Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek? Folyamatosan...

Mit tegyek? Folyamatosan rossz kedvem van, rámtőr a sírhatnék. (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú lesz, előre is bocsi érte. Az a helyzet, hogy azt hiszem depressziós vagyok. Az életem sok területén vannak gondok (anyagi, családi, baráti, iskola stb...) és úgy érzem nem tudok kilábalni belőle. Mindenben a rosszat látom, semminek nem tudok örülni. Látszólag minden ok nélkül elkezdek sírni, minden előzmény nélkül. Nem akarok pszichológushoz járni, de tudom, hogy az lenne a legjobb ha valakivel megbeszélhetném a dolgaimat, elmondhatnám neki mit érzek, hogy érzem magam... de nincs senki olyan barát akinek elmondhatnám. Így pedig teljesen magamba fordulok. Minden feladat elől próbálok meghátrálni, nem érzek magamban elég önbizalmat semmihez. (Pedig erre nincs okom, jól teljesítek a suliban, vannak barátaim, csak épp olyan nagyon jók nincsenek, akiknek úgy érzem el tudnám mondani azokat a gondokat amik bántanak. Mit kezdjek magammal, hogy jobb legyen?

21/L



2012. febr. 21. 17:29
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha arra gyanakszol,h depresszíós vagy,akkor csináld meg ezt a tesztet(ha még nem csináltad): [link]

ez tájékozódásra megfelelő, de a depresszió diagnózisának felállítására nem alkalmas. Ha depressziós vagy,akkor szakember segítségét kell kérned,mert az nem egy nátha amiből csak úgy kigyógyulsz.

Próbálj meg a jó dolgokra koncentrálni,célokat kitűzni magad elé,több időt tölteni azzal amit szeretsz,valamivel lefoglalni magad...Tudom,h most nehéz helyzetben vagy. Nekem is hasonló gondjaim vannak. Tudom,h nem vagyok olyan barát,akivel szeretnéd megosztani a problémáid,de ha gondolod,akkor írhatsz privit,ha esetleg szeretnél beszélgetni.21/L

2012. febr. 21. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!