Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Igaz, hogy az anyaországiak...

Igaz, hogy az anyaországiak közül rengetegen ellenzik, hogy a határon túli magyarok felvegyék a magyar állampolgárságot?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert sokan mondogatják, hogy Magyarországon a lakosság jelentős része tart a határon túli magyaroktól. Legtöbbször azzal az indokkal, hogy majd mi elvesszük a munkalehetőséget, kiköltözünk és ott élősködünk, nem is vagyunk igazi magyarok stb. stb...

Ez mennyire igaz úgy általában?

Előre is köszi a válaszokat.


2012. jan. 26. 22:53
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
2012. jan. 26. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
75%
én nem ellenzem, pedig nem vagyok ultrajobbos nacionalista ingyombingyom.... csak rengeteg határon túli ismerősöm, nagyon jó barátom van (rokonom nincs), és egyszerűen látom, hogy normálisak, és ugyanannyira magyarok mint mi, miért ne. Nem ebbe megy tönkre az ország, az tuti... és nem félek semmiféle "özöntől", egyébként is már csomóan felvették, mégsincs ilyen. De ha az lenne? Inkább magyarok jöjjenek bárhonnan, mint arabok meg távol-keletiek. De tudom, hogy legtöbben első sorban OTTHON akarnak maradni, tehát ami számukra az. Az pedig nem a kicsi Magyarország.
2012. jan. 26. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
44%
Nem mellékesen hülyék lennének pont ide jönni.....
2012. jan. 26. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
62%

Én nem ellenzem, miért ellenezném? Ha jönni akartok, gyertek, miért ne? De én is tudom, hogy a többség otthon akar otthon lenni. De aki itt lát több jövőt, jöjjön! Úgyis fogy a népesség. Magyarok vagytok, ennyi.


Az után a szégyenletes népszavazás után találkoztam kárpátaljaiakkal, akik elmondták, hogy mit szivatják őket azóta otthon, hogy "látjátok, ti még a sajátjaitoknak sem kelletek!"... Bőgni tudtam volna. Hogy ennyi hülye van magyarországon, akiket meg lehet ijeszteni azzal, hogy majd a sok határontúli kiszorít minket... De sajnos az ember ilyen, bármit meg lehet etetni vele.


Én személy szerint boldog vagyok, hogy most kaphattok állampolgárságot, ezzel sok évtizede tartoztunk egymásnak. Amúgy inkább érzelmi jelentősége van, mint más.


Még egy: tőlünk most rengetegen mennek nyugatra, emiatt is fogyunk... Gyertek csak, várunk! :)

2012. jan. 26. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
68%
*Magyarországon. Bocsánat...
2012. jan. 26. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
32%

A kérdés értelmezhetetlen, amíg nem mondtuk meg, hogy az mivel jár, mik a jogok, mik a kötelezettségek. Legtöbbször ez ez ellenzés oka. Hogy nem ismerhetjük meg, miről alkotunk véleményt.

Csak példa: nem mindegy kik ülnek az országgyűlésben. Olyanok határozzanak ebben, akikre nincs hatással az ott hozott döntés? A munkalehetőség érdektelen, a munkaerő mozgása uniós jog, semmi köze az állampolgársághoz. A költözéssel ugyanez a helyzet, uniós norma. Viszont nekem, mint állampolgárnak kell adóznom. Egyik állampolgárnak kell, másiknak nem? Egészségbiztosítás, nyugdíj, tanulás, és sok más pénzbe kerülő dolog. Ki milyen mértékben járul hozzá? Van ebben különbség állampolgárok között?

Aki a határon túlról állampolgárságot akar, de nem költözik ide, milyen előnyt szeretne tulajdonképpen ezzel, és mit ad érte?

Van olyan konkrét dolog, amely az uniós joggal nem jár?

(AZ ÉRZELMI KÉRDÉSEKET talán nem állampolgársággal, hanem egymás megismerésével, segítésével, és sok más módon is lehet kezelni!)

2012. jan. 27. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
59%
Én nem ellenzem, kivéve egy dolgot, a választásokon szerintem nem korrekt, ha határon túl élő magyarok szavazhatnak, mert rájuk nincsenek ugyanolyan hatással politikusaink cselekedetei, mint ránk.
2012. jan. 27. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
63%

Előző: ha Te elmész pl. Franciaországba élni és dolgozni, attól még magyar állampolgár maradsz. Nem élsz itt, nem ide adózol, milyen előnyöket is vársz tulajdonképpen...? Semmit, vélhetőleg, de mivel magyar vagy, NEM MONDASZ LE arról, hogy hivatalosan, minden ország szemében magyar legyél. Nos, a határon túliak SOSEM MONDTAK LE a magyar állampolgárságukról és arról, hogy a falujuk/városuk Magyarországon legyen. Valakik úgy döntöttek, ELVESZIK TŐLÜK....

Hát, most visszakaphatják, ami az övék. (Egyszerűen nem értem, mi ezen a kérdés!!!!!)

2012. jan. 27. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Mondjuk ami a szavazati jogot illeti, az lehet nem kellene amennyiben továbbra is Szerbiában élek. Hiszen nem én iszom meg a levét ha "rossz arcra" szavazok. Szóval aki ellenzi a szavazati jog megadását, azt teljes mértékben megértem.

Legyen szavazati joga minden adófizető állampolgárnak - mondjuk igy lenne helyes (szerintem)

2012. jan. 27. 00:51
 10/22 anonim ***** válasza:
20%
Én nem szeretném, hogy ide jöjjenek. Nincs elég munkahely és így is sok embert kell nekünk eltartanunk adófizetőknek. Abból is elegem van, hogy "lelkileg" terrorizálnak minket ezzel a népszavazásos dologgal. Én nem fogom divatból az egekig magasztalni őket. Így is többet kapnak mint néhány itthoni. Kapnak állampolgárságot, szavazati jogot, segélyeket, vasúti kedvezményt és még mindig nem elég néhányuknak, holott ők semmit sem tesznek a saját sorsuk érdekében csak sajnáltatják magukat. Végül is így is meg lehet élni.
2012. jan. 27. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!