Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit tegyek az osztalytarsaimmal?

Mit tegyek az osztalytarsaimmal?

Figyelt kérdés

Nehany osztalytarsam folyton szivatnak, nem baratkozik velem senki. Elegem van mar ebbol az egeszbol. Mas osztalyba nem akarok menni, mert csak itt van ez a szak amin vagyok. Mit tegyek? Letszi agyatok valami tanacsot mert nem igy kepzeltem el a kozepiskolai eveimet.

Normalis valaszokat kerek.


2012. jan. 19. 15:16
 1/9 anonim ***** válasza:
De mivel szivatnak? (esetleg annak az okát kéne megszüntetned). Amúgy meg tedd magad érdekessé.. Pld. vigyél be valami érdekes könyvet, és szünetben olvasgasd azt.. előbb utóbb kíváncsiak lesznek rá, hogy mit is csinálsz, mi érdekel ennyire? :) Ne félj, legyél nyitottabb.. de a szivatás okát kéne még tudni, hogy tudjunk tanácsot adni.
2012. jan. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Hányadikos vagy?

Miért szivatnak? Valami oka biztos van. Ha új osztály, most kezdtétek, még alakulni fognak a dolgok.

Egy barátod sincs az osztályból? Valakivel próbálj jóban lenni, aki szimpatikus, úgy máris könnyebb.

Ha van valami foglalkozás, ami másokat érdekel, járj el te is. Én elkezdtem röplabdázni, ott több barátot is szereztem.

2012. jan. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Van egy hulye amelyik mond mindenfele hulyeseget, nem mergelodok miatta, nem is mutatom, hogy erdekel. De ezt csinalja ev elejetol. A tobbiek meg rohognek rajta.
2012. jan. 19. 15:23
 4/9 anonim ***** válasza:
Azt jól teszed, hogy nem mutatod ki, hogy érdekel. De mégis mivel "szivatnak?" Egy mondatot írj... A külsőd miatt? Vagy "okostojásnak" tartanak? Vagy mi? Mert ha nem tud(na) mivel szivatni, akkor nincs is ügy...
2012. jan. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

Lehet előbb utóbb megváltozik ez. Viszont sajnos ez van. Ez a mai diák és iskolai élet. A gyenge személyiségeket kiközösítik és mint egy labdával amit a falnak dobálnak, úgy szórakoznak vele. Ennyi az egész. Persze van az erős személyiség aki a gyengét kinyomja.

Nem tudsz ezzel mit ekzdnei. Valószínűleg valamivel beégetted magadat, valamilyen tulajdonságoddal. Az hogy nem foglalkozol vele? Kit érdekel? Élvezetesebbé teszi a játékukat. Hogy "érdekessé" tedd magadat? Kitépik a könyvet a kezedből és nem adják oda és akkor meg azon röhögnek.

Velem ez általános iskolában történt meg. Két éven keresztül szívattak. Nem foglalkoztam vele, biztos ügyes vagyok de nem javított a helyzetemen. Kiálltam magamért? Egyedül egy "falka" ellen. Sokat értem vele. Megszoksz vagy megszöksz. A mai világban tényleg enyni az egész. Szerencsére én általánosban kikupálódtam és a középiskolában jól beilleszkedtem és jól elvagyok. Pontosan azért amiért ezt átéltem ezért tudom sajnálni azokat akiket kiközösítenek, de nem tud érdekelni. Legalább nem én vagyok az. Mint modntam van oka annak, hogy kiközösítettek. Mikor ezt játszották velem annak is volt. Hülyeségeket beszéltem (nem beszóltam, nem nagyképüsködtem, csupán csak nem tudtam olyanokról beszélni meg úgy ahogyan a többiek. Leégettem magamat meg ilyen dolgok. Nem racionális dolgokkal de ezek már sajnos számítanak).

Lehet idővel megváltozol mint én is. Vagy nem. Lehet hogy érettebbek lesztek és ez megváltozik,d elehet, hogy nem. Csak te tudhatod,h ogy miért is szivatnak és hogy védekezz. Itt normális tanácsot nem kaphatsz. Mindenki ezzel jön, hogy "ne foglalkozz velük". Ez sajnos nagyon nem így megy. Valami elcsesztél ezért rajtad van egy bélyeg és egy cél tábla ("TESSÉK ENGEM SZIVATNI) csak te tehetsz róla.

2012. jan. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

egyébként amik befolyásolhatják azt amiért így viselkednek veled: öltözködés, visszahúzódás, nem bírsz a közösség általá értelmes dolgoknak vélt dolgokról beszélni, nem úgy viselkedsz, nem úgy reagálsz.

A mai világban lehet egyéniségnek lenni csak tudni kell (és születni is rá), hogy hogyan legyél az.

Pl. osztálytársam példája.

Jó tanuló. Kedves, nem önző. Mindenkinek ajtót nyit. Olyan típus aki az elmúlt 17 évében csak otthon volt és nem volt egyetlen barátja sem de anyuci meg apuci nagyon büszke volt rá. Nem érintkezett emberekkel, nem tudja, hogy a mai fiataloknak mik a szokásaik (és most nem a szélsőséges dolgokra gondolok mint pl. alkohol és drog) Nem tud olyan dologról beszélngetni a többiekkel. Amikor beszélget akkor nagyon lassan és megfontoltan fogalmaz (nagyon szépen és udvarisan beszél, csak szimplán karót nyelten és ez irritáló. ) Talán így megértitek: kimegyek a slozira és ő is jön utánam. Anno jöttem össze osztálytársammal és akkor mellettem pisilva elkezdi mondani pontosan így "Mint osztálytársad kötelességemnek érzem, hogy gratuláljak, hogy összejöttél a Rékával" <-- Ez egy teljesen karót nyelt szöveg. Szépen megfogalmazott, udvarias gesztus de ez egy közvetlen "baráti közleménynek" kellett volna lennie. Nem egy konferenciára készült közleménynek.

Mindegy. Ezzel cska szemléltetni akartam hogy menyni is kell manapság ahhoz, hogy az ember magára vegye a "RÖHÖGJ RAJTAM" céltáblát. (Mert amit leírtam azon röhögnek)

VÁLTOZZ, csakis ennyi. (Bár lehet érdemes lenne osztályt vagy iskolát váltanod)

Előző voltam.

2012. jan. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Figyeld meg miről beszélnek általában a többiek és te is kezdj el foglalkozni vele hogy te is be tudj kapcsolódni a beszélgetésbe. Nálunk állandóan a pankrációról beszélnek és én ugyan nem rajongok a verekedésért de azért nézni szoktam hogy másnap tudjak miről beszélni. Vagy Pl nálunk elég annyi is hogy ha megengedem valakinek hogy játszon a telómon már jó benyomást tesz rám ( Mondjuk ebbe benne van az is hogy az osztályból csak nekem van IPhone ) ezzel nem azt akarom mondani hogy csak az lehet jófej akinek drága cuccai vannak hanem az aki hozzá tudd szólni a többiek témájához, egy kicsit "lazább" stílusú is tud lenni...stb
2012. jan. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
SZARNI RÁ! Én speciel leszarom hogy ki mit mond. Egy utolsó senki tróger véleményére nem vok kíváncsi. A sleppje meg a másik fele.
2012. jan. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mutasd meg hogy te nadrágot hordasz keményedj meg mert az ijen bunkó embereken az segít ha oltogatnak oltogasd vissza
2012. jan. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!