Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy lett ilyen bunkó a...

Hogy lett ilyen bunkó a fiatalság?

Figyelt kérdés

Egyre többször hallom ezeket:

Én aztán át nem adom a helyem a buszon az öregeknek.

Miért kéne tisztelnem az idősebbet? (ezekre ált azt mondják h hát mert ilyenek meg olyanok az öregek. De ha egy bunkó volt velük az nem jogosítja fel őket h minddel így viselkedjenek)

meg ilyeneket látok h neki mennek az öreg néninek és még vigyorognak is rajta h majdnem elesik. Terhes nőnek az arcába fújják a cigifüstöt


2012. febr. 8. 19:09
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
78%
Azért ha az öregeket megfigyeled, akkor megtudod.... Pl. üres a busz. van szabad hely. De az öregek ha kiszemelnek maguknak egy helyet, ahol esetleg már ülnek, akkor csak azért is odakunyerálja magát.... pl.... Vagy volábuszon hamár nem fizetnek (ha fizetnek is) 1 ülőhelyet tartalmaz, amit elfoglalhatnak, és az öregek teli buszon, álló utasok mellett 2 helyet foglal, meg sorolhatnám... Ne csak a fiatalok viselkedését figyeld, hanem az öregekét is...
2012. febr. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
51%
Mert a szüleik nem nevelik meg a mai tiniket,gyerekeket( tisztelet a kivételnek), még terhesen is átadtam a helyem ha láttam egy idős embert aki alig tudott járni,állni,vagy ha mankóval jártam suliba pár hónapig is álltam,csak hogy az idős ember aki nálam is nehezebben jár,és áll le tudjon ülni,no persze nem azokra gondolok 50-60évesekre akiken látszik hogy semmi gond,és már úgy jön fel a buszra hogy azon puffog már megint nem ülhet le,mert egy anyuka a kisgyerekével leült,vagy egy várandós nő stb. Engem még megtanítottak az udvariasságra,alázatra,tiszteletre,pedig én is fiatal vagyok mindössze 22 éves,ha ma egy-két tini kapna egy pofont azért,mert tiszteletlen volt,akkor legközelebb kétszer is meggondolná.
2012. febr. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Épp ezt mondom h mert van ilyen öreg attól még nem kell bunkónek lenni. Az én beteg nagypapám mikor lejött hozzánk (azóta se akar megint lejönni) teli buszon végigállta a 2 órás utat. Szegény nagyon rosszul volt mire ide ért.

De olvasd végig amit írok és ne csak azt ragadd ki ami neked tetszik. Köszönöm

2012. febr. 8. 19:21
 4/22 anonim ***** válasza:
2.vagyok,igen én is írtam az idősebbek közül is vannak érdekes figurák,azokkal nem is érdemes foglalkozni,de akinek tényleg szüksége van ülőhelyre azon látszik,és nekik igenis illik átadni a helyet,engem mankóval sem engedtek leülni az iskolások,sőt terhesen sem,én állítottam fel őket...
2012. febr. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

Na, erre én is kíváncsi lennék.

Én soha nem tudnék ilyen bunkó lenni... Direkt neki menni, hát minősíthetetlen.

Egyszer jöttem haza busszal, rengetegen voltunk. Volt egy kismama is, és senki nem adta át a helyet neki... Ott ült a lépcsőn szegény. Anyuval utaztunk mamához, egy néni le akart szállni a pakkjaival. Nem állt fel senki segíteni neki, csak anyum.

Mikor kismama voltam, velem is bunkóztak... A labornál majdnem hasba vágtak, pedig eléggé nagy volt a hasam...

2012. febr. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Értelek én,de elmesélnék valamit ami a napokban történt:


Üres volt a busz, 3.-nak szálltam fel(szóval volt még hely)

mögöttem 2-vel felszállt egy idősebb néni és lehuppant mellém. Megmertem szólalni,hogy "Elnézést,de foglalt ez a hely" És ordított velem,hogy mit képzelek...akkor takarodjak mellőle.. mert ő a barátnője mellett fog ülni (aki mellett szintén nem ült senki)

És 20 percig azt hallgattuk,hogy milyenek vagyunk.

És rosszul esett,hogy olyanokat mondtak ami nem igaz. Nyílván mindenkinek megvan erről a véleménye,de szerintem normális voltam és nem köteleztem arra a nénit,hogy álljon a buszon. Mindig átadom a helyem,de pont ezek az idős nénik azok akik a botjukkal ütik a másikat,hogy felmenjenek a buszra és dulakodnak,lökdösődnek és oltogatnak minket ..nem nem mi vagyunk az áldozatok,de azért ne már.


Tény,hogy jópár paraszt kölyök van,de azért az idősek között se kell messzire menni,hogy olyanokat kifogjunk,mint például én. És amit írtál "De ha egy bunkó volt velük az nem jogosítja fel őket h minddel így viselkedjenek" Ez az idősekre is érvényesnek kéne lenni attól,hogy egy bunkó volt nem kéne,hogy a többiről is úgy beszéljenek ahogy.

Mert,hogy olyanokat képesek mondani,hogy leszakad a pofám..hogy most jól hallottam a 80 éves Marikanéni szájából amit mondott?!

Jó már lassan egy regényt írok,de ezt már régóta leakartam írni és most kijött belőlem..


Szóval a lényeg,hogy ez oda-vissza megy. Ha velem kedvesek én is az leszek. Ha én kedves vagyok akkor velem se legyenek b*unkók,szerintem. Tömören ennyi lenne.

2012. febr. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

ma 19:24 vagyok:

Volt már olyan,hogy több,mint 1 órát ültem lépcsőn,mert átadtam a helyem..nem is egyszer. Szóval nem arról van szó,hogy nem tisztelem őket,de van olyan idős akit nincs miért tisztelnem.. le lehet pontozni,ez van:)

2012. febr. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

én sem az olyanokra gondolok... Természetesen átadom a helyet, ha látom, hogy egy idős hölgy/úr felszáll a járműre, de amelyiken látszik, hogy húúú, de szemét az a fiatal, meg egyéb, az ne várjon jót.


Pl. volt mikor álltam a buszmegállóban és ott volt egy idős nő. A busz meg sem állt, de ő fellököt, hogy ő le akar ülni. És mikor megemlítettem neki, akkor én voltam a tetves k.va mert nem vagyok megnevelve... Közben csak annyit mondtam, hogy legyenszíves nem fellökni, mert a busz úgy sem megy el, míg a megállóban vannak. Én napi szinten 4 órákat utazok (sőt t9öbbet is) és mindig találkozok ilyenekkel. És elnézést, hogy az első válaszom így sikeredett.

2012. febr. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

2

Bocsi nem neked szólt

6

Épp ezt mondom h 1-2 öreg ilyen és már mindhez úgy is viszonyúlnak a gyerekek

Am ezt teszi tönkre az országot h mindenki így gondolkotzik. Ha velem ilyenek akkor én is. Ez nem jó hozzá állás

2012. febr. 8. 19:42
 10/22 A kérdező kommentje:
Am én sem vagyok olyan öreg (én is pont 22 :D ) de én még tudom h hogyan kell viselkedni
2012. febr. 8. 19:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!