Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan változtassam meg a...

Hogyan változtassam meg a legjobb barátnőmet?

Figyelt kérdés

Talán rosszul fogalmaztam meg a kérdést, mert valójában nem megváltoztatni akarom, csak valahogy "keményebbé" tenni - a saját érekében.


Tudni kell róla, hogy ő egy csodálatosan jólelkű lány, rajong az emberekért, az életért, szerintem imádja ezt az egész világot a rakás hülyeségével együtt. Hisz abban, hogy az emberek igenis jók, ezért szinte feltétlen bizalommal fordul feléjük, mindig mások érdekeit helyezi a sajátja elé, mert őt valahogy csak az teszi boldoggá, ha mindenki más is elégedett és boldog körülötte.


Én egyébként felnézek rá ezért, meg az állandó békéjéért, türelméért, a rendíthetetlen jókedvéért..csak épp azt is látom rajta, hogy épp ezek miatt rengeteget csalódik és nagyon könnyű megbántani. Ezt amúgy nem mutatja, mert a világért nem hozná más tudtára, ha az megbántotta, nehogy az illető érezz e magát rosszul, de én ismerem már elég régóta ahhz, hogy tudjam, ha valami gondja van, és talán én vagyok az egyetlen, akinek mesél is ezekről

Próbáltam már elmagyarázni neki, hogy a világ nem rózsaszín, igenis vannak olyan emberek, akik tesznek másokra, és ha hagyja magát, akkor még nagyon sokszor gázolnak majd át rajta. De hiába. Ha csalódik, akkor megbocsát, aztán hisz és bízik tovább.


Szóval, én nem azt akarom, hogy feladja ezt a jóságát, csakhogy kissé "realistább" legyen, mert nekem rossz áti, hányszor kap pofont az életben...


2011. aug. 10. 20:59
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem nagyon tudsz mit tenni,azon kívül,hogy elmondod neki a véleményedet.Én is hasonló beállítottságú vagyok,mint a barátnőd és én is rengetegszer csalódtam már az emberekben.Nekem mindig a párom mondja,hogy nem kéne ennyire megbíznom mindenkiben és nem lenne szabad hagynom,hogy kihasználjanak.Ő is pont ezt mondta,hogy túl jószivű vagyok és nem vaszem észre,hogy az emberek ezt kihasználják.Nekem nemrégiben ért véget a "barátságom"egy olyan lánnyal,aki évekig nagyon csúnyán bánt velem,én viszont mindig igyekeztem rendes lenni vele,nem éreztetni,hogy gyakran megbántott és ha szüksége volt rám,mindig számíthatott a segítségemre.A párom mindig mondta,hogy vigyázzak vele,de nem hallgattam rá,de valahol tudat alatt már én is tudtam,hogy igaza van.Aztán sajnos ez be is igazolódott és azóta nem barátkozom ezzel a lánnyal.

Nem tehetek róla,hogy ilyen vagyok,de nagyon nehezen ismerem fel azoknak a hibáit,akik közel állnak hozzám és még ha mások számára nyilvánvaló módon bántanak is engem,én ezt nem szeretem tudomásul venni.Van 1-2 olyan ember,beleértve ezt a barátnőmet is,akik engem nagyon megbántottak és beláttam,hogy nem érdemes velük foglalkoznom,mégsem tudok ridegen viselkedni velük,illetve akivel már nem is tartom a kapcsolatot,azokra is gyakran gondolok és nem harag vagy csalódottság van bennem,hanem azt érzem,hogy hiányoznak az életemből és ilyenkor bánom,hogy nem tartom velük a kapcsolatot,de ha a józan eszemre hallgatok,tudom,hogy ezt a saját érdekemben kellett tennem.

Szerintem vannak ilyen alpvetően jó emberek és sajnos a többiek ezt előszeretettel ki is használják,ezt a saját bőrömön tapasztalom!Nálam is nagyon lassan indul be a folyamat,de azért mostmár így túl néhány csalódáson lassan belátom,hogy nem minden ember jó,nem mindenki a javadat akarja stb.Szerintem az idő múlásával,majd a barátnőd is belátja ezt,mert senki sem szereti ha kihasználják,megbántják,rosszul bánnak vele.Neki nehezére esik ezeket a dolgokat beismerni,de egyszer majd felnyílik a szeme és felfogja,hogy az élet nem habostorta,de addig még rengetegszer pofára fog esni,ezt te nem is igazán tudod megakadályozni.Annyit tehetsz,hogy figyelmezteted,de nem biztos,hogy hallgatni fog rád,lehet,hogy majd csak a saját hibáján tanul.

2011. aug. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem első körben ne akard megváltoztatni, hanem csak kérdezd meg, hogy miért csinálja. Lehet, hogy előáll egy olyan jó indokkal, hogy utána már nem is akarnád megváltoztatni. :)

Én ugyanis olyan vagyok, mint ő, és nagyon jó indokom van rá. :)

2011. aug. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!