Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan lehet állampolgárságot...

Hogyan lehet állampolgárságot váltani?

Figyelt kérdés

Nem sokára 18 vagyok. Minél hamarabb szeretnék állampolgárságot váltani, és külföldre menni tanulni (ott kezdeni majd az egyetemet.) Hogyan lehet minél hamarabb túladni ezen a magyar állampolgárságon?


Kíméljetek meg a troll válaszoktól, imádok magyarnak lenni szeretem a hazámat de nem akarok felnőtt koromban itt gürizni és ettől az országtól már bármi kitellik, pl. most ott van az a törvény, hogy én fizessem vissza amit az állam értem "tett". Igen és miből fizessem ha nincs munkahely? Emiatt szeretném már külföldön kezdeni az egyetemet is. Angol állampolgárságot lehet valahogy szerezni? (jól tudok angolul, nyelvvizsgám hamarosan megvan.)


2012. febr. 11. 12:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Hát ez nem így megy, hogy válogatunk az állampolgárságok között.


Minden országban más és más, de abban megegyeznek, hogy huzamos ideig kell kint élni és dolgozni, hogy egyáltalán megigényelhesd. De van, ahol ez sem elég, és az adott ország állampolgárához kell hozzámenned, hogy megkapd.


De nem kell állampolgárságot váltani ahhoz, hogy külföldre menj élni és dolgozni.

2012. febr. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Igen de ha kiköltözök külföldre attól még az itteni adót és tb-t nem kell fizetnem? Meg az ilyen sok kicsi sokra megy dolgokat?
2012. febr. 11. 12:37
 3/13 A kérdező kommentje:
fizetnem kell, nem? -* így akartam írni bocsi.
2012. febr. 11. 12:38
 4/13 anonim ***** válasza:

"ott van az a törvény, hogy én fizessem vissza amit az állam értem "tett"


Te tisztességesnek tartod azt hogy az állam pénzén tanulsz, mások pénzén, és akkor te nem teszel semmit azért az államért, dolgozókért? Neked kell adni de te nem adsz vissza semmit?

2012. febr. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nem kell TB-t fizetned, hiszen úgysem veszed igénybe a szolgáltatásokat. Ha kint bejelentett munkahelyed lesz, akkor úgyis ott fogják vonni tőled a "TB"-t, ott leszel biztosítva. Ez persze azzal jár, hogy ha hazajössz és orvoshoz mész, akkor bizony számlázzák, de hát ez gondolom érthető.


Adóznod is ott kell, ahol dolgozol.

2012. febr. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Milyen adót meg TB-t akarsz külföldről fizetni?
2012. febr. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Te tisztességesnek tartod azt hogy az állam pénzén tanulsz, mások pénzén, és akkor te nem teszel semmit azért az államért, dolgozókért? Neked kell adni de te nem adsz vissza semmit?



Nem, de azt sem, hogy a jó tanulókat vágják földre ezzel is mert aki meg cigány ugye az meg úgyis kapja a segélyt és a cigányokat meg mindenhol támogatják. Nesze neked Magyarország akkor támogasd a szerencsétleneket majd megnézem az országot 20 év múlva hol fog tartani mikor tele lesz cigány orvosokkkal. :) Ez az egész rendszer csak a cigányoknak és a politikusok családjainak kedvez. Ezért nem akarok itt maradni és még több pénzt tömni Orbán és Gyurcsány meg a többi ficsúr zsebébe.

2012. febr. 11. 13:07
 8/13 anonim ***** válasza:

Állampolgárságot VÁLTANI nem lehet, legfeljebb le tudsz a magyarról mondani, de azt csak akkor lehet, ha másik állampolgárságod van kilátásban.

Viszont minden országban az állampolgárságnak komoly feltéletei vannak, pl. több éves (5-15) ott élés, munkahellyel, az adott ország nyelvének - ottani mérce alapján - jó ismerete, és sok helyen még ezen kivül is sok feltétel.


A másik részére a véleményednek: ha igénybe veszed MO-on az oktatási kedvezmenyeket (MERT kaptál kedvezményt, elvégezhetted az egyetemet), akkor az elég szegénységi bizonyitvány, hogy most amikor valami hasznot is hozhatnál, akkor le akarsz lépni. Akkor már az általad annyira lenézett cigány orvos (aki mellékesen azért sokkal nehezebb helyzetböl indult, mint te), vagy a politikus gyereke becsületesebben jár el, mint te.

2012. febr. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

OMG állampolgárságot váltani. :D

Ilyen tudással megy valaki egyetemre? Külföldre?

2012. febr. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Igen ha visszaadom az egyik állampolgárságot és felveszek egy másikat akkor az váltás. Csak józan paraszti ésszel gondolkodj. Lehet másképp kell nevezni de ez is helyes mivel le VÁLTOM az előzőt. Érted?
2012. febr. 11. 14:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!