Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Tudom, hogy a nagy többségénél...

Tudom, hogy a nagy többségénél az emlékek megszépülnek, de ha ha reálisan nézzük, ők rossz tanárok voltak, nem?

Figyelt kérdés
Ha visszaemlékszem az általános iskolai éveimre, az ugrik be, hogy a tanáraim azt szajkózzák, hogy "ha ügyvéd akarsz lenni kívülről meg kell tanulnod a törvénykönyvet, ha orvos akarsz lenni ahhoz szín 5-ösnke kell lenned" és még sorolhatnám, ahelyett, hogy inspiráltak volna, ijesztgettek mindenkit és elérték, hogy a színvonalukat lejjebb adják, elültették azt a gondolatmagot minden diák fejébe, hogy "hú ahhoz nagyon okosnak kell lenni, meg sem próbálom inkább", ezek vészjósló károgások, átlagos és rossz tanárok voltak és ilyen életszemlélet mellett kellet felnőnöm, ahelyett, hogy kezdetektől fogva egyengettek volna, mert nem voltam rossz tanuló és fantasztikusan tudok érvelni. Most már kétségbeesetten próbálom kikalkulálni miből hány százalékos érettségit kell tegyek, ahhoz, hogy egyáltalán bejelölhessek egy olyan szakot/kart, ami érdekelne.. nagyon dühös és mérges vagyok mindenkire magam körül, egy depressziós fertő az egész, ahol senki nem törődik veled. Ha nekem gyerekem lenne, úgy egyengetném az útját, mint Mozart útját az apja. Hiába a megható ballagás meg a beszédek, a tanárok többsége NEM JÓ TANÁR.

2012. febr. 17. 19:06
 1/8 anonim ***** válasza:
28%

Nem, drága, TE fogtad fel rosszul. Pontosabban az emberek 90%-a rosszul fogja fel, de a maradék 10 leül, tanul, és hogy meglegyen az a szín ötös - megjegyzem, nem annyira nehéz gimiben annak lenni, ha mondjuk abból indulunk ki, hogy az ember figyel órán, akkor összesen heti egy óra plusz tanulás egy nagyon erős, matek spec gimi legerősebb osztályában is -, és szinte bármit megtesz, hogy elérje, amit akar >> őket ez a csak azért is hozzáállás hajtja előre, hogy csak azért is megmutatja mindenkinek, hogy igenis meg lehet csinálni. Aztán majd ezek is fognak érvényesülni az életben.


Ha bekerülsz egy jó egyetemre, az első dolog, amit meg fogsz tanulni, az az alázat, a második a kitartás, a harmadik pedig hogy hiába tanultál tizenkét évig, rohadtul semmit nem tudsz semmiről. Tapasztalat, és nem csak az enyém.


Mert, ha ezen kiakadtál, akkor ne is gondolj bele, ott mit fogsz kapni a tanároktól az első években: a felsőbbévesek (gyakorlatvezetők, msc-sek, phd-sok) többnyire egy rakás szarként fognak bánni veletek, meg a tanárok nagy része is, nagyon kevés kivétel van. Kérdés, hogy ezt magadra veszed, vagy lepereg rólad, és megmutatod, hogy csak azért is "valódi kollégák" lesztek egy nap.

2012. febr. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 bánomisén ***** válasza:
100%

Erről nemrég olvastam egy cikket, hasonló véleménye volt az írójának - nem újságíró, hanem valamiféle pedagógus szakember -, mint neked. Ha megtalálom, belinkelem.

A lényege, hogy ugyanazt mondja, amit te, hogy a magyar oktatási rendszer azért nem jó, mert nem ösztönző, nem a diákok erősségeit keresi és támogatja, hanem a gyengeségeket próbálja egy átlagos szintre felhozni. Ami persze önmagában nem lenne baj, ha mindez nem annak a rovására menne, hogy megtalálják és fejlesszék a gyerekekben rejtőző tehetséget.

2012. febr. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

ma 19:26


Nem látom rosszul, felvetettem annak lehetőségét, hogy rosszul látom, de nem... én is hibás vagyok sok mindenben, de az ember érzéseit a környezete formálja gyerekkorában.


" a maradék 10 leül, tanul, és hogy meglegyen az a szín ötös "


A másik jó nagy maradék meg leül és nem lesz szín 5-ös, mert NEM LEHET mindenkinek szín 5-öse, mivel akármikor becsúszhat egy 1-es, félreértésből, fel nem írt házi feladatból, hiányzásból vagy egyszerűen azért MERT ABBAN A PILLANATBAN AMIKOR A VIZSGÁT ÍRJA ÉPP NEM JUT ESZÉBE AZ AMI KELLENE. Emberek vagyunk nem gépek...


Egyáltalán nem feltételeztem, hogy főiskolákon/egyetemen más lenne a helyzet. De az, hogy nem más a helyzet még mindig nem jelenti azt, hogy jó lenne amit csinálnak.


"Kérdés, hogy ezt magadra veszed, vagy lepereg rólad, és megmutatod, hogy csak azért is "valódi kollégák" lesztek egy nap."


A mostani énemről leperegne, de a 8-14 éves kori énemről nem. Fel tudod ezt fogni? Ráadásul mire kibírod, érzelmileg egy szardarabbá válsz, ami nem feltétlenül rossz, ha jól végzed a munkád de ugyan olyan leszel, mint azok akik millió gyerek önbizalmát vették el, de legalább dagonyázhatsz a vanília illatú szarban, hogy neked sikerült annyira háttérbe szorítani az emberséged, vágyaid, hogy képes voltál eljutni oda ahová eljutottál, aztán happy life, a gyerekeidet elkényezteted, akik nem fognak tanulni és kénytelen leszel a rangodat felhasználva protekciót biztosítani nekik, mert olyan hülyék lettek, mint a segged és megdöbbenve azt kérdezed magadtól "miért történt ez?" és lassanként rájössz, hogy azért, mert a pénz amit keresel lehetővé teszi számukra azt az életmódot amiért te alapvetően belevágtál a nagy egyetemi tanulásba.. Minden olyan csodálatos és összhangban van.. :)

2012. febr. 17. 19:45
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen egyetértek veled, kérdező. Az első válaszadó tipikusan úgy érvel, mint ahogy a középiskolai tanáraim anno. Én is nagyon sok hervasztóan rossz tanárral voltam körülvéve, egy rakás besavanyodott idegbeteggel, akiken messziről látszott, hogy a tökük tele van az egésszel; meg beképzelt idiótákkal, akik oltárira el voltak telve attól, hogy van egy tanári diplomájuk. Ezek csak károgtak, mennyire nem visszük majd semmire az életben, ha nem lesz meg az X,X átlag. Baromság. Nem kell színötötsnek lenni, különösen olyan tárgyakból, amikről úgyis tudod, hogy nem kellenek a továbbtanulásodhoz. Nem tudom, a válaszoló hova járhatott egyetemre, mikor azt írja, hogy: "ne is gondolj bele, ott mit fogsz kapni a tanároktól az első években: a felsőbbévesek (gyakorlatvezetők, msc-sek, phd-sok) többnyire egy rakás szarként fognak bánni veletek, meg a tanárok nagy része is, nagyon kevés kivétel van." Ezt a szöveget is hallottam a középiskolai tanáraimtól. Egyáltalán nem igaz, én jártam egyetemre, és nagyon ritkán tapasztaltam az ott tanítóktól bunkó vagy lekezelő hozzáállást. Ellentétben a középiskolával. Tapasztalataim szerint az egyetemen sokkal humánusabb, megértőbb, intelligensebb emberek tanítanak, ég és föld, össze sem lehet hasonlítani.
2012. febr. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
És még az elsőnek: heti plusz egy óra tanulás egy nagyon erős matekos osztályban színötöst eredményez? Hol élsz te? Én a kettesemet húztam fel érettségire nagy nehezen hármasra matekból, különtanárral, és az már önmagában nem heti egy óra volt. Tudod, a középiskolás természettudományi anyag bőven túlmutat az általános műveltségben, a 95 %-ra az embernek a büdös életben nem lesz szüksége, ha nem olyan szakra megy továbbtanulni, és ha nincs hozzá érzéke a delikvensnek, ha megszakad, sem lesz színötös.
2012. febr. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
...az általános műveltségen, természetesen.
2012. febr. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

ma 20:27


Hát jó, azért embere válogatja, viszont az alapfelfogás ROSSZ az általános-középiskolás tanárok körében és az csak súlyosbítja ezt, hogy általában egyetértenek egymással.

Mondjuk mostanra már nem nagyon érdekel amit mondanak, az egyik fel sem ismer minket, a legtöbbnek pedig ugyan az az évek alatt felhalmozódott reakciója ismétlődik egy-egy szituációban, szóval egyszerűen nem lehet komolyan venni őket és nem is kell. Viszont ők adják a jegyet... És ezt a gyerekkori "minden túl nehéz" felfogást véres verejtékkel próbálom kiölni magamból, mert TUDOM, hogy jobb vagyok és mert NEM minden olyan nehéz, ez alapvetően egy hülyeség...


"Nem kell színötötsnek lenni, különösen olyan tárgyakból, amikről úgyis tudod, hogy nem kellenek a továbbtanulásodhoz."


Amik érdekelnek vagy valaha is érdekeltek 390-400 felvételi ponttól kezdődnek. Lehet, hogy elmegyek paralimpiára, hogy kapjak 500 pontot... (és akkor még nem nevetséges mindez :D)

2012. febr. 17. 20:49
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen, abszolút így van, ahogy írod.
2012. febr. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!