Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Elkéstem vagy még időben...

Elkéstem vagy még időben vagyok 26 éves korom végére lesz meg az 5 elvégzett évem a felsőoktatásban?

Figyelt kérdés

Sokan mondják: ma holnap 30 éves vagy, vagy... 27 éves vagy, és még nincs meg a diplomád... alig van munkatapasztalatod...

Hát nem tudom: 19 évesen érettségiztem, majd két év múlva kezdtem el a bachelor képzést, majd most a mester képzésre járok. Épp betöltöm a 27et, amikor meglesz a mesterszakos diploma.

Ez késő, vagy manapság hány évesen kellene elvégezni?

Van négy év telesales munkatapasztalatom, igaz, ez nem ér sokat a multik világában, ott releváns több éves tapasztalatot kérnek. De mégis? Időben vagyok még, vagy késő???


2012. febr. 1. 19:09
 1/8 anonim ***** válasza:

Mihez képest?? Mégis mi a mérce szerinted?

Annyira nincsenek az életbe ilyen "mércék"... Semmiben.

Az általános- és középiskolában osztályok, évfolyamok vannak, ezeket kb 6 évesen kezdjük és onnantól folyamatosan végezzük, talán ezért alakul ki bennünk, hogy X évesen itt és itt kellene tartani az életben. De ilyen nincs. Mindenkinek annyiféle tényező miatt annyira különbözően alakul...


Ne stresszelj, ez a TE életed, és így van jól! Légy boldog vele. :)

2012. febr. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

manapság még 27 éves kor körül egyetemisták

ez a kreditrendszer mellékhatása

meg úgyis kevés a munkahely van aki direkt is elhúzza, mert hova siessen

2012. febr. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Csak például a nagymamám azt mondta, pár éve, hogy ennyi évesen mások már ledoktorálnak, és annyira rosszul esett.

Én ugyanezt gondolom, hogy ez nem így van, és csak a családomprovokációja az egész.Akármit csinálok soha semmi sem jó! :(

2012. febr. 1. 19:36
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen. 1926-ban valóban így volt!
2012. febr. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mamád idős. Az ó idejében 25 évesen már volt két gyereke lakása autója. Ma ez másképp van.Ő nem ebben él, hanem a múltban.
2012. febr. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én 27 éves vagyok bsc-n, úgyhogy te még jobb vagy nálam. Amúgy érdemes minél többféle munkatapasztalatot szerezni tanulás mellett.
2012. febr. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!

26 évesen fogom befejezni az 5. évemet, 20 évesen érettségiztem, egy évet nyelvet tanultam, 21 évesen jelentkeztem egyetemre. 26 évesen fogom elkezdeni a doktori képzést, tehát úgy 30 éves koromban fogom befejezni a tanulást.... Nem késtél el semmivel! Több ismerősöm 30 felett van, és nyelvvizsgákra készülnek, továbbképzésekre járnak, ma már mindenki azon van hogy tanuljon!

2012. febr. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Jó, értem. Akkor jól éreztem, hogy nem gond ez valójában.

Én amúgy is hiszek az élethosszig tartó tanulásban.

2012. febr. 8. 01:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!