Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A csípős humor és a bunkóság...

A csípős humor és a bunkóság néha összekeverhető?

Figyelt kérdés
Nekem csípős a humorom és sokszor azt mondják rám hogy bunkó vagyok pedig csak viccelni akartam. Mit tegyek?
2012. febr. 4. 22:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

1.: igen

2.: picit próbáld visszafogni magad, keresd meg, hogy hol a határ, és ne lépd át

2012. febr. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
próbálom nem átlépni a határt, de sokszor van olyan, hogy nem bírom kihagyni ,hogy ne szóljak oda valamit ami mindenkinek vicces csak annak nem akinek mondom...
2012. febr. 4. 22:20
 3/12 anonim ***** válasza:

Kissé ismerős a helyzet...


Úgy vettem észre, a csípős humor csak akkor jó, ha aki hallja, az amúgy jól ismer engem, és tudja, hogy nem vagyok se bunkó, se beképzelt, se nagyképű...

Csakis szűkebb ismerettségi körben alkalmazandó, vagy pedig olyan kevésbé ismerősök körében, akiknek a sértődöttségük nem okoz lelki traumát vagy egyéb károkat.


Munkatársak körében csak óvatosan! Interneten is csak óvatosan, mert itt a csípős humor abszolút bunkóságnak tűnik.


Egyébként pedig tudatosan vissza kell fogni magad. És ha mégis észleled, hogy félre értett, akkor csak őszintén! Bocs, csak vicceltem. Ha nem érti, az az ő baja.

2012. febr. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
71%
Talán csak az illetőnek nem elég fejlett a humorérzéke. Tudatosítsd ezt benne.
2012. febr. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Egyébként pedig inkább legyél csípős humorú, de őszinte jellem,

mint mindenki számára kedves, de valójában álszenteskedő vagy hazug.

2012. febr. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
helyzet fuggo, merlegeld hogy kinek mondod es kik elott mondod.
2012. febr. 4. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
58%
Fejleszd az empátiádat. Vannak emberek, akik eleve nem bírják, ha gúnyolják őket. Másrészt mindenkinek vannak sérülékeny pontjaik. Lehet, hogy valamilyen területen tűri, ha viccelnek vele, de vannak számára érzékenyebb területek, amiken nem. Egyébként lehet humorizálni úgy is, hogy az nem valaki ellen irányul.
2012. febr. 5. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
igen, néha
2012. febr. 5. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
52%

Az a baj kedves kérdező, hogy sok ember tényleg azt hiszi, hogy humoros, pedig csak szimplán bunkó. Más kárára viccelődni igenis bunkóság. Lehet irónikusnak, esetleg szarkasztikusnak lenni, de ahhoz már intelligencia kell. Szerintem te szimplán fogod magad kipécézed valakinek a hibáját, beszólsz neki valami szerinted poénosat, aztán csodálkozol, hogy elküld a francba...

Továbbá az sem mindegy, hogy kinek mit mondasz. Van olyan barátom, akitől bármilyen poént elfogadok, sőt az olyan poénjain is nevetek, ami miatt mást már bunkónak tituláltam volna.

2012. febr. 5. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló: Nem akarok senkit megbántani és nem nézek ki valakit hogy vele most bunkó leszek.

Köszönöm a válaszokat

2012. febr. 5. 16:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!