Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért szégyen az, ha valakinek...

Miért szégyen az, ha valakinek van pénze, gazdag?

Figyelt kérdés

Itt most nem rólam van szó, mert nekem sincs sok pénzem, én sem vagyok gazdag.


De kezd elegem lenni az emberekből, akik fröcsögnek, hogy ők milyen szegények, valaki meg gazdag. Lehordják mindennek, hogy az ő életük keményebb, ők sokkal több mindent átéltek mint a gazdag, ők sokkal intelligensebbek, jobbak, erősebbek stb.stb. tehát mindenben jobbak, mint a gazdag. Mert a gazdag csak el van kényeztetve, ki van nyalva a feneke. Volt példa, hogy nekem is a fejemhez vágták, hogy nem tudok én semmit az életről, mert van fedél a fejem fölött. Nem is értettem, és dühös is lettem. Nehogy már szégyellnem kelljen, hogy van egy házam. Szégyellnem kelljen, mert nem egy híd alatt élek. Ekkor már nem is vagyok ember.


És sajnos ez a gondolkodás, nem csak a tényleg nagyon szegény emberekre vonatkozik, úgy vettem észre.



2012. jan. 27. 20:26
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
19%
Ez Magyarország. Külföldön ez nem jellemző.
2012. jan. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
56%

"a gazdag csak el van kényeztetve, ki van nyalva a feneke"


Miért, szerinted nem így van? Szerintem az emberek itt az olyan gazdagokra gondolnak, akik tisztességtelen úton, mások kárára jutottak a vagyonhoz. (sok az ilyen) Na meg arra a rétegre, akik tényleg nem értékelik a pénz, nem értik meg, hogy az nem e semmiből jött.


Az exbarátom egyszerűen csak tehetősebb. Mégis akkora arca volt, ha pénzről volt szó, hogy még én is kiábrándultam belőle. Nem értettem, hogy miért olyan baromi büszke a kis panel lakására, amit nem a saját pénzén vett, és amit az apjáék pénzéből bútoroztak be. Arra is nagy volt az arca, hogy ő milyen sokat keres. Ha ja, én is sokat keresnék, ha a nagybátyám lenne a cégtulajdonos.


Szerintem az ilyeneket utálják az emberek.

2012. jan. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Pont ezen agyaltam én is mostanában, pedig én se vagyok gazdag. Csak azért merült fel ez bennem mert ahogy észrevettem nagyon sokakat nem csak a nagy társadalmi különbségek irritálnak hanem már az is ha neked csak egy valamiben egy picivel jobb mint nekik, vagy mert neked pl. segítenek a szüleid nekik meg nem mert pl. már nem élnek az ő szüleik vagy mert rossz szülők. Értem én hogy bizonyos szempontból rosszabb nekik viszont emiatt még nem kellene a másikat becsmérelni csak hogy ne érezzék magukat olyan sz@rul mert bizonyos dolgokat nem tudtak eddig feldolgozni. Mert lehet szépíteni a dolgot de amit ők ilyenkor csinálnak azt irigykedésnek hívják.


És én azt vallom hogy nem szabad bűntudatot érezned vagy kevesebbnek érezned magad amiatt mert neked megadatott olyasvalami ami a másiknak nem. Mert nekik is megadatott valami csak maximum még nem tudják mi az.

2012. jan. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
65%

Irigység...

De egy kőműves ismerős azt mondta (idézem): "nem sajnálom senkitől a Mercit, én már vagy hármat elittam"

2012. jan. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
63%

Nem szégyen, de ne legyél ezen fölháborodva.

Inkább állj ki egy rétre, nézz fel az égre és adj szépen hálát, amiért neked megadatott ez az élet, mert kerülhetsz még te is olyan helyzetbe, mint sokan mások.


Nem mindenki dolgozott meg a pénzért. És ne minden szegény ember tehet róla, hogy szegény. (lásd Afrika)


Én nagyon szegény családból származom, és bizony volt már olyan, hogy loptunk a húgommal, meg koldultunk KAJÁT. Aztán mást dobott a gép. Most tehetős vagyok. Nagyon tehetős. De ahelyett, hogy háborognék, inkább minden nap felidézem az érzést, hogy milyen is korgó gyomorral elaludni. És próbálok másokon is segíteni.


27N

2012. jan. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
60%

"Miért szégyen az, ha valakinek van pénze, gazdag?"


Nem szégyen. Valójában mindenki felnéz a gazdagokra, de mivel irigylik is őket, ezért gyűlölik is.


A nem-gazdag nagyon szívesen barátkozik a gazdaggal, mert reméli, hogy ebből előnye lesz. A gazdagokat körülrajongják, hajbókolnak előttük. Persze ha a gazdagot szerencsétlenség érzi, akkor barátai és rajongói titokban örülnek.


"De kezd elegem lenni az emberekből, akik fröcsögnek, hogy ők milyen szegények, valaki meg gazdag."


Persze, az irigység hiba, és roppant fárasztóak az irigyek szövegei. Ahogy egyébként roppant fárasztó a gazdagok kevélysége is. Ha gazdagok környezetében élnél és az ő más tartalmú, de hasonlóan idegesítő dumájukat hallgatnád, az is zavarna.


A szegények azt hiszik, hogy a "nehezebb életük" feljogosítja őket bármire, holott nem.


A gazdagok is azt hiszik, hogy a gazdaságuk feljogosítja őket bármire, pedig nem.


"Nehogy már szégyellnem kelljen, hogy van egy házam."


Nem kell bedőlni ezeknek a dumáknak. Nagyon sokan tettetik a szegényt, miközben nem is szegények. Ugyanezek az emberek más szituációkban a gazdagot tettetik.

2012. jan. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Szerintem csak azokat utálják, akik dicsekednek azzal, amijük van a szegényebbeknek.

Vagy lenézően beszélnek egy olcsóbb kocsiról, ruháról, bármiről. Volt egy ilyen kolléganőm is. Nagy fellengzősen előadta, hogy egy normális pólót nem lehet venni 5 ezer forinton alul, mindezt 10 éve, mikor fiatal, csóró kollágákkal dolgozott együtt.

2012. jan. 28. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Meg, hogy csak egy sz.ros kínai ócska cipő van xy-on.
2012. jan. 28. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
51%

"Szerintem csak azokat utálják, akik dicsekednek azzal, amijük van a szegényebbeknek."


Igen, csak az a vicc, hogy a paranoidabb szegények minden második mondatot képesek dicsekvésként értelmezni.

2012. jan. 28. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
35%

Nem szégyen, csak irigyek az emberek. Pedig sokszor bele sem gondolnak, hogy valaki tisztességesen, kemény melóval szedte össze a vagyonát.


Sajnos ebben az országban "mindenki", aki kicsit magasabb pozícióban van talicskával tolja kifelé a lóvét a saját számlájára, és mivel ezt látják az emberek mindenütt gondolják, mindenki csak kizsákmányolni akarja őket.


szóval ez csak irigység, meg "ha nekem szar, akkor legyen másoknak is" nézet.

2012. jan. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!