Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Csak engem fog el a harag, és...

Csak engem fog el a harag, és a sírhatnék ettől a képtől? 14/L

Figyelt kérdés

[link]


Amikor meglátok egy ehhez hasonló képet valami elfogja a szívemet. Nem tudom mi ez az érzés. Haragot és mérget érzek, ugyanakkor szomorú vagyok. Eszembe jut a Marosvásárhelyen töltött öt napom, amikor cserediák voltam. Azok az erdélyi emberek igazi Magyarok... És a románok ok nélkül folyamatosan beléjük kötnek! Megverik őket ok nélkül, beszólogatnak nekik, stb... Ez nekem rettenetesen fájt, amikor ott voltam, és ezt láttam.

Emellett van egy szerbiai levelező partnerem, aki szintén Magyar. Mesélt arról, hogy a Szerbek rettenetesen ellenségesek a magyarokkal, ok nélkül bántják őket. Ilyenkor dühös leszek. Miért bántanak egy embert ok nélkül, pusztán a nemzetisége miatt?? Ehhez nincs joguk!

Apukám volt Szlovákiában, és mondta, hogy amikor a benzinkúton egy palack vizet szeretett volna venni, a boltos leköpött az asztalra és nem is adott nekik semmit se. És egy rokonom mesélte, hogy egy ismerősét a Szlovákok csak azért megverték, mert magyarul beszélt. És ami a legszörnyűbb: a rendőrség is a szlovákoknak adott igazat!


De a kérdésem az, hogy szerintetek miért érzem ezt a furcsa dolgot? Olyan dühös vagyok erre a Trianoni 'békeszerződésre', hogy csak na. Miért kellett a szeretett hazánkat így megbüntetni? Miért, miért és miért? És annyira szomorúvá tesz, hogy tudom, hogy határainkon kívül rengeteg társunk él, viszonylag elszigetelve tőlünk, pedig Ők teljes szívükből magyarok.


Kamaszok, Ti is érzitek ezt? Gondolkoztatok már ezen? Ha erre gondolok, vagy akár ha töri órán erről tanulunk a sírás fojtogat!

Szerintetek ez természetes? Mit tegyek, hogy elmúljon?

14/L



2012. febr. 29. 23:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Nem tudunk a dologgal mit kezdeni, és ha most visszacsatolnák ezeket az országrészeket, belerokkanna az ország.


Ez van. Lehetőleg meg kell próbálni segíteni a kinti magyarokat, de azt csak politikai szinten lehet. Nem érdemes beleőrülnöd ebbe, de ha a szíveden viseled a sorsukat, kitűzheted célul, hogy olyan pályára készülj, amelyen már tudsz nekik segíteni. Lehet hogy nagyszerű diplomata válna belőled, bármi megtörténhet. ;)

2012. márc. 1. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
13%

húú de nagy hazaszerető lány vagy így 14 évesen és fogadjunk, hogy nagy divat ellenes is vagy..

látni hogy gyerek vagy mert ezen az országon nincs mit szeretni PÖ! PÖ!

2012. márc. 1. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 /Anita_'94/ ***** válasza:
Engem a 02:39-es és társai szoktak kiakasztani. Több, mint 60 éve raboltak maguknak hazát és ahelyett, hogy odatakarodnának, itt maradnak a nyakunkon élősködni és még fikáznak is minket.
2012. márc. 1. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Sírás helyett inkább olvasgasd a történelmet. Sok dolog Magyarországgal nem ok nélkül történt, nagy része volt benne kedves politikusaink becsvágyának is.
2012. márc. 1. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

ma 02:39

Nem vagyok divatellenes.... Miért ne szerethetném a szülőhazámat? Elárulom, hogy nekem például az az álmom, hogy eljussak Oroszországba, mert szerintem gyönyörű.

De most őszintén, miért vagyok azért rossz ember, mert merem szeretni Magyarországot?

Annyira szép tájak vannak Magyarországon!!! :)

Most az lett a divat, hogy ne szeressük Magyarországot?? :) Ez miért jó? :)


A másik két választ nagyon köszi! :) Igazából ez az egész nem is zavarna, ha nem láttam volna a saját szememmel, hogy mi zajlik ott Erdélyben. És igazából nagyon a szívemhez nőttek ott az emberek, főleg a család, ahol laktam. ♥ :)

2012. márc. 1. 09:26
 6/16 A kérdező kommentje:

ma 09:18

Köszi a tanácsot! :) Eddig is érdekelt, és sokat olvastam :) Esetleg tudsz olyan honlapot vagy könyvet, amit elolvashatok erről? :) Ha nem gond, persze :))

2012. márc. 1. 09:27
 7/16 anonim ***** válasza:
Én amiatt vagyok elkenődve,hogy ha nem történt volna meg ez az egész,akkor most a legjobbak között lehetnénk,így meg csak egy csóró sz@r vagyunk.
2012. márc. 1. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 /Anita_'94/ ***** válasza:
suttogo.mozgalom.org
2012. márc. 1. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

ma 09:54

Értelek...

Egyszer egy francia lánnyal chateltem, és írtam neki: 'I'm from Hungary'. Ő meg ezt írta vissza: "Are you hungry???" :S


Anita, köszi! Meg fogom nézni! :)

2012. márc. 1. 11:33
 10/16 anonim ***** válasza:

Tény hogy Magyarország szép hely , de a történelmi hibák és a kommunizmus tönkre tette az egészet, mind gazdaságilag , vagyonilag és mind az emberek mentalitását , megtörte a lelküket.Ez az oka sokszor a rossz viselkedésnek , rosszindulatúságnak és mentalitásnak.A sebek amelyeket a kommunizmus okozott még mindig nem gyógyultak be.Néha jó eljátszani a gondolattal hogy mi lenne ha.....nem az oroszok "szabadítottak" volna fel , vagy nem a vesztes oldalon harcolunk.


Oroszország a magyarok legnagyobb ellensége volt....

2012. márc. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!