Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Csendesebb, visszahúzódóbb...

Csendesebb, visszahúzódóbb lányok, ti hogyan érvényesültetek a mai világban?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Arra gondolok, hogy milyen gyorsan találtatok munkát, a munkahelyeteken is "csendes lányként kezelnek"? illetve az életben hogy boldogultok? férjetek, párotok van? mióta? meg mennyi volt előtte? stb...

Remélem érthető, hogy mire gondolok.

Előre is köszi a válaszokat!


2012. febr. 7. 14:54
 1/9 anonim ***** válasza:
90%

szerinted a tegnapi világban mi volt? ugyan ez mint a maiban.


a csendesség és mulyaság nem ugyan az. Attól hogy valaki csendesebb még lehet simán sikeres mindenben az életben.

2012. febr. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
nem tudom mit értesz csendesebb alatt,de ha máshol nem,álláskeresesnél ki kell nyitni a szádat,kiállni magadért,vagy elviszi az a munkát akinek jobb kommunikációs készségei vannak,és rámenősebb.Én ezt a saját káromon tanultam meg,egyébként a visszahúzódásnak is vannak fokozatai,befordulni nem szabad,nehéz kijönni utána belőle.Szerintem ezek a problémák önbizalomhiányból adódnak,arra kell rágyúrni ,keress olyan dolgokat amikben jó vagy,hogy legyen sikerélményed, sportolj pl nekem ez segit.Azzal,hogy valaki nem harsány nincsen baj, ez szeméylfüggő dolog,de a visszahúzódás szerintem azt eredményezi,hogy nehezebben boldogulsz az életben.Párkapcsolatok terén az ismerkedés okozhat gondot
2012. febr. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nos, én nem vagyok egy hangoskodó, magamutogató, káromkodó tapló, tehát elvileg visszazúzódónak számítok, de ez nem jelenti azt, hogy tehetetlen málé lennék, aki nem képes megvédeni a maga érdekeit, inkább úgy fogalmaznám, jó modorú, tapintatos ember vagyok,bár mostanában fontolgatom, hogy ezen változtatnom kellene talán, mert tény, hogy átlagos közösségekben minél bunkóbb valaki, annál könnyebben érvényesül.Éljen a média társadalom formáló hatása(lásd, való világ..)
2012. febr. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A második, harmadiknak köszönöm a választ! az elsőnek úgy látszik nem sikerült felfogni a dolgokat, de értékelem, hogy írtál.
2012. febr. 7. 15:08
 5/9 anonim ***** válasza:

Jó,azért túlzásokba sem kell esni.Az,hogy valaki nem csendes nem jelenti azt,hogy egy tróger tirpák.

És olyan formációban ennek semmi köze a fogyasztói társadalomhoz,meg a médiához ,hogy aki jobban ki tudja fejezni magát,nem málészájú az jobban is tud érvényesülni.Ez mindig így volt,amióta világ a világ. Főleg,hogyha emberekkel kell dolgoznod,nem ülhetsz kussban,nem szégyenlősködhetsz,fordulhatsz be a saját világodba egy munkahelyen.

A harsányabb embernek tudnia kell visszafogni magát,amikor szükséges,a csendesebbnek pedig kifejeznie magát amikor kell . Egyik sem jobb vagy rosszabb a másiknál,senki nem tökéletes,mindenkinek vannak erősebb és gyengébb oldalai,és a gyengébbekre rá kell gyúrni. Az emberek között is farkastörvény van és volt is mindig.

A valóvilágos trógereket meg ne keverjük ide egyébként sem,mert szó sem volt ilyen embertipusról.

2012. febr. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én értem miről beszélsz. Én nehezen oldódom fel, de azért sokat fejlődtem az évek alatt. Ha tetszik a munka akkor képes vagyok vagány lenni és mosolyogva elmesélem miért jelentkezetem, milyen volt az előző munkahelyem és gyorsan találtam is munkát.

Viszont a párkeresés nehezebb dió, ott azt látom, ha nem vagyok nyomulós akkor egyedül vagyok, maradok, ez sok évig így is volt. Nehéz nekem kezdeményezni, több kapcsolatom volt, de társat még nem találtam akivel komolyabbra fordult volna, gyerek stb. Bár volt egy éltesebb pasim akitől sok mindent megtanultam. De ebben még fejlődnöm kell azért.

2012. febr. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem okoz gondot az élet :) Mivel ilyen vagyok, ilyen a társaságom is, olyan szakmát is választottam, ahol nem hátrány, hogy ilyen a személyiségem.

A párom az egyetemen ismertem meg, öt éve vagyunk együtt. Előtte is volt pár barátom, és sokan udvaroltak is nekem. Ez egyébként szerintem nem attól függ, mennyire vagy csendes. Ha minden elfogultság nélkül nézem magam, szerencsés vagyok, mert szép arccal és elfogadható alakkal születtem. A divatot sose követtem, viszont mindig igyekeztem csinosan és nőiesen öltözni (szoknya, blúz minden mennyiségben!), de kerülöm a túlzásokat, mint a miniszoknya, mély dekoltázs.. érdekes módon a lányoktól rengeteg kritikát kapok, de a fiúknak tetszik :)

A munkakereséssel sem volt gondom. Gyakorlatilag ahova akartam menni dolgozni, oda mindig felvettek, kivéve egyszer bolti eladónak.

A "trükk" a következő: előre kell gondolkozni pár évvel, és növelni a munkaerőpiaci értékünket. Manapság egyre elterjedtebb az a nézet, hogy egy jó önéletrajz és interjú elég a munkába álláshoz, de ez nem igaz szerintem. Pontosabban nem csak ez a mód létezik. Az a lényeg, hogy ha eldöntötted, milyen irányba szeretnél továbbmenni, akkor tegyél meg mindent annak érdekében, hogy a lehető legjobb legyél. Járj versenyekre, egy országos versenyeredményt már az önéletrajzba is be lehet írni. Ha még diák vagy, keress minél előbb szakmai jellegű diákmunkát. Ha egyetemre jársz, tdk-zz! Ha jól csinálod, a munkáltatót már nem is igazán fogja érdekelni az interjú, mert a tetteid és eredményeid önmagukért beszélnek!

2012. febr. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Igazat irsz az eredményekkel kapcsolatban,hogy magukért beszélnek. De ha van két ugyanolyan eredményekkel rendelkező jelentkező (ami ma már egyáltalán nem ritka,egy egy állásra rengetegen jelentkeznek) az interjú fogja eldönteni kit vesznek fel,az első benyomás eléggé fontos.
2012. febr. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Tény, hogy általában könnyebben felveszik a nagydumásokat, de épp ezért kell törekedni a kiemelkedő eredményekre. Azért is van sok azonos eredményekkel rendelkező munkakereső, mert sokan - sőt: legtöbben - nem tesznek semmit annak érdekében, hogy kiemelkedjenek az átlagból.

Az átlag pályakezdő például elakad ott, hogy kétéves munkatapasztalatot kérnek tőle. Velük szemben könnyű előnybe kerülni: dolgozni kell suli mellett. Ehhez kell az előrelátás!

2012. febr. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!