Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Valóban ennyire buta és...

Valóban ennyire buta és primitív a mai fiatalság?

Figyelt kérdés
Sokszor olvasom a kérdéseket,válaszokat, sok kamu kérdés, minimális ismeret nélkül az adott témában,unatkozó gyerekek fantáziája működik,a válaszolók meg elhisznek mindent. Különösen felháborítónak tartom,amikor a hülye,szemét szüleikről írnak,akik meg akarnak tiltani valamit,vagy esetleg megkérik őket,vigyé ki a szemetet,ezáltal cselédsorba taszítják szegény ártatlan gyermekeiket. Akik persze jók,átevickélnek 2-sel egyik évfolyamból a másikba,de néha még van egy hármasuk is. De az aljas szülőknek ez sem tetszik. A válaszolók zöme még uszítja is őket,menj a Gyámügyre,jelentsd fel.stb.Ennyit a tinikről,illetve a nekik adott válaszokról. A másik,olvasom a babák,kisgyermekek rovatokban,mennyi jól fejlett, tökéletes baba van manapság,örül a szívem. De hogy lesz ezekből a kis zsenikből 6-8 éves korukra annyi iskolaéretlen,amennyien manapság vannak,soha ennyi olvasni írni nem tudó gyerek nem koptatta a padokat,mint manapság. Persze,tudom én,a hülye óvónők,tanítók,tanárok a hibásak (szerencsére én egyik sem vagyok),de a szülők és a gyerekek tökéletesek. Ha véletlenül valaki nem úgy válaszol,ahogy a kérdés feltevője szeretné,már le is pontozták. Ha azt írja egy szerencsétlen,jó szándékú értelmes ember,hogy pl. 4-5 éves gyereket már nem kellene szoptatni,huszan ugranak neki.Néha csak olvasom a kedves szülők tanácsait,és azon gondolkozom,15 év múlva,ha a saját gyerekük lepofozza őket,esetleg egy szép nagy kést állít beléjük,akkor is ezeket a válaszokat fogják helyesnek tartani? Mert ennek a fene nagy engedékenységnek előbb-utóbb meg lesz az eredménye,csak nem biztos,hogy az olyan jó lesz,ahogy ezt ma gondolják a kedves válaszolók.
2009. jún. 28. 23:23
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
93%

Így igaz! Sajnos...

De nagy az Isten állatkertje...

2009. jún. 28. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Ez részben igaz. A többség ilyen, de vannak kivételek. Akik felfogják ép ésszel, hogy a szüleik csak jó akarnak nekik. Igaz én is mai fiatal vagyok, de kivétel. Tudom mit szabad és mit nem. De, lassan minden felnőttben olyan kép alakul ki a tinikben hogy: mind isznak, cigiznek, netán drogoznak is, 13 évesen már nem szüzek, 10-nél több pasijuk/csajuk volt már, bulikba mászkálnak aztán egyszercsak kiszakad a gumi és a csaj terhes lesz. Hát mit mondjak "szép" csak szomorú.
2009. jún. 28. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
65%

Megkérdezhetem, hogy neked van gyereked? Csak kíváncsi vagyok...egyébként ez az oldal nem a valóságot tükrözi ugyanis nem hiszem, hogy ide többségében pl. olyan szülők irkálnak a kis gyerekükről, akik egyáltalán nem fogják őket megnevelni. Azért tesznek fel kérdéseket, mert valószínűleg jól akarják tenni a dolgukat, tehát legalább valamilyen szinten törődnek a gyerekükkel.

Az engedékenység alatt milyen konkrét példát értesz?

2009. jún. 28. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
91%
Teljesen egyetértek !
2009. jún. 28. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Hát azért nem kellene ennyire általánosítani... Lehet, hogy egyes körökben ilyen a fiatalság, de ahova én jártam suliba, ott nem ilyen volt. Az emberek tanultak, tisztelték a szüleiket. Úgyhogy én nem is azt mondom, hogy "vannak kivételek", hanem nagyon sokan vannak, akik nem ilyenek. A szülőkről nem tudok véleményt mondani, azokat a kérdéseket/válaszokat nem sűrűn olvasgatom.
2009. jún. 29. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim válasza:
42%
Én nagyon rosszindulatúnak találom a kérdésed. Csak nézz rá magára a kérdésre és az utána következő ömlengő siránkozásra. Fiatalként kikérem magamnak az ilyen szánnivaló, rosszindulatú általánosítást.
2009. jún. 29. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Vannak gyerekeim,diplomás,rendes,dolgozó,intelligens emberek. Unokáim is,szintén nevelve. Sajnos azonban ennek ellenére fenntartom véleményemet. Természetesen vannak kivételek. De egyre kevesebben((:
2009. jún. 29. 00:50
 8/28 A kérdező kommentje:
23.53-as,vedd a fáradságot,és FIGYELMESEN olvasd el a kérdéseket és a válaszokat. Ha utána sem találod a kérdésedre a választ,elmagyarázom.
2009. jún. 29. 00:55
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

2 majdnem felnőtt és egy baba anyukája vagyok.A zsenikről:a lányom elsős volt,amikor a tanító megkérdezte a szülőket"mit gondolnak,mi lesz a gyerekükből?"30 fős osztályból egyedül válaszoltam,hogy remélem jó szakmunkás.Mindenki diplomát várt a gyerektől.

Ma középiskolába jár.Nem tanul jól,sőt.Ő a kezéből akar megélni,nem az eszéből.Én támogatom.

A zsenik közül sokak már bejárták a város iskoláit.Lehet,hogy ugrik az érettségi is?

2009. jún. 29. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
79%
Nem értem, hogy a kérdezőnek miért fáj, hogy sok a buta ember. Szerintem ugyanúgy voltak régen is buta, primitív emberek, mint manapság, de emellett van sok művelt ember is, csak egyesek a negatívumokon kívül mást nem látnak meg, mert a jó beszédtéma alapja csak valami rossz lehet...a kérdezőnek azt szeretném mondani, hogy próbálja az okos, rendes, intelligens emberek társaságát keresni és elkerülni a primitíveket. Mást úgysem tud tenni. Szerintem senki sem kényszerít, hogy erre az oldalra járj. Szóval ha nem tetszik, akkor miért olvasod? Hogy megbotránkozz? Sok ember élvezi azt. Én is többdiplomás, normális családban élő fiatal nő vagyok. Mégsem nézem le azokat, akiknek ezen dolgok egy része nem adatott meg. Szerencsére nem minden ember egyforma. Szakmunkásoktól is szükség van például és attól még ők ugyanúgy lehetnek jó emberek, sőt. Nem nézem le őket, de úgy látom, hogy te igen. Képes vagyok a magam dolgával foglalkozni, segítek, akinek csak tudok, a jövőmre koncentrálok, a gyerekeimet nevelem...ha te is magadra fordítanál több időt, sokkal jobban éreznéd magad. Ne hagyd, hogy az ilyen emberek elrontsák a kedvedet. Túl sokat foglalkozol másokkal (nem emberségből, csak tudat alatt meg akarsz rajtuk botránkozni szerintem).
2009. jún. 29. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!