Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Irjatok sokan véleményeket? (...

Irjatok sokan véleményeket? ( a kérdőjel azért van ott mert csak igy irhattam ki )

Figyelt kérdés
Nos, az lenne a kérdésem hogy ugye elitélik mindig a romákat a lopásokért és sok más dolgokért. De most nem erröl szeretnék titeket megkérdezni hanem azt szeretném megtudni hogy miért néztek le egy romát akkor ha pl: lop a családjának ételt?! ... amikor meg a nagyrabecsült MAGYAR vérü politikusok és a többi fejes sikkaszt több milliokat ...... akkor ök kivételek vagy hogy müködik ez??
2012. jan. 27. 15:18
 1/9 anonim ***** válasza:
82%

azt sem nézzük el, csak nem lehet vele mit csinálni. ők sincsenek nagyra becsülve. ráadásul ők nem jönnek oda egyesével és vernek meg random a buszon.

egyébként azért nézem le azt a romát, aki lop a családjának ételt, mert ugyanúgy lenézem azt a magyart is. az én szüleim keményen megdolgoznak azért, hogy mi enni tudjunk, és lelküket kiteszik, mégis épphogy jut az asztalra. mégse mennek lopni, mert tisztességes emberek.

2012. jan. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

"miért néztek le egy romát akkor ha pl: lop a családjának ételt?"


Nem mentség a lopásra, hogy kinek lop valaki. Attól az még lopás.


"politikusok és a többi fejes sikkaszt több milliokat"


Az is ugyanolyan súlyos bcs., mint a lopás.


Különbség:


1) Ha ellopják egy létminimumon tengődő öreg kertjéből a termést, azzal egyvalaki életét veszélyeztetik. Ha a politikusok sikkasztanak, akkor azt mindenki érzi (az adóért rosszabb szolgáltatásokat kapunk az államtól), de senkire nincs olyan hatással, mint 1 db lopás a sértettre.


2) Nem hiszem, hogy a cigányokkal a lopások miatt van baja az embereknek. Sokkal több bajuk van a garázdasággal, rablással, a cigányok félelemkeltő, erőszakos viselkedésével.

2012. jan. 27. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

"Lop a családjának ételt.."

Ki mondta neked, hogy a cigány (és nem ROMA! - ők, nemzetiségen belül, nevezik így magukat, de ott sem minden csoport) - tehát, hogy a cigány ÉTELT lop a CSALÁDJÁNAK? Nem tudsz te róluk semmit. Hol olvastad ezt a demaqóg szöveget? Aki lop, nem azért teszi, mert ő "éhezik". Segélyt kap több címen is egyszerre; kapja a családi pótlékot, lakhatási támogatást és sok-sok egyebet. Ezeket a pénzeket azután az esetek nagy részében a cigány apa a kocsmába viszi, vagy játékgépbe szórja - aztán megint tartja a markát. Ha nem kap újra pénzt, csoportosan, szervezetten tarra vágja az erdőt, erőszakkal elveszi a szomszédai terményeit, haszonállatait, disznóölés után kifosztja a füstölőjét, majd, ha az idős ember tiltakozik, meg is öli. Mindezt úgy, hogy közben a gyerekei - ha egyáltalán edngedi őket iskolába járni! - ingyen kapnak déli étkeztetést, sőt, vagy hogy uzsonnát is. Kérdezed: hogy működik ez? Így működik. Ingyen kap lakást, házat, ha csontig lelakta a meglévőjét, ingyen utazik vonaton, buszon (ha a jegyét kérik, azonnal késel, üt), lopja a telefon- és a vasúti kábelt, az áramot, a vizet - a bronzszobrokat, temetőkaput - mindent, ami nincs több méter mélyre betonozva. Tájékozódj. Ne higyj el mindent, amit a médiában mondanak.

Ha intgernetes portálokat nézel, ajánlom neked az index.hu "polidili"-fórumát. Regisztrálj és olvass.

2012. jan. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

az első válaszolónak üzenem: ha annyira kevés kerül az asztalra az ételből akkor talán hanyagolni kéne az internetet és akkor talán több lenne


a második válaszolónak: szerintem többet tudok róluk mint te mert én az vagyok

2012. jan. 27. 16:17
 5/9 anonim ***** válasza:
91%
kedves kérdező, az első vagyok, és csupán annyit reagálnék, hogy most írtad le magad, teljesen korrektül, udvariasan és kulturáltan adtam választ a kérdésedre, te meg bunkó parasztként viselkedsz. gratulálok!
2012. jan. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
92%
Jaaaa, kérdező - akkor már minden meg van magyarázva. Ne várd, hogy lelkes konszenzusokat fogsz aratni. Tudod, kit becsülök közületek? A normál életvitelű és feddhetetlen embereken túl (olya is ismerek, nem róluk beszélek) - a hihetetlen felelős és tisztán látó Forgács Istvánt. Rá kéne hallgatni a cigányságnak: nem a másikat okolni több száz év után, hanem magába nézni és korrigálni az útirányt. Európa ezt a mentalitást, ezt az életvitelt nem tűri meg.
2012. jan. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
1. kérdező : neharagudj ha megbántottalak de akkor ez hogy is van? (bár nincs közöm hozzá) de amig apád és anyád keményen dolgozik hogy megéljetek addig te itt könnyedén, dözsölve jól érzed magad?? mellesleg akinek kevés a pénze az nem költekezik netre már bocs ˇˇ
2012. jan. 27. 19:11
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

"a második válaszolónak: szerintem többet tudok róluk mint te mert én az vagyok"


Nem logikus érv.

2012. jan. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nos, ha te "bennfentesként" nem cáfolod - sem egészében, sem tételesen, amit írtam (nem is lehetne, te is jól tudod!) - az mindent elmond. Az előttem szólók pedig minden lényegeset leírtak a fehérgalléros és az életeket közvetlenül veszélyeztető, agresszív bűnözés alapvető különbözőségéről.
2012. jan. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!