Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mért undorodnak azt idősek a...

Mért undorodnak azt idősek a BKV járatain belül egyes fiataloktól?

Figyelt kérdés

Annyira utálok a BKV járatain közlekedni amikor dolgozni megyek főleg őszi-téli hónapok reggelein, volt amikor rá néztem a metró állomást mutató táblára ne téveszen szem elött a cél állomást. És a mellettem de távolabb ülö idős nő fogta magát elült másik ülésre. Úgy nézett rám mintha férget nézet volna.


Csak ezt azért utálom az ilyen stilust mert soha nem szoktam hallgatni zenét a járműveken. Nem elég hogy a munkahelyen belül nem igazán kapok szeretett, és tiszteletett amit még az Egyetemi végzős tanuló fiatalok is lazán megkaphatják intézményen belül.


De még a saját magán életemet sem tudtam elkezdeni párkapcsolat területén mind annak köszönhetően, hogy anyagilag rá nem nem állok készen rá. És a kevés munkabérem miatt meg nyugdijszerű ellátásaim több évig tartó emelésének a hiánya miatt lassabban fejlödök anyagilag.


És azért haragszom igen rendesen az idősekre mert nekik nem kell dolgozni járniuk (tisztelet a kivételeknek nem a kis nyugdijasokról van véleményem meg a járni alig tudó idősekről), ingyenes az utazásuk és ennek ellenére hétköznap csúcs időben a reggeli forgalomban járnak-kellnek. Közben mogorva erőszakos arckifejezésel lesik a legjobb ülő helyeket.


Csoda hogy kedvelik a 7 évesnél fiatalabb utas társaikat egyáltalán rájuk mosolyognak ha ők az idősekre mosolyognak.


2012. jan. 12. 15:56
 1/4 anonim ***** válasza:
97%

Igen ezt én sem igazán értem.Ha rajtam múlna akkor 7-9 illetve 15-17 óra között nem lenne érvényes a nyugdíjas bérlet, aki ilyenkor szeretne ingyen utazni az vegye meg a kiegészítő jegyet.


A stílust nem csak a buszon adják elő, de te csak a buszon találkozol vele. Az orvosnál is hasonlóképpen működnek. Persze ez megint olyan, hogy általánosítani nem szép dolog, de aki nem veszi észre az álomvilágban él.


Másrészről viszont gondolj bele, hogy ledolgozol egy életet, majd az életbenmaradásra sem elég nyugdíj mellett a fiatalabbak le se köpnek a buszon. Szóval az ő szemszögükből is érthető valamelyest.

2012. jan. 12. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hát...A saját kudarcaidért ne az unalmukban BKV-zgató időseket hibáztasd. Mert ugyan valóban létezik ez a jelenség, de nem általános és semmi közük a te anyagi helyzetedhez, sikertelenségedhez. Amúgy a tömegközlekedésen nem csak az idősek szoktak furcsán viselkedni. Engem a perverz f@szverők jobban zavarnak. Majd ha összeakadsz te is egy ilyennel a hatoson vagy a metrón akkor átértékeled a nyuggereket.
2012. jan. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem az idős nőt csak az zavarta, hogy át akarsz nézni a fején, vagy netán belemásztál az aurájába. Valószínűleg rossz kedve volt és irritáltad. Én ebből nem gondolnám, hogy ez egy általános probléma és "az idős bkv utasok" sara.

Habár nem tudom ezen kívül még milyen traumák értek az őszi-téli hónapok reggelein.

2012. jan. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Soha nem fogom kedvelni bizonyos idős embereket és nem fogom átadni a helyét egyetlen egy idős embernek sem, mivel ha velem lenne ez mint az egyik munkatársamnak átadta a reggeli csúcsforgalomba az idős nőnek a helyét. Mivel nagyon tolongot a nagy tömegben félre lökve a mellette lévő embereket. Amikor leült az átadott helyére azonnal el kezdett megelelt hangon mondani a magáét a munkatársamnak: nem kötelező átadni a helyét. És ezútán nem adja át az idős embereknek a helyet.


Hanem helyette inkább a váradós nőknek, kisgyermekes 6 évnél fiatalabb szülőknek, vak és gyengén látó utasoknak meg a mozgásban korlátozót két mankóval járni tudó utasoknak adja át. A helyét.

2012. jan. 13. 18:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!