknál nem jellemző, amiről te beszélsz, inkább öltözködésnél.
2011. dec. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha kiröhögöd az jó,de mégjobb ha szelíden mosolyogsz rá mint anya a hülyegyerekére..Vagy csak nem odaillő dolgokat válaszolsz neki,az bezavarja az ilyen embert.De ez is szituációfüggő, miért hangoskodik veled..
2011. dec. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Mit Számit ? válasza:
Mert ez a két út van csak, vagy besimulsz vagy ellen szegülsz, illetve ott van az hogy pártatlan maradsz, de az sosem jó mivel úgy mindenki cél táblája te leszel. Ha pedig nem tettszik az a hangos határozott ember akkor szegülj ellen neki, amennyiben úgy érzed hogy hiába való lenne hagyd a ....ba és lepj tovább, mosollyal az arcodon. Néha egy jól megcélzót mondattal, es egy mosollyal földbe tudsz verni akármilyen hatarozotsagot. Tedd oda a pontot és ne hagyd hogy tovább provokáljon, ha mert ha tovább provokál azt jelenti hogy kétségbe van esve elismeri azt hogy vesztet, és újabb "csatara" akar kihívni de te mutasd meg hogy egyszer mar győzedelmeskedtél felette és nincs szükséged több győzelemre mert túl gyenge ellenfél. Csak jó időzítés és megfelelő hatarozotsag kel az egészhez.
2011. dec. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
66%

Evolúció, amin akármennyire is szeretnénk nem változtat a modern gondolkodás.

Vagy falkavezér vagy, vagy pedig a falka tagja.

2011. dec. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Miért baj, ha kerülöd a konfliktusokat?

Nem kell mindenkinek benyalni, de nem is kell ölre menni.

Szembe szegülhetsz, de nem kell durvulni. Nekem a "hagyjál békén a pi-csába" hozzáállás jött be eddig a legjobban. Sosem hagytam magam piszkálni, de nem is adtam okot rá. Kell néhány jó leszerelő szöveg és ennyi.

2011. dec. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Azt utálom, hogy miért kell belemenni a játékba egy hangos, határozott emberrel szemben?"


Nem kell belemenni.


"Hol vagyunk, a vadonban?"


Félig-meddig igen. Az emberek civilizáltak, de ez nem nyomja el teljesen az ösztönöket. Ráadásul eltérő mértékben vagyunk civilizáltak. És ez nem pénztől vagy végzettségtől függ. Zsákmányszerzés, területvédelem, versengés a nőstényekért/hímekért/prédáért ugyanúgy folyik egy egyetemi tanszéken, mint az őserdőben, csak más eszközökkel.


"Miért csak az az elviselt viselkedési forma, ha besimulsz vagy dominálsz? Miért számítasz egyébként gyengének vagy deviánsnak?"


Mert aki domináns, az szeretné érvényesíteni, hogy fölül van a rangsoron. Ha nem szállsz be a játékába, akkor zavarja, hogy nem tudott föléd kerekedni. Ekkor azt mondja, hogy megfutamodtál stb. Ezzel felajánlja az alatta lévőknek, hogy ők még mindig jobban állnak, mint te, ők pedig elfogadják ezt, mert nem akarnak utolsók lenni.

2012. jan. 4. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hát vegyünk egy példát.Mondjuk egy focirajongó balv*sz köcsög beleköt egy orvosba aki ül békésen az asztalánál.Nagyon valószinü az orvos nem fog visszapofázni, legfeljebb intelegenciával alázzal jól le a parasztot, de több mint valószinü az még észre se fogja venni, hogy jól lealázták és folytatja a hülyeségét.Na ezzel mit lehet kezdeni? Csak nem állsz neki verekedni...nem veszed számba.Másik lehetőség az, hogy jól bevered a képét, utánna vagy visszavesz akár még behódol neked, mert te voltál az erősebb.Jó de ezt minden barommal megcsinálod?Tudod sokan vannak.


Nekem van úgy hogy hetente akár 5 beszólás is van, legalábbis véleménynyilvánitás egymás között, hogy igy idióta köcsög, úgy paraszt stb stb...sok balfék, meg irigy ember.Le kell szarni, csak úgy lehetsz boldog.

2012. jan. 4. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Még ha így is lenne, ahogy leírod a világot: Mi ezzel a te bajod? ...a magad stratégiáját azt TE! megválaszthatod. Nem túlzás az, ha te másoktól várod el, hogy neked tetszők legyenek????

Az a tapasztalatom, hogy akik másokban ekkora nagy hibákat találnak, az azért van mert nem találják a sajátjukat. Több sikert ehhez!

2012. jan. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én pl nem szoktam belemenni. Én kifejtem a saját álláspontomat, tiszteletben tartom a másik, tőlem eltérő véleményét és úgy kommunikálok, hogy a másik levegye azt, hogy nem azt várom, hogy velem egyetértsen, de azt igen, hogy ő is fogadja el, hogy nekem más a véleményem.
2013. nov. 21. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!