Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni a hátrányos...

Mit lehet tenni a hátrányos megkülönböztetés ellen?

Figyelt kérdés
Milyen megoldás van a "cigánykérdésre" ?
2008. ápr. 1. 08:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon kétoldalú. Sajnos sokszor fordul elő, hogy valakit csak a cigány származása miatt nem vesznek fel valahová dolgozni, vagy nem kap meg egy albérletet, pedig tök normális ember, nem koszos, nem igénytelen, nem munkakerülő, csak egy sima normális ember, és mégis, ilyen hozzáállással talánkozik. De ennek az ellenkezőjével is rengeteget lehet találkozni, amikor valaki kisebbségi, és rendesen kihasznál minden előnybenrészesítési szabályt, közben meg tojik mindenre magasról. Ebben az a legrosszabb, hogy az ilyen link emberek miatt szívnak azok is, akik egyáltalán nem ilyenek, de mégis ezekkel az ingyenélőkkel általánosítják őket. Én nem hiszem, hogy több ingyenélő cigány lenne, mint aki dolgozik, csak aki dolgozik, éli a kis életét, az nem olyan látványos, mint az, aki sorbaáll a segélyért.

Az a baj, hogy ha esélyt akar adni a társadalom a nehezebb körülmények között élőknek, vagy azoknak, akiket általában hátrányos megkülönböztetés ér, akkor a nem hátrányos helyzetűek jogtalanul kerülnek mégis valamivel hátrányosabb helyzetbe. Én sajnos még nem jöttem rá, mi lenne az igazságos megoldás.

2008. ápr. 1. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%

miért kellene tenni ellene valamit?

Ha jobban belegondolsz, akkor egy csoporttal szembeni előitélet (legyen az pozitív vagy negatív), annak ellenére, hogy korántsem biztosan jellemzi a csoport minden egyes tagját, még korántsem megalapozatlan. A kérdés az, hogy azért, mert a csoport egyes tagjai jellemzőeikben nem, vagy csak részben harmonizálnak a csoport átlagos jellemzőivel át kell-e értékelnünk a teljes csoportot.

Szerintem nem.


El lehet azon ugyan filozófálgatni, hogyan és miként jött létre a jelenlegi helyzet, akár felelősöket is meg lehet nevezni, de ez az adott szituáción nem változtat. Nincs olyan intézkedés, ami változtatna, sőt szerintem bármi csak ronthat a helyzeten. Egy megkülönböztetés mindenképpen hátrányos valaki számára. (a pozitív diszkrimináció pl. azok számára, akik nem a csoport részei, tehát ez sem megoldás)


Magam részéről úgy gondolom, hogy csak és kizárólag a csoport maga, tulajdon eredményeivel változtathatja meg önnön helyzetét. Ha erre nem képes, vagy nem akarja, akkor nem lesz változás.

2008. ápr. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
23%

amíg a hiradók csak arrol szármolnak be hogy a romák megeröszakoltak 80 éves néniket hogy a roma 6 éves kisfiu zsebeli az embereket a tereken, hogy romák agyon rugdaltak embreket. hogy roma megkéselt ezt meg azt és nincs mellé pozitív hír róluk, mint pl egy roma származásu ember nyerte el idén a x nobeldíjat hogy a gyereked azzal megy haza évvégén hogy a roma származású pista lett az osztály elsö, hogy egy egyetem élére a roma származásu Zsiga került, stb...

a lényeg nem a sok rossz amit tesznek hanem az a kevés jó. ha több pozitiv hír lenne róluk mint negatív biztos másként gondolkodnánk.

gondolkodtam hogy a romák miben kimagasloak és a zenén és a szorakoztatáson kívül semmiben nem hallottam öket.


a baj hogy az értelmiségi romák tüzelik a hülye romákat hogy kérjék ki maguknak hogy ne külömböztessék meg öket, inkább az értelmiségi romáknak az lenne a feladatuk hogy oda menjen a lopni készülö 6 éves romához és elmagyarázza nekik hogy nem szép dolog ez, hogy tanítsák öket a jóra és ne csak a jogaikra csak. hogy a normális romák kitaszítsák azokat akiket ök sem fogadnak el.hogy megvesse a tisztességes a tiszteségtelent, de most csak a tisztességes buzdítja a tisztességtelent lopásra.

2008. ápr. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A hírekben a legritkább esetben jön az le, hogy romák mit követtek el. Általában az ilyen jellegű származást nem írják oda. (De pl. odaírják azt, ha arab, ha romÁN, vagy más nemzetiségű.)


Egyetértek azzal, hogy a diszkrimináció - legyen pozitív, vagy negatív - rossz vért szül. Véleményem szerint a legjobb megoldás az lenne, ha nem különböztetnénk meg őket pozitívan SEM. Nem lenne több joguk, több lehetőségük. De kevesebb SEM. Az egyenjogúság lenne a megoldás - hiszen itt mindannyian magyar állampolgárok vagyunk. Elméletileg nem szabadna, hogy valakit megkülönböztetés érjen bármilyen formában. És ha nincs pozitív, akkor kevesebb lesz a negatív diszkrimináció is.

Emellett a segélyezési rendszerrel lehetne sokat javítani a helyzeten. A mostani rendszer pont azoknak kedvez, akik egyáltalán nem akarnak dolgozni, és akiknek nem probléma a bűnözői életvitel sem.

Megoldás lehetne a segélyek munkához kötése is. Pl. közmunka, ha más nincs. Parlagfű van tengernyi, szemétből még több van. A szemétszedés is munka, meg a parlagfű-írtás is. Ezzel két legyet lehetne ütni egy csapásra. Az egészségbiztosítási rendszer reformja is segíthet benne - ha éppen nem rontják el a véghezvivők, vagy nem vétózzák meg a másik oldalról.

Szóval szerintem meg lehet ezt oldani a problémát, csak foglalkozni kell a problémával. (És nem elhallgatni.)

2008. ápr. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
69%
Nem adni rá okot. Egyszerű.
2008. ápr. 6. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
79%

Ebben az országban jelen pillanatban csak a magyar van hátrányosan megkülönböztetve. Ez ellen kell tenni. Mert az nem állapot, hogy itthon a saját országomban mindenki előbbre való mint én, csak azért mert cigány vagy zsidó.


Ha a cigány kifoszt akkor a zsaruk csak dá-dáznak, de ha én megvédem azt ami az enyém akkor mehetek a sittre. Nem jól van ez így.

2008. jún. 9. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
78%

Itt az lenne a megoldás, hogy zéró toleranciát és a lehető legmagasabb rendőri szigort kellene alkalmazni MINDENNEMŰ bűnözéssel szemben. Ha pedig ezen szigor "áldozatai" a legtöbbször cigányok, akkor az csak egy mellékes momentum volna. Be kellene vezetni az is, hogy a saját tulajdonod, életed, házad, családod stb. stb. megvédésére igenis alkalmazhass drasztikus eszközöket. Ebben az egy dologban példát vehetnénk az amcsikról. (ebben csak, másban nem)

Persze a legigazibb megoldás az lenne, hogyha a fejétől bűzlő halat lehetne megváltoztatni. De amíg a .....bérenc libsik teszik a lovat alájuk, addig csak menekülni lehet innen, vagy viselni a sok igazságtalanságot :(

2008. jún. 16. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

hogy teljesen objektív legyek:

iskoláztatás, integrálás, munkaadás.

az úgynevezett cigány kérdés, baromi nehéz dolog magyarországon. hogy létezik, az tény, de se a "miért adnak rá okot, megérdemlik", se az ajnározó "szegénykék, nincs munkájuk, azért ilyenek" hozzáállás nem segít rajta.

*robin*

2008. dec. 28. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
nincs. a cigányok ha megváltoznának (ami képtelenség) sem tudnák már magukat elfogadtattni a társadalommal a rasszistákkal főle nem
2009. júl. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!