Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi jut eszedbe arról, akinek...

Mi jut eszedbe arról, akinek látod, hogy külföldi a neve, de ő mégis magyar?

Figyelt kérdés
Az én apám spanyol, de már elváltak a szüleim és nem tartom a kapcsolatot apámmal kiskorom óta. A nevem abszolút külföldi, de néha látom, hogy furcsán néznek, nem tudják eldönteni, hogy most miért az a nevem, ami. Én pedig szégyellem is, mert nincs semmi kötődésem a spanyolokhoz tulajdonképpen apámon és a nevemen kívül. Ti mit gondoltok arról, akinek nem magyar neve van, de mégis látjátok rajta, hogy magyarul beszél stb? Arra gondoltok, hogy a szülei biztos direkt adtak neki külföldi nevet, miközben nem is az? (Ja, a nevemet nem fogom leírni, lehetőleg a kérdésre válaszoljatok).
2012. jan. 16. 16:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Engem nem zavar, ismerek ilyeneket, nem is egyet, maximum rákérdezek, mert kíváncsi vagyok.

Aki magyar, és anyuka divatból ad neki külföldi nevet, az tényleg szánalmas, egyszerűen kiröhögöm, mert vicc, de neki nem úgy van leírva a neve, mint a tiéd. Szóval te lehetsz Jennifer, az önmegvalósító anyuka gyereke Dzsennifer, vagy lehetsz Salome, Solange, az ő gyereke Szalome és Szolanzs.

Szóval azért van különbség. A normális külföldi nevekben semmi vicces nincs, de a magyarosított külföldi nevek, hát legalább van min röhögni.

2012. jan. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is külföldi a nevem, ráadásul kimondhatatlan a magyaroknak. Általában megkérdezik, hogy miért ez a nevem, én meg elmondom, hogy nem vagyok magyar. Ennyi.


Egyébként ha zavar, akkor változtasd meg. Pl. anyud vezetéknevét is felveheted.

2012. jan. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
ha a vezetékneve idegen hangzású, akkor azt gondolom, h valószínűleg külföldi az édesapja. ha meg a keresztneve, akkor azt, h a szülei (vagy ő, ha kiderül, h erre változtatta) feltűnési viszketegségben szenvednek. ha mindkettő, akkora szülők nyilván kompromisszuomt kötöttek vegyes pároknál gyakori, h olyan keresznevet kap a gyerek, amly mindkét nemzet nyelvében létezik/érthető
2012. jan. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 bánomisén ***** válasza:
59%

Dehogynincs kötődésed a spanyolokhoz, hiszen a vér szerinti apukád spanyol, teljesen okkal és joggal viselsz spanyol nevet.

Ha nem magyar nevű magyarul beszélővel találkozom, akkor először arra gondolok, hogy valami miatt megtanult magyarul és rendkívül tehetséges, ha anyanyelvi szinten, akcentus nélkül nyomja.

A második gondolatom, hogy félig magyar, félig külföldi származású, ezért van külföldi neve.

Nincs ebben semmi. Ha nagyon zavar a dolog, tanulj meg spanyolul, valld magad spanyolnak és mindenki a csodádra fog járni, hogy milyen szépen beszélsz magyarul is :-)

2012. jan. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 bánomisén ***** válasza:
*Dehogy nincs - bocs, kapkodtam
2012. jan. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nekem is 8 ha az illető normális.
2012. jan. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nekem a keresztnevemmel van hasonló problémám. Szlovákiában élek, mindig magyarnak tartottam magam, magyar iskolákba jártam, de mivel a szüleim nem figyeltek, szlovákosított a keresztnevem (Ladislav, és ha a szülő nem figyelt, kapásból a szlovák verziót írták, függetlenül attól, hogy mit mondott, és ez ma is így megy!). Sok magyarországi ismerősöm van, de azt mindig is utáltam, hogy magyaráznom kellett, hogy a nevem miért olyan, amilyen.
2012. jan. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

én vagy arra gondolok hogy ő/szülei külföldről ideköltöztek, v. egyik szülője külföldi, v. h szomszédos országban született.

apukám romániában született/élt, és hiába akartak magyar nevet anyakönyveztetni, átfordították neki. hiába akarta hogy Ferencnek hívják, mindenki Francescu-nak szólította sőt, a tanárai rá akarták beszélni hogy írassa át a vezetéknevét is (jól lefordítható neve volt). de ő persze magyarnak érzi magát és nem akarta.

2012. jan. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Érdekes dolog, semmi rossz nem ugrik be róla.
2012. jan. 16. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ha akcentus nélkül beszél, akkor azt gondolom, biztos az egyik (vagy mindkét) szülője külföldi származású, de ő itt született. Jelen esetben rád pont stimmelne a tippem. :)


Egyébként ilyen esetekben reménykedek, hogy magyarul beszélő külföldivel van dolgom, mert velük mindig érdekes beszélgetni a különböző kultúrákról. Néha egész más szemmel látják Magyarországot, néha pedig annyira rátapintanak egy-egy hazai problémára, mintha itt születtek volna.

2012. jan. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!