Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Csak nekem tűnt fel, hogy a...

Csak nekem tűnt fel, hogy a mai fiatal lányok többsége olyan csúnyán beszél, hogy ez már felháborító?

Figyelt kérdés
A fiúk is ugyanígy vagy még csúnyábban beszélnek, de most a lányoknál maradjunk. Szinte mindenhol azt hallom, buszon, buliban, házibulikon, iskolában étteremben is, hogy a mai 25 alatti lányok nagy részének minden második szava nagyjából b.z., gy.k.r, ro..d.k, stb. Aztán meg ha valaki ezt felrója nekik, akkor leoltanak, hogy te meg csúnya vagy te inkább hallj meg, hogy jössz ahhoz hogy engem kiskirálylánycicabát kritizáljál. Még nekik áll feljebb, ők vannak ilyenkor felháborodva. Én ugye már lassan 30 vagyok(28), de az én időmben, ha csúnyán beszéltem pl a tanórán, akkor nemcsak a tanártól kaptam egy nagy pofont, hanem még otthon a szülőktől is. Ma meg ha a tanár ezt felrója agyereknek, akkor másnap bejön a szülő, hogy az ő fia, lánya maga a tökély, és még egyszer ne forduljon elő ilyesmi, mert fel fog jelenteni.
2012. jan. 19. 20:26
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
94%
Ja, k.rvára sz.r ez így, b.szdmeg... Tele van a f.szom az idigesítő kis gy.kerekkel, akik azt hiszik, hogy ettől majd kib.szott rajok lesznek.
2012. jan. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
86%

Csatlakozok a kérdezőhöz. Engem nagyon irritál a trágár beszéd legyen az fiú, vagy lány. Sajnos egy lánytól sem tűröm el a baráti társaságomban a trágár beszédet.

Igaz, hogy csökkent a barátok száma, de azok akik maradtak, mind hasonlóan vélekednek. Nekem egyébként az is irritáló amikor a fiatal lányok cigivel a kezükben lófrálnak az utcán.

2012. jan. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
83%
nekem is feltűnt. és idegesítő, h el vannak szállva maguktól, azt hiszik, h ettől nagyobbak lesznek... szánalmas.
2012. jan. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 zseni001 válasza:
91%
Feltűnt.
2012. jan. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Többször jártam már úgy is, hogy meg akartam ismerni egy lányt, és úgy zavart el, hogy kopjál le, lúzer nyomi stb. Nem lehetett volna szebb szavakkal lekotatni? Pl: bocsi, de nem fog menni. Vagy nem akarlak megsérteni, de nem jössze be nekem, van barátom ne haragudj stb.
2012. jan. 19. 20:36
 6/20 anonim ***** válasza:
77%

16 éves vagyok, és nekem is elegem van! Szerintem sem méltó/nem illik főleg egy lányhoz, hogy ilyen szavakat használjon. Oké, nem vagyok szent, egyszer-egyszer, mikor ideges vagyok az én számon is kicsúszik egy-egy csúnya szó, de igyekszem mindig normális szavakat használni. Ha egyszer kiejtek egy trágár szót, már rögtön azt mondják hogy "júúúj mi lett veled, csúnyán beszéltél..?/nah..ilyet se hallottam még tőled!"

Komolyan mondom, mért baj ha választékosan, normálisan beszélek, és nem használok trágár szavakat? Amúgy egyre nehezebb megmaradnom ilyen "jónak",mert a környezetemben az ilyen idősebb (30tól felfele) embereken kívül mindenki káromkodik, és akaratlanul is rám ragad..

16/L

2012. jan. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Hogyne tűnt volna fel. A volt barátnőm is ilyen volt, amikor ismerkedtünk akkor jó kislány volt. Először a barátnői meg az ismerősei számoltak be arról hogy milyen is valójában, persze nem hittem nekik, de később már amikor jártunk és dúlt a szerelem meg egyre közelebb kerültünk egymáshoz már kezdtem észrevenni hogy tényleg milyen valójába. A viselkedése az valami botrányos volt. Még a legidiótább haveromnál is csúnyábban beszélt, és persze amin kiakadtam az az ahoygan a szüleivel beszélt otthon amikor egyszer átmentem hozzá nem volt otthon anyukája meg engedte hogy megvárjam és akkor kicsit elbeszélgettem vele és gyakorlatilag mindent elmondott arról hogy mennyire tiszteletlenül beszél velük otthon. És ezt a saját fülemmel is hallottam, a bátyját is nem egyszer küldte el a francba főleg hogy segíteni akart neki. Én próbáltam helyre tenni őt jó útra téríteni de ott telt be a pohár amikor részegen jött át hozzám és nagyon durva dolgokat vágott a fejemhez hogy mi az hogy őt elkezdem irányítani meg hogy megmondom neki hogy hogyan beszélhet meg hogyan bánjon a szüleivel nem is értettem ezt a dolgot de akkor jött el a szakítás napja. És a napokban is csak azt veszem észre hogy egyre több 15 éves kislányok olyan csúnyán beszélnek mint a kocsis, egyszerűen nem tudom mit lehetne velük kezdeni, igaz én már bőven a 20 év felett vagyok, de ez már durva. És egyik kollégám 8 éves lányát hallottam beszélni akkor is olyan csúnyán beszélt hogy az apja is meglepődött, és hol tanulta ezt? persze az iskolába más idiótáktól.
2012. jan. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem meg eleve a csúnya beszéd a felháborító, lényegtelen, hogy fiú vagy lány mondja... nem szeretem ezeket a "hogy hangzik már ez egy nő szájából, fúj..." Miért, egy férfi szájából mást jelent, vagy szebben hangzik?
2012. jan. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Ma már óvodások és kisiskolások szájából is hallani trágárságokat, nem is keveset. Mi lesz ezekből, ha felnőnek?

Én számon is ki szokott csúszni káromkodás, ha kihozza belőlem valami, de hogy kötőszóként használjam...na azt azért nem. Márpedig sok 25 év alatti fiúnál-lánynál ez annak számít. Régebben csak a primitív, sokszor semmirekellő emberek / alkoholisták, bűnözők / beszéltek így. És főleg férfiak. Ezek a fiatal csajok csak elcsúfítják ezzel a dumával magukat, hiába szexi ruha meg a csinos pofi...

2012. jan. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Az baj, hogy aki szép csaj vagy nagyon szexi fiúcska, azok szájából az ilyen szavak gyakran szexisként hatnak nem pedig elrettentőként. Legalébbis többségként ezt látom és tapasztalom.
2012. jan. 19. 21:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!