Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Megfogalmaznátok néhány...

Megfogalmaznátok néhány mondatban, vagy kulcsszavakban, számotokra mit jelent a 'normális ember' fogalma?

Figyelt kérdés
Tehát ki az akire azt mondjátok, hogy igen, ő egy rendes, normális ember? Milyen értékekkel, személyiségjegyekkel bír az ilyen ember? Kérlek ne tegyétek át máshova, legalábbis egy darabig ne, fontos kérdés, ebben a témakörben kapni a legértelmesebb válaszokat, és nem csak 1-2-t szeretnék.
2012. febr. 12. 05:10
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
+ egy másik kérdés; lenne köztetek olyan aki hajlandó lenne velem messengeren keresztül beszélgetni néhány témáról? Ilyenek mint pl ez, + érzelmek, érzések, hogy reagálnád adott szituációkban, stb? Olyan emberekre lennék elsősorban kíváncsi, akik magukat normálisnak tartják. :)
2012. febr. 12. 05:48
 2/11 anonim ***** válasza:
91%

:)))))))

Én normális vagyok-a hangok is megmondták:P



Szerintem normális ember az, aki ésszel cselekszik. Ami emberek szempontjából azt jelenti, hogy nem racionálisan, hanem norma követően (pl. nem racionális nem lopni, ha azt senki nem tudja meg, de azért a pénz szerzésnek legtöbben nem ezt a módját választjuk...)

Normális ember tudja "vezetni" a saját életét, vannak céljai, álmai. Nem egy, több...

Párkapcsolatban (ha van) akkor tud bízni, szeretni, tisztelni...

Személyiségjegyek? ezt nem értem mire érted, alapvetően nincs olyan személyiségjegy ami "normális".


Rendes ember aki segít másokon, néha csak úgy, altruista módon. Persze családban, barátok között ez alap.

Nem tudom még mit írjak:D Nem tudom eldönteni pszichológussal, vagy filozófussal beszélek:D

2012. febr. 12. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

:)


"Személyiségjegyek? ezt nem értem mire érted, alapvetően nincs olyan személyiségjegy ami "normális"."


Itt ilyenekre gondoltam csak, hogy jó, gonosz, barátságos, barátságtan, jó humorérzékű, humortalan, meg ilyesmik. Persze kinek mi a normális, de egy barátságos, vicces emberre hamarabb mondod hogy az, mint egy zsörtölődő, rosszindulatúra nem?


Szóval két dolgot írsz, egy hogy betartja a szabályokat, kettő hogy rendben van az érzelmi világa (tehát tudja mi a tisztelet, szeretet, önzetlen, stb)?


Írj nyugodtan bármit ami eszedbe jut, akármire mondhatom hogy hasznos. :) Pszichológus biztos nem vagyok, filozófus sem, inkább csak kíváncsi. :)

2012. febr. 12. 06:14
 4/11 anonim ***** válasza:

:D Én pszichológus vagyok/leszek úgyh. érdekel hogy "mi a norma" mások szerint.

Szerintem a "normális" kategóriába nem kell, hogy bele illesszük a jó humort...egye ember lehet "normális", attól mert nincs humorérzéke...


De ha azt kérded, milyenek a barátaim, akkor ők értik a viccet, intelligensek, van humoruk, de nem "durvák" a vicceik, nem esnek át a ló másik oldalára. Van párkapcsolatuk, olyan ahol tiszteletben tartják a párjukat, közös döntéseket hoznak. Van életcéljuk, szeretnének előre lépni az életben. Gondoskodóak, bármikor számíthatok rájuk. Lehet velük lazulni is és az élet komoly dolgairól elbeszélgetni, őszinték...és még sorolhatnám. Nem agresszívak, nem trágárkodnak, és ha már itt tartunk nem cigiznek (na egy dolog: normális ember nem szivarazik:P) és nem is isznak (1-2 sört leszámítva a nagy összeröffenések alkalmával).

Ha a barátaimat normálisnak tartom akkor ilyen egy normális ember:)

2012. febr. 12. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

De valamilyen szinten relatív ez is, hogy ki a normális, nem? Pl. lehet hogy te azt mondom, nem kell valakinek viccesnek lennie ahhoz hogy normális legyen, más meg lehet azt mondja, szóba nem állna egy olyan emberrel akivel nem lehet egy jót nevetni. Vagy a cigi, amit említettél. Manapság majdnem mindenki cigizik, tehát végül is lehet azt mondani, hogy ez normális, nem? Még ha egyes emberek (főleg akik nem cigiznek :) ) máshogy gondolják.


Azt hiszem lehet két részre szedni ezt a kérdést, az első amikben gondolom nagyjából mindenki egyet ért, amiket először írtál, hogy követi a szabályokat, nem deviáns, odafigyel mások érzéseire, stb. A másik pedig már amikor jobban belemegyünk a részletekbe, itt kerül előtérbe jobban a személyiség, meg az ilyen dolgok hogy humoros, komoly, laza... Mert valóban, két teljesen különböző személyiség még ugyanúgy lehet normális, ha összességében nézzük. :) Na és hol van a határ? Honnantól nem normális valaki?

(Amúgy érdekel engem is a pszichológia, de nem minden része, és pszichológus sem szeretnék lenni. Tehát csak amolyan hobbiszinten. :) )

2012. febr. 12. 07:10
 6/11 anonim ***** válasza:

persze a kérdés maga is relatív...

Hol a határ? mindenkinek máshol...

Az első kérdésem általános volt, de mivel írtad, írjam bővebben, hát csak magamra, ill. barátokra tudtam vonatkoztatni. Persze, hogy mindenkinek más a normális:)

2012. febr. 12. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A normális ember fogalma mindenkinek mást és mást takar.Számomra nincs olyan,hogy "normális ember",mert mindenki teljesen más,egyedi,egyszer,utánozhatatlan,és minden ember valaki számára normális.A normális szót inkább akkor szoktam használni,amikor pl.egy elzüllött,iszákos,drogos,magára nem adó emberről és egy "rendes",nem iszákos,dolgos,becsületes emberről beszélünk.

De ha azt vesszük,hogy milyen a baráti köröm és az alapján kéne definiálnom a normálist,nem biztos,hogy sikerülne:D A barátaim körében is vannak olyanok,akik vmilyen szempontból "nem normálisak",nekik is vannak olyan hibáik amiket én magam is a nem normális kategóriába sorolnék,de mégis ők a barátaim,mert velük érzem magam teljesnek.Na de,hogy mondjak példát is,ha már mindenki írt:rendszerető,dolgos,szorgalmas,kedves,becsületes,türelmes,magára és a munkájára igényes,jó humorú,jószívű embert mondanék normálisnak így általánosságban.De ez így elég tág fogalom úgy érzem.

2012. febr. 12. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Az a normalis ember,

aki egyenes, öszınte, de nem tapintatlan.

Aki szandekosan nem art masoknak, es amennyıre tud, segıt.

Akı kepes bocsanatot kernı, es megbocsatanı.

Akı egyenes gerınccel tukorbe tud neznı.

Es akı ugyanazt es ugyanannyıt ad magabol, amıt es amennyıt el ıs var a masıktol.

2012. febr. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A normalis fogalma foldrajzılag ıs valtozo.

egy adott kozossegben az a normalıs, amıt a tobbseg kepvısel.

Pl. Mo.-n normalıs, ha egy no ujjatlan felsoben, es terdıgero szoknyaban van. Afganısztanban ez nem normalıs.

Ugyanakkor megrokonyodnenk, ha egy no meztelen felsotesttel menne kı az utcara, holott sok afrıkaı torzsnel sem a nok, sem a ferfıak nem takarjak a felsotestuket.


Es ez ıgy van mınden emberı tulajdonsaggal.

2012. febr. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
76%

Az, hogy mindenki cigizik, nem teszi a cigizést normálissá. Direkt károsítani az egészséged nem normális. A cigizés inkább ÁTLAGOS dolog. De a normális nem átlagos.


Mert pl. mondhatom, hogy az átlagos magyar ember irigy. Viszont szerintem az irigység nem normális dolog.

2012. febr. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!